Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
rybkasia 
Blogger.Klub

Wiek: 36
Dołączyła: 11 Mar 2013
Posty: 25

Wysłany:    [Gra PC] Nowe Sim City 5

Już jest nowe Sim City i jest świetne! Choć problemy z serwerami dały trochę popalić:/ teraz jest już całkiem nieźle, choć zauważyłam w grze kilka niedociągnięć. Ktoś gra?:)
______________________________________________________
http://filmowymelanz.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Radwojt 
WordPress.Klub


Imię: Radek
Wiek: 29
Dołączył/a: 05 Mar 2013
Posty: 19
Miasto: Leszno

Wysłany: 2013-03-11, 15:39   

Razem z grupką przyjaciół przygotowujemy się do kupna gry. Ciekawe co z tego będzie :)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-03-11, 20:04   

Też rozważam, ale po przebojach z DRM i serwerami na razie mam lekkie obiekcje. Nie uśmiecha mi się wydawać 120 zł za produkt, który na wstępie przyniesie mi więcej frustracji niż rozrywki.
 
  podziel si� tym postem na:
rybkasia 
Blogger.Klub

Wiek: 36
Dołączyła: 11 Mar 2013
Posty: 25

Wysłany: 2013-03-14, 14:18   

Teraz już jest spoko co do serwerów:) a co do samej gry to wciąga;) tyle, że jedna gra jeden użytkownik:/ nie można kupić "na spółę" tzn. można, ale trzeba się logować na jedno konto (Origin), więc może inaczej: można kupić w kilka osób jeden egzemplarz ale po 1 nie można grać w tym samym czasie, a po 2 nie można grać między sobą -> chyba że Radwojt nie o to Ci chodziło, a ja się tu nie potrzebnie produkuje:D
______________________________________________________
http://filmowymelanz.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Vevo 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 30 Maj 2013
Posty: 29

Wysłany: 2013-05-30, 09:56   

A mieliście może SimCity 4? Są różnice w 4 a 5? Bo nie wiem czy sobie kupować, a 4 mi się nawet podobała :)
 
  podziel si� tym postem na:
kaatson 
Blogger.Klub


Wiek: 29
Dołączyła: 29 Maj 2013
Posty: 33

Wysłany: 2013-05-30, 19:04   

Oczywiście, że są różnice! Przede wszystkim w 5 masz dużo więcej możliwości budowy i rozwoju miasta. Zmieniło się narzędzie budowy dróg, więc możesz właściwie dowolnie nimi rozporządzać, w nowej części także bardziej ukierunkowuje się typ miasta: na przemysłowe, turystyczne, hazardowe itp. Z SimCity 4 zostały strefy - różnicą, która może przemawiać przeciwko 5 są o wiele mniejsze mapy. Miasta rozwijają się naprawdę dynamicznie i po jakimś czasie zaczyna brakować miejsca. Nie brakuje statystyk, różnych map terenów, opcji i wydarzeń, które możesz zorganizować w mieście. Mimo wszystko polecam jednak granie ze znajomymi lub po prostu online, samemu to nie ta sama zabawa co z kimś :)
 
  podziel si� tym postem na:
Vevo 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 30 Maj 2013
Posty: 29

Wysłany: 2013-05-31, 06:50   

Dzięki wielkie, bardzo mi pomogłaś :) A czy trudno rozwija się miasto? Bo w 4 trzeba było grać co najmniej kilka godzin, mocno kontrolować budżet, słuchać tych wszystkich porad doradców itp. Tam też jest coś takiego?
 
  podziel si� tym postem na:
kaatson 
Blogger.Klub


Wiek: 29
Dołączyła: 29 Maj 2013
Posty: 33

Wysłany: 2013-05-31, 14:23   

Również gra się kilka godzin, ale wszystko dzieje się bardzo szybko, simowie mają swoje potrzeby i chociaż początkowo może być sielankowo, im bardziej się rozwiniesz, tym trudniej jest się utrzymać na właściwym poziomie, pojawiają się problemy z energią, zanieczyszczeniami, korkami itp. Jeśli ma się problemy finansowe, oczywiście można zaciągnąć kredyt, ale należy pamiętać, że spłaca się z nawiązką ;) . No i ten moment, gdy zdajesz sobie sprawę, że gra oznajmia Ci na pasku informacji `Burmistrzu, Twoje miasto zbankrutuje za 4 godziny!` i gorączkowo robisz wszystko, by tego uniknąć :rotfl: . Na pewno mogę powiedzieć, że gra wydaje mi się bardziej rozbudowana, niż 4, też są doradcy itp, ale pojawiły się np. nowe katastrofy, budynki specjalne, wielkie dzieła, których wcześniej nie było. Sporo jest do zrobienia w nowym SimCity :)
 
  podziel si� tym postem na:
Michaelbania 
Blogger.Klub

Imię: Michał
Wiek: 30
Dołączył/a: 30 Kwi 2013
Posty: 15
Miasto: Leszno

Wysłany: 2013-07-09, 22:03   

Podjąłem decyzję - kupuje te grę :)
______________________________________________________
http://bankowski.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Jakub Krajewski 
WordPress.Klub


Imię: Jakub
Wiek: 42
Dołączył/a: 05 Lip 2013
Posty: 32
Miasto: Koszalin

Wysłany: 2013-07-10, 08:02   

Jedną z wad tej gry jest ograniczony obszar budowy miasta oraz narzucone punkty wjazdu. Ogranicza to swobodę podejmowania decyzji już na samym starcie. Może to pierdoła, ale jest.

Poza tym przymus bycia zawsze on-line dla gry, która od zarania dziejów była grą dla jednej osoby to po prostu żenada. Nie wspominam już o gigantycznych problemach z serwerami zaraz jak gra wyszła. Teraz może i jest lepiej, ale niesmak pozostał.

Sama mechanika gry też nie jest najlepsza. Jednemu z grających udało się stworzyć świetnie prosperujące miasto bez budowania dróg i systemu kanalizacji !

No i oczywiście fefdziesiąt płatnych dodatków i mikrotranzakcji.
Jak na grę typu sandbox za dużo ograniczeń. Mnie to odrzuciło, niestety.
 
  podziel si� tym postem na:
pointless 
Blogger.Klub


Imię: Ania
Wiek: 31
Dołączyła: 09 Lip 2014
Posty: 60

Wysłany: 2014-08-02, 11:25   

Szybko mnie wciągnęła, ale równie szybko mi się znudziła. Co mnie przede wszystkim irytuje w tej grze to zdecydowanie za mały obszar na zbudowanie miasta. Kilka godzin rozrywki i już nie ma miejsca na nic. Bardzo szybko da się wybudować metropolię z wieżowcami, ale co z tego, skoro chciałoby się jeszcze rozbudowywać i jeszcze, a nie ma gdzie.
______________________________________________________
 
  podziel si� tym postem na:
paula.es 
Blogger.Klub

Imię: Paula
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Sty 2015
Posty: 26

Wysłany: 2015-01-17, 23:29   

Przeczytałam tyle pozytywnych recenzji, że zakupiłam grę i co? I generalnie uważałabym kasę wydaną na Simsy mniej zmarnowaną.
Moi znajomi nie grają, więc muszę liczyć na przypadkowych graczy, którzy się przyłączą. Z reguły są to nieaktywne farmy, które rezygnują z gry po kilku godzinach.
Ograniczony obszar miasta sprawia, że po kilku godzinach ja kompletnie nie mam co robić.
Gra według mnie jest bardzo schematyczna. Żeby dojść do rozbudowanej metropolii trzeba w kolejności wykonać odpowiednią sekwencję ruchu i boom mamy metropolię.
Zmarnowane pieniądze, nikomu bym tej gry nie poleciła, niestety.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz