Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Keiri 


Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 24

Wysłany:    Polskie seriale kryminalne.

Zacznę może od tego, że polskie seriale dzielimy na:
:idea: genialne,
:idea: w miarę,
:idea: beznadziejne.

I teraz tak. Krzyś, jako, że jest Krzysiem, ogląda wszystkie (w granicach rozsądku) seriale, ażeby potem móc powychwalać lepsze i ponarzekać na gorsze. ;)
Moim skromnym zdaniem do genialnych zaliczamy takie pozycje jak:
1. Fala Zbrodni - stary, dobry serial, którego pierwsze dwie serie rozbudziły u mnie miłość do tego gatunku. Serial, taki no... Dobry. Realny, brutalny, prawdziwy. Bohaterowie nie wyglądają jakby właśnie wrócili od kosmetyczki, obsada aktorska jest wspaniała (O_o ... własnie chciałam napisać "wspaniała" przez "f"). To się chwali. Z postaci, najbardziej urzekli mnie Rafalski i Budrys. Bo tak.
2. Pitbull. Jestem właśnie na tym etapie. Potrafię godzinami oglądać ten sam odcinek, wciąż od nowa. Serial podobny troszkę do Fali, też realistyczny. Charaktery ze scenariusza to prawdziwi ludzie, z krwi i kości, którzy potrafią strzelać, są w kontaktach z gangsterami i mają wysoce rozwinięte poczucie zemsty. Dziwnym trafem, tutaj najbardziej lubię Nielata i Gebelsa.

Doszliśmy do granicy. I na granicy między genialnym, a w miarę znajduje się:
1. Oficer (razem z kontynuacjami). Serial urzekł mnie w mniejszym stopniu niż dwa powyższe, dlatego przesunęłam go niżej. ;) Jest mniej realny, troszkę ugrzeczniony, momentami zaczyna wkraczać na s-f, ale i tak go lubimy. Za Granda, żołnierza Legii Cudzoziemskiej. ;)

Kategoria w miarę:
1. Detektywi. Nie mają "tego czegoś", ale ogląda się nawet spokojnie. Nie zachwycają, może dlatego, że ich akcje polegają na szukaniu zbuntowanych nastolatek po burdelach. Nie wiem. Po prostu są tacy nijacy. Jednak, najgorsze dopiero przed Wami.

Beznadziejne polskie seriale:
1. W11 - na tej samej zasadzie co Detektywi, ale wywołuje lekkie mdłości. Jest grzeczny, przesadnie porządny i przykładny aż do bólu. Jeszcze troszkę, a uwierzę, w taki wyglad polskiej policji. :)
2. Kryminalni - dla nich powinnam utworzyć jeszcze kategorię "samo dno i kanały", ale cóż. Zakościelnego nie trawię w żadnej formie (naprawdę). Ale nie będziemy obrażać aktora, dlatego poobrażam postać. Marek jest taki... pedalsko-gejowato-ciotowato-grzeczny. Serial kojarzy mi się z Modą na Sukces (gdzieś miałam nawet takie fajne intro Kryminalnych z podłożonym dźwiękiem z MnS).

To tyle mojego wywodu. A co wy sądzicie o tych produkcjach? Znacie jakieś inne, które możnaby dopasować do tych kategorii? ;) Wypowiadajcie się.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-06-25, 23:29   

Fala zbrodni miejscami trochę kuleje, ale również przepadam za tym serialem. Lubię śledzić znane miejsca z uwagi na to, że jestem z Wrocławia :)

Bardzo lubiłem Oficerów, są gdzieś powtórki może ?

reszty raczej nie śledzę a typem produkcji jakim jest W11 czy ostatnio wypuszczony przez Polsat "Malanowski i partnerzy" to rzygam i dziwie się, ze ludzie lubią na to tracić czas.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-06-25, 23:39   

Ja też uważam, że W11 i Detektywi to niezbyt fajne seriale kryminalne, ale bez bicia mogę przyznać, że dosyć często to oglądam. Całkiem przyjemny "odmóżdżak" :D .
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-06-26, 08:47   

Ja nie porównywałbym W11 do Kryminalnych, ponieważ ten drugi serial często oglądałem i podobał mi się w przeciwieństwie do W11, który rzeczywiście jest beznadziejny. (Jednak ktoś go musi oglądać, skoro się trzyma ;) )
 
  podziel si� tym postem na:
Ewa 
Blogowicz.Friend

Imię: Ewa
Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 448
Miasto: okolice Elbląga

Wysłany: 2009-06-26, 09:31   

Inez napisał/a:

a też uważam, że W11 i Detektywi to niezbyt fajne seriale kryminalne, ale bez bicia mogę przyznać, że dosyć często to oglądam. Całkiem przyjemny odmóżdżak :D .


ja czasami też :P jak nie mam co robić i akurat się trafi, ale raczej nie przepadam za polskimi serialami kryminalnymi. jakoś żaden nie przypadł mi do gustu.
______________________________________________________
Marzenia to niczym niezmącona rozkosz, a oczekiwanie aż się spełnią to prawdziwe życie.
Portfolio
 
  podziel si� tym postem na:
Keiri 


Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 24

Wysłany: 2009-06-26, 10:38   

Htsz napisał/a:

Bardzo lubiłem Oficerów, są gdzieś powtórki może ?

Powtórki wszystkich trzech serii będą pewnie w wakacje, tak jak zawsze. Jedyne co denerwuje przy powtórkach, że albo są wcześnie rano, albo późno wieczorem. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-07-24, 14:28   

miglu149, ma chyba dobrą oglądalność skoro konkurencyjna stacja wypuściła w obieg podobny serialik ;)
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-07-24, 14:29   

Krzysiek napisał/a:

konkurencyjna stacja wypuściła w obieg podobny serialik

Jaki?
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-07-24, 14:32   

Malanowski... [myśli i wpisuje do googli]
Malanowski i partnerzy.
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-07-24, 15:00   

Nie słyszałem. :P

[ Komentarz dodany przez: Krzysiek: 09-07-24, 15:08 ]
Bo się reklam nie ogląda! Jutro masz siedzieć przez TV cały dzień.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2009-07-24, 20:42   

Temat "Polskie seriale kryminalne", a nikt nie wspomniał o "07 zgłoś się", "Ekstradycji" (trzy serie), "Sforze", "Fałszerzach", "Policjantach"? Wstydźcie się. :D
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-08-01, 19:25   

zaczęliśmy od aktualnych.

Porucznika Borewicza to jakiś czas temu oglądałem chyba na tvp (1 lub 2) a Ekstradycji to łohoho dawno dawno, ale bardzo lubiłem - oglądałem razem z tatą ;P
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz