Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-03-15, 16:23
Autor Wiadomość
maniek96 
Blogger.Klub

Imię: Maciej
Wiek: 27
Dołączył/a: 23 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany:    [HTML, PHP] formularz do wysyłania loginu i hasła

Mam mały problem ze stroną internetową, zrobiłem takie coś:

Kod

<br>
<center><h2>SUBMIT A NEW PASSWORD</h2></center>
</br>
<strong>
<center>
<div class="row">
<label for="login">LOGIN</label><input type="text" class="text string" title="LOGIN" id="login" name="login" maxlength="50"/>
</div>
<br>
<div class="row">
<label for="password">PASSWORD</label><input type="text" class="text" id="password" name="password" maxlength="50"/>
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</div>
</br>
<div class="row">
<input type="submit" class="submit" value="SUBMIT"/></p>
</div>
</form>
</div>
</center>
</strong>


i chciałbym, aby użytkownicy mogli dodawać swoje loginy oraz hasła, tylko nie wiem w jaki sposób hasło oraz login, który użytkownik wprowadził i dodał przez kliknięcie w "sumbit" ma się znaleźć na stronie. Gdyby ktoś mógł coś na to poradzić:) Byłbym bardzo wdzięczny.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-05-26, 01:14   

gdzie mają dodawać te loginy i hasła? chcesz zrobić rejestrację na stronie czy co ma się dziać po wciśnięciu "submit"? to raczej problem php/baza danych a nie html ;-)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
maniek96 
Blogger.Klub

Imię: Maciej
Wiek: 27
Dołączył/a: 23 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany: 2013-05-26, 01:39   

Cytat

gdzie mają dodawać te loginy i hasła? chcesz zrobić rejestrację na stronie czy co ma się dziać po wciśnięciu submit?

Chcę zrobić stronę, gdzie ludzie będą podawać swoje niepotrzebne hasła do kont, coś w stylu strony:
http://www.bugmenot.com/ tylko, że ta strona już niestety "nie działa" tzw. nie ma prawdziwych haseł i loginów tylko, za przeproszeniem, jakiś syf. Czyli reasumując, podane loginy i hasła miałby się pojawiać na tej samej stronie gdzie ten kod, tylko wyżej (tak jak na stronie http://www.bugmenot.com/), nie miałby one służyć do rejestracji na stronie;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-05-26, 02:18   

samo HTML nie wystarczy. Potrzeba skryptu, który zapisze to do bazy danych lub pliku i potem wyświetli na stronie. Spróbuj z jakimś systemem komentarzy jeżeli wystarczy Ci zwykła lista. Jak coś bardziej skomplikowanego to czeka Cię trochę nauki/roboty lub wydatek za zlecenie programiście ;-)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
maniek96 
Blogger.Klub

Imię: Maciej
Wiek: 27
Dołączył/a: 23 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany: 2013-05-26, 12:27   

Heh... trochę dużo z tym roboty, myślę, że zrobienie formularza kontaktowego będzie najlepszym rozwiązaniem, jest o wiele prostszy do napisania i chyba sprawdzi się (prawie) tak samo;) Tylko mam pytanie, czy da się zrobić taki formularz, gdzie, byłyby specjalnie wyznaczone miejsca, gdzie co wpisać np. password:, login:?

Zrobiłem takie coś:

Kod


<!-- / header-->
<!-- content -->
<section id="content">
<div class="wrapper">
<center>
<h2>SUBMIT A NEW PASSWORD</h2>
<form id="MÓJ MAIL" method="post" action="wyk.php">
<div class="textarea_box">
<span><div>
<div class="wrapper">
&nbsp;&nbsp;&nbsp;<span>Login:</span><input type="imie" class="input" ><br></br>
</div>
<div class="wrapper">
<span>Password:</span><input type="meil" class="input" > &nbsp;&nbsp;
<br></br>
</div>
<span>&nbsp;</span>
<a href="#" class="button" onClick="document.getElementById('ContactForm').reset()"></a>
<input type="hidden" name="submitted" value="TRUE" />
<input class="button" type="submit" name="submit" value="submit" />
</center>
</div>
</form>
</div>
</section>
</div>
</div>
</div>
</div>


co do kodu, też mam pytania, czy mojego maila (gdzie będą przychodzić wiadomości) mam podać tylko tam gdzie wpisałem "MÓJ MAIL" czy jeszcze gdzieś? Oraz czy da się zrobić tak, aby zwykli użytkownicy mogli wysyłać wiadomości (hasło oraz login) nie musząc podawać swojego maila, czyli aby mail był ustalony "z góry", wpisany w kod HTML?
Z góry dziękuje za odpowiedź:)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-05-26, 23:10   

Jeśli chcesz zrobić tego typu serwis na poważnie, to proponowałbym dwie opcje:

- użycie jakiegoś PHPowego gotowego CMSa. Osobiście zrobiłbym to prawdopodobnie na WordPressie z gotowymi wtyczkami, ale stawiam dolary przeciwko orzechom, że każdy przyzwoity CMS da radę. Ostatecznie chodzi TYLKO o przyjęcie danych od użytkownika i wyświetlenie ich na stronie, a to są czynności, które każdy system tego typu wykonuje przez cały czas.

- przerobienie tutoriala do jakiegoś PHPowego frameworka (Symfony, KohanaPHP, CakePHP, Zend i wiele innych do wyboru). Tutoriale często opisują krok po kroku budowę jakiegoś prostego przykładu przyjmującego/zwracającego dane od użytkownika i przy odrobinie dobrych chęci można dostosować ten przykład do swoich potrzeb. Sam budowałem tego typu rzeczy na Django (to akurat framework w Pythonie, a nie PHP) i podobny przykład, jak wyżej, można w nim wyklikać (prawie dosłownie - pisania jest mało ;) ) tylko na podstawie Google'a i logicznego myślenia.
 
  podziel si� tym postem na:
maniek96 
Blogger.Klub

Imię: Maciej
Wiek: 27
Dołączył/a: 23 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany: 2013-05-26, 23:38   

@&Lukem z chęcią odniósłbym się do Twojej odpowiedzi, lecz zrozumiałem tylko ostanie słowa "na podstawie Google'a i logicznego myślenia", dzięki temu zrobiłem całkiem niezłą stronkę:) A jak myślisz, czy ten kod, który wyżej napisałem sprawdziłby się (po małych przeróbkach)?
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-05-27, 16:51   

No to jak wiesz, czym jest Google, to o co chodzi?

CMS

WordPress

Framework

Django

Tutorial

Natomiast co do Twojego kodu...

=> parametr "id" przy znaczniku <form> nie służy do przechowywania adresu e-mail i nawet jakbyś się uparł, żeby tak robić, to byłoby ciężko. Poza tym Twój adres e-mail umieścisz raczej w pliku wyk.php, do którego odwołujesz się w atrybucie "action". Nie ma sensu umieszczać go w miejscu, gdzie może go zobaczyć zwykły użytkownik - za jakiś czas Ci go zaspamują. ;)

=> Dalej.

Kod

<input type="imie" class="input">


Kod

<input type="meil" class="input">


Poczytaj o formularzach i o tym, jakie typy pól możemy zastosować. To, co napisałeś w atrybucie "type" jest w tym momencie niepoprawne.

=> To

Kod

<a href="#" class="button" onClick="document.getElementById('ContactForm').reset()"></a>


nie zadziała, bo nie widzę w Twoim kodzie żadnego elementu z ID o nazwie "ContactForm". Chodzi o ten sam atrybut id, do którego chcesz wrzucić swój mail. Tym bardziej, że można to zrobić prościej:

Kod

<input type="reset"/>


=> Hmmm.

Kod

<section id="content">
<div class="wrapper">
<center>


Używasz "section", czyli chcesz sięgnąć po HTML5, spoko. Tylko że w tym momencie atrybut <center> jest uznany za przestarzały i zamiast niego należy używać CSSa do środkowania elementów.

=> ...

Cytat

<span><div> [...]


Mam wrażenie, że brakuje Ci domknięć tagów. A przy okazji - nie można zagnieżdżać elementu <div> w <span>-ie.

Z kolei inne tagi domykasz bez potrzeby. Zamiast

Kod

<br></br>


możesz napisać

Kod

<br/>


albo

Kod

<br>


=> A to:

Cytat

<span>&nbsp;</span>


jaką spełnia funkcję?

Reasumując - to, czy ten kod zadziała, zależy głównie od tego, co umieścisz w skrypcie obsługującym formularz (wyk.php). Aczkolwiek tworząc stronę złożoną z niepoprawnych konstrukcji utrudniasz sam sobie życie (większe ryzyko błędów i awarii w przyszłości, jego dalsze rozbudowywanie będzie trudne i męczące).

Siądź do Codecademy, przerób tamtejszy kurs HTML, potem PHP i wtedy podejdź do tematu jeszcze raz. Tego typu rzeczy naprawdę są proste i można je bez problemu budować samodzielnie, więc nie zrażaj się. :)
 
  podziel si� tym postem na:
maniek96 
Blogger.Klub

Imię: Maciej
Wiek: 27
Dołączył/a: 23 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany: 2013-06-26, 19:11   

Dzięki za wskazówki:) Po długich godzinach coś udało mi się zrobić, moje dzieło można zobaczyć na stronie, do której link jest poniżej. (darmowe... to ta strona)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-06-27, 00:18   

Brawo, małymi kroczkami do przodu. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz