Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Jafer 
Blogger.Klub
Jego Ekscelencja


Imię: Jakub
Wiek: 34
Dołączył/a: 17 Lip 2013
Posty: 174
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-08-09, 18:11   

Bękarty jeszcze jakoś przełknąłem, chociaż wiało mi nudą na kilometr.

Django cenię za jeszcze jedno - gatunek. Nie często powstają w dzisiejszych czasach westerny, więc każdy nowy witam z otwartymi szeroko ramionami :D
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Kulturoznawca 
Blogger.Klub
Nyahahaa!


Dołączył/a: 06 Sie 2013
Posty: 64
Miasto: Barlinek

Wysłany: 2013-08-09, 18:27   

Cytat

Django cenię za jeszcze jedno - gatunek. Nie często powstają w dzisiejszych czasach westerny, więc każdy nowy witam z otwartymi szeroko ramionami


To, bardzo to.

Aż dziw mnie samego czasem bierze, że tak niegdyś szanowany i popularny gatunek ma dziś tak mało przedstawicieli na skalę kinową. Zwłaszcza zważając na fakt, że Django odniósł sukces. Dlaczego inni reżyserzy nie postanowili dodać czegoś od siebie (bo jakoś po wejściu Avatara nagle wszystkim zaczęło się chcieć kręcenia w 3D)?
______________________________________________________
Nie wchodź! Możesz doznać szoku! Wpaść w zakłopotanie i nie wiedzieć co czytać!
http://zkulturybezcenzury.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Jafer 
Blogger.Klub
Jego Ekscelencja


Imię: Jakub
Wiek: 34
Dołączył/a: 17 Lip 2013
Posty: 174
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-08-09, 18:36   

Z jednej strony to rozumiem, chociaż nie akceptuję.

Przed wojną kiedy podbój Dzikiego Zachodu i zamknięcie Indian w rezerwatach, były jeszcze sprawami świeżymi, westerny pełniły rolę propagandówek, które miały pokazać, że czerwonoskórzy to okrutne dzikusy i tym samym filmy te miały pomóc usankcjonować nowy stan rzeczy.

Po wojnie można było ciągnąć temat w gruncie rzeczy na stary sposób, bo nikt się nie czepiał, ale w dzisiejszych czasach ludzie już nie kupią każdego kłamstwa jakie im się poda. Tym samym westerny przestały być pożądane, bo jakby nie patrzeć zgodnie z prawdą powinny pokazywać Amerykanów jako tych złych, okrutnych i głupich.
 
  podziel si� tym postem na:
Kulturoznawca 
Blogger.Klub
Nyahahaa!


Dołączył/a: 06 Sie 2013
Posty: 64
Miasto: Barlinek

Wysłany: 2013-08-09, 18:43   

Cytat

Tym samym westerny przestały być pożądane, bo jakby nie patrzeć zgodnie z prawdą powinny pokazywać Amerykanów jako tych złych, okrutnych i głupich.


I to jest sedno. Nie powstają kasowe westerny ponieważ większość takich kasiastych filmów pochodzi właśnie z Ameryki. A jak tutaj pokazać zawsze wielkich i najlepszych Amerykanów jako złych?
______________________________________________________
Nie wchodź! Możesz doznać szoku! Wpaść w zakłopotanie i nie wiedzieć co czytać!
http://zkulturybezcenzury.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
zakurzony 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 14 Sie 2013
Posty: 25

Wysłany: 2013-08-15, 10:28   

Uwielbiam Quentina. Django też uwielbiam, a jeszcze kilka dni po seansie chodziłem i nuciłem sobie muzyczny motyw z czołówki. O ten. Każdy film Tarantino to coś nowego, nieszablonowego. Nie wiem o czym będzie jego następne dzieło, ale jestem prawie pewien, że stworzy coś świetnego. Podobały mi się wszystkie jego produkcje, począwszy od Wściekłych Psów, a na Django kończąc. Do Kill Bill wracam co jakiś czas. Nadal mnie ciekawi, choć znam go już na pamięć. Pulp Fiction też oglądałem już kilka razy. Tarantino wykreował swoją markę. Nieważne co nakręci, i tak będzie zaje***cie.
______________________________________________________
Zakurzony Blog
 
  podziel si� tym postem na:
menklawa 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 16 Sie 2013
Posty: 26
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-08-17, 00:07   

Niestety Pan Tarantino zmaga się z klątwą Pulp Fiction i chyba już nic lepszego nie nakręci.Przynajmniej seans Django tylko mnie w tym utwierdził. Niestety kilka dobrych trzymających w napięciu dialogów, przyzwoita muzyka (motyw przewodni ze starego Django nadal brzmi świetnie) i dobra gra aktorska nie złożyła się na dobry film. Ostatnie dziecko Tarantino tym bardziej mnie zawiodło że jestem fanem westernów (szczególnie tych anty z pod szyldu Sergio Leone) i w głębi duszy liczyłem na ten film. Tymczasem obejrzałem przeciętnie zabawny, przeciętnie emocjonujący film z dobrą obsadą. Powiedzieć o nim że zły byłoby przesadą, ale po twórcy świetnych "Wściekłych psów" spodziewałem się więcej. Niestety potwierdziły się moje obawy że Tarantino po raz kolejny zadziała według sprawdzonego schematu. Weźmie trochę starej klasyki, trochę mało znanego kina klasy Z, dobrych aktorów i zrobi film. O ile w przypadku "Pulp Fiction" dało to wyśmienity efekt to teraz mam wrażenie jest to tylko nieudana próba powtórzenia tego sukcesu. Patent nie zadziałał.Ale cóż wielu osobom film się spodobał i dostarczył wiele radości.Może to jest miarą wielkości reżysera? Nie wiem. Dla mnie z geniuszu "starego" Tarantino pozostało jedynie kilka sprawnych reżyserskich patentów i film ,który można obejrzeć , ale wcale nie trzeba.
______________________________________________________
http://menklawa.blogspot.com/

Mężczyzna - nazwa osobnika płci męskiej z gatunku Homo sapiens.

Enklawa - miejsce dające komuś poczucie bezpieczeństwa.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz