Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-09, 00:02
Autor Wiadomość
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany:    [hosting/aliasy] GLT.PL - 403 forbidden?

Właściwie nie jest to konkretnie mój problem, tylko problem ogólny.
Od dość długiego czasu (w zasadzie od zeszłego roku jeszcze) istnieje problem z wyświetlaniem stron (wszystkich, łącznie z samą stroną GLT.PL) zaaliasowanych na GLT.PL.
Chodzi mi o taki komunikat:

O co właściwie chodzi?
Bo tak na dobrą sprawę, podobno strony zaaliasowane działają, tylko sam alias odmawia współpracy. Wykluczyć mogę problem z np. dostawcą internetu (jego blokowaniem przez glt) bo sprawdzane na Vectrze, UPC oraz zastosowanie ukrycia właściwego IP przez TOR'a.
We wszystkich wypadkach miałam taki sam wynik, czyli komunikat 403.
W necie nie znalazłam niczego, co mogłoby mnie naprowadzić na to co jest nie tak, czy to u mnie, czy z glt, jednak po wykonaniu ping przez UDP mam 100% utraty pakietów na 4-tym z "niewiemilu" serwerów pośredniczących. Z wiersza poleceń o dziwo mam 0% pakietów utraconych.
Generalnie nie mam bladego pojęcia co jest nie tak, czy ktoś może wie więcej w tej sprawie?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-07-04, 16:23   

strona główna glt.pl - pojawia mi się
strona http://avatary.glt.pl/ - pojawia mi się

Twój komunikat wygląda jak typowy dotyczący zablokowania dostępu dla wszystkich/wybranych IP na dany katalog.

Może przeglądarki rozpoznawane są jako jakiś zablokowany robot? może w pliku HOSTS masz jakieś ustawienia dotyczące tej domeny?

może być też problem z domeną, która się ukrywa pod aliasem, ale wtedy nie powinno być tego komunikatu na stronie głównej...
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-07-04, 17:02   

Firefox 3.6 oraz 4.01 i 5.0, IE 8.0, RockMelt oraz ostatnie wydania Opery - żadna z przeglądarek nie pokazuje stron na glt.pl
także plik HOSTS nie blokuje (sprawdzałam, dodawałam także dodatkowy wpis i nic), problem z samą domeną nie może być - wtedy miałabym taki komunikat wybiórczo, a pisałam przecież, że chodzi o wszystkie aliasy w glt łącznie z samą główną stroną glt.pl.
Pomyślałam, że może to wina dostawcy - ale jak wcześniej pisałam ani Vectra (aktualnie w miejscu mojego zamieszkania) ani UPC (w weekend byłam u rodziny więc przy okazji sprawdziłam na swoim lapku jak i na ich stacjonarnym), ani tym bardziej neostrada (po zmianie IP przez TOR'a) nie wyświetla mi aliasów.
Sprawdziłam także swój aktualny router i ten co miałam wcześniej - brak reakcji, ciągle ten sam komunikat.
I nie chodzi tu o konkretny komputer - poprosiłam męża by ze swojego stacjonarnego sprawdził, u rodziców także to samo.
Generalnie wygląda to tak, jakby to GLT się posypało tylko z niewyjaśnionych przyczyn u niektórych działa o.O
Dlatego też pytam co jest, bo ja już absolutnie nie mam żadnego pomysłu.
Bo gdyby to był problem z blokowaniem konkretnego dostawcy (swego czasu robiło tak wydawnictwo JPF) to bramka proxy czy TOR i po sprawie. A tu ni hu hu -_-
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-07-04, 17:42   

a przez internet sieci GSM lub jakiś na mieście (WiFi) możesz się dostać z laptopa i równocześnie to samo np. z telefonu? trzeba w jakiś sposób zawęzić krąg ewentualnych przyczyn.
Mąż i rodzice korzystają z tej samej sieci (prze router lub ISP) co ty czy innej?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-07-04, 18:32   

różne routery, różna sieć:
ja Vectra - rodzice UPC
router: u rodziców jakiś Linsys, nie pamiętam modelu, grunt, że Cisco
ja mam standardowy modem Cisco od Vectry (EPC 3010) oraz router Asus RT-N56U.
w obu przypadkach brak QoS czy jakichkolwiek innych ograniczeń typu frazy, strony, porty itp.
Laptopa nie wożę ze sobą po mieście, jedynie od czasu do czasu do rodziców, jak robię ważny projekt. Mąż właśnie mi mówi, że z play w telefonie może wejść na stronę główną. Ja ze swojej komórki w Plusie już nie, otrzymuję komunikat 403 -_-
i tak w koło macieju.

Nie mam bladego pojęcia, czy ten problem jest znany w GLT, bo nawet na ichnie forum nie mogę wejść i choćby przejrzeć tematy...
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-07-04, 20:52   

szukałem postów ze słowami 403 lub forbidden i nie ma nic.
Napisz na admin @ glt.pl - sam się chętnie dowiem czego to może być przyczyna.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-07-05, 22:31   

za Twoją radą Htsz, wysłałam do nich wczoraj @.
jak na razie zero odpowiedzi, albo nikt nie odczytał, albo nie dochodzą @, albo w ogóle olewka. Jeśli do końca tygodnia nie dostanę odpowiedzi choćby typu "to nie u nas", to mógłby ktoś tak coś zwojować, kto ma dostęp?
Nie jest to sprawa dla mnie priorytetowa, ale zastanawia mnie to, bo z tego co wiem, to nie tylko ja mam taki problem, jest spora liczba osób co zwyczajnie pomyślała, że strony na serwisie nie istnieją (jeśli nie znają prawidłowego adresu bez aliasu).
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-07-05, 23:40   

niech mąż spróbuje wysłać drugiego maila z playa skoro mu domena wchodziła - a jak nie odpiszą wtedy mogę spróbować ja ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-07-14, 18:43   

odnawiam temat.
po dziś dzień nie dostałam żadnej odpowiedzi, czy raczej - jakiegokolwiek sygnału od GLT.
aliasy i strona główna nadal wyświetla błąd 403 i nie zanosi się żeby było inaczej.
tyle w tej kwestii ode mnie.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-07-14, 19:07   

a do swojego ISP pisałaś?

ja lata świetlne temu zrezygnowałem z aliasów, bo wiele stron zostaje zamkniętych, wyświetla reklamy lub są z nimi problemy. Swój własny adres to obecnie nie jest duży koszt a pozwala nadzorować dostępność i reklamować z konsekwencjami kiedy nie działa.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-07-14, 21:01   

Htsz, nie ma sensu pisać do ISP.
Jak wcześniej pisałam nie tylko u mnie taki problem, znajomi mający innych ISP też mają taki błąd. (Vectra, UPC, Aster - TP Neostrada także, ale to ostatnie to tylko po zmianie IP przez TOR'a więc nie ręczę).
Dla mnie to zwykła ciekawostka, bo w sumie GLT jako alias jest przeze mnie tak rzadko odwiedzany, że mi to wisi. Gorzej jeśli inne i spore grono osób może mieć z tym problem i zwyczajnie odwiedzane strony uznają za niedziałające - zysk dla takich stron jest wręcz żaden jak nie ujemny (jeśli ktoś np. z jakiegoś powodu korzysta z usług GLT lub prowadzi stronę fanowską).
Moje aliasy gdzieś się szwędają, ale na szczęście nie w tym serwisie - chyba zapomniałam loginów i haseł -_-
W każdym razie nie sądzę, by część z osób korzystających z usług GLT a mających dostęp do całej strony i aliasów, wiedziały o fakcie niewyświetlania go u innych (a tym samym nie mają feedbacku)

Mnie jednak nurtuje co innego.
Jeśli to nie wina GLT, to wina musi gdzieś leżeć.
ISP - jeśli ISP z jakiegoś powodu by blokował dostęp, to co z innymi ISP? i faktem, że przez bramkę proxy (obojętnie jaką) i TOR'a (ciąg komunikacyjny jest przez kilka serwerów, więc szansa na trafienie takiego, co by przepuścił bardzo duża) nijak się da?
QoS - to by miało sens, jakbym miała poblokowane cokolwiek - ale nie mam
WiFi - zarówno kabel jak i WiFi nie dają rady i znów 403 - zastanawiało mnie czy przypadkiem nie mam zbyt silnych zabezpieczeń na sieci, ale nawet jak na WiFi zrobiłam otwartą to guzik.
wszelkiej maści programy ochronne z antywirusem na czele - po wyłączeniu wszystkiego - nadal nic.
plik HOSTS - wyczyszczenie pliku czy wpisanie odpowiedniej linijki niczym nie skutkuje. także i tu pudło.
zmiana routera i modemu - kombinowałam z 2 routerami i 2 modemami - bez skutku.

z ciekawości też zerknęłam na innym systemie póki jeszcze mąż nie zrobił reinstalacji - laptop tesciów z Ubuntu 10 - też nic.
Zmiana przeglądarek też nie daje pożądanych efektów.

zaczynam myśleć, że trafiam w dziurę komunikacyjną, ale spoko - mnie to akurat w tej chwili nie boli, bo mam ważniejsze sprawy na głowie niż nie moje konta na GLT :)

no to chyba tyle w tej sprawie, raczej nie będę jej monitorować, chyba, że ktoś z używających aliasów w GLT nagle zacznie widzieć problem i się coś ruszy.
jak na razie - bez odbioru :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-07-14, 22:32   

skoro na forum nie szumi to pewnie olali Twój - jednostkowy - problem ;)
Ciekawi mnie czy osoby z innych części polski korzystający z jednego z wymienionych przez Ciebie ISP też ma z tym problem? ja mam Dialog i jak wspominałem aliasy u mnie chodzą normalnie.

Może jakimś dziwnym trafem "centrala", do której należą (są podpięte) ma wpisane adresy IP serwerów GLT na czarną listę? ostatnio Google wycięło z wyników strony w domenach co.cc - same spamy i sporo oszustów. Robią też chyba podobną przymiarkę do domen .tk
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz