Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-09, 00:02
Autor Wiadomość
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany:    [IE 9] Dziwny problem z wyświetlaniem

Piszę na szybko, póki mogę :P
Aktualnie zmieniam system na win 7 (żeby byla jasność: wyjęłam dysk z lapka z win XP a włozyłam z dysk czysty i aktualnie robię serwice pack 1 dla win 7) i wszystko niby cacy.
Chciałam sprawdzić jak się spisuje IE 9 i załadowalam własnś stronę z szablonami i... ZONK.
Wygląda to tak:

Na zainstalowanym FF 5.0 wyswietla mi prawidłowo, na IE 9 obrazek główny (będący tłem) jest dziwnie rozciągnięty w pionie.
Jeśli chodzi o system XP, to wyswietlało się dobrze (no poza standardowym omijaniem poleceń CSS3) i takich cudów nie było.

O co więc chodzi?
To mój błąd w kodowaniu, czy błąd w wyświetlaniu IE9 (lub ustawień w tymże)?
Dodam tylko, że jak sie przełączę na "tryb zgodności" to obrazek wraca do normalnych rozmiarów, ale znów jest ignorowanie CSS3 (jak w XP).
Jakieś pomysły co i jak?

Bylabym wdzięczna za podpowiedzi - jak na razie "żongluję" dyskami podpinając je do lapka, więc odpada ładowanie/testowanie co chwila innych ustawień na każdym z systemów z osobna.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-07-20, 19:36   

teneniel napisał/a:

Bylabym wdzięczna za podpowiedzi - jak na razie żongluję dyskami podpinając je do lapka, więc odpada ładowanie/testowanie co chwila innych ustawień na każdym z systemów z osobna.
hmm a próbowałaś IE Tester? http://www.my-debugbar.com/wiki/IETester/HomePage albo browsershots.

może jakiś element pobiera tło przez inherit? z tego co widzę w nagłówku wyświetla się mały obrazek a na nim drugi ogromny (jak zmniejszysz okno to widać, że pod spodem jest wszystko ok.)
może to wina wielkości 100% podanej w elemencie z obrazkiem?
ten nagłówek ma być w "main" a nie "plain"?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-07-20, 21:42   

Dzięki, programik fajny, ale nie praktyczny w tym momencie (teraz siedzę na win xp - win 7 leży w szufladzie :P ) bo na xp IE9 niet. więc o kant dupy obić.
jak na razie poczekam sobie kilka godzin na browsershots...
co do samego obrazka, jest jeden raz podany i tylko w css (więc odpada podwojenie), powinien być tam gdzie jest. może faktycznie to przez inherit, ale teraz nie mam jak tego sprawdzić bo win 7 sie kurzy w szufladzie :P
ciekawe to, bo tylko na IE9 w win 7 takie cudo widzę, FF 5.0 w win 7 wyświetla normalnie. jeśli to nie mój błąd (chociaż każdy błądzi, więc tego nie wykluczam) to znów coś zwalili w IE?
A tak przy okazji - Czy IE 9 respektuje tylko zaokrąglone rogi w CSS3 czy coś więcej? bo ja jako jeszcze użytkowniczka win xp to ciemna masa w tym kierunku :P

jejku... jak znajdę więcej czasu to poinstaluję tam co trzeba i na stałe będzie w lapku, bo teraz jestem tak zabiegana i zajęta, że cud, że jeszcze nie wyzionęłam ducha :P
idę na piwo z mężem, to tak dla relaksu ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-07-21, 00:23   

teneniel napisał/a:

Dzięki, programik fajny, ale nie praktyczny w tym momencie (teraz siedzę na win xp - win 7 leży w szufladzie :P ) bo na xp IE9 niet. więc o kant dupy obić.
nie doczytałem, że podgląd IE9 w tym programie dostępny jest na Windows Vista SP2 i nowszych.

teneniel napisał/a:

co do samego obrazka, jest jeden raz podany i tylko w css (więc odpada podwojenie), powinien być tam gdzie jest. może faktycznie to przez inherit, ale teraz nie mam jak tego sprawdzić bo win 7 sie kurzy w szufladzie :P
nie jestem w stanie tego sprawdzić, bo nie mam już narzędzia podobnego do firebuga pod IE - demo :/ 30 dni i przestało działać.

teneniel napisał/a:

A tak przy okazji - Czy IE 9 respektuje tylko zaokrąglone rogi w CSS3 czy coś więcej? bo ja jako jeszcze użytkowniczka win xp to ciemna masa w tym kierunku :P
to poczytaj sobie o tym :P poza okrągłościami widać bez problemu przeźroczyste .png (ale to już od 7 było dostępne). Można też za pomocą "cover" dopasowywać tapetę w tle do wielkości okna ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-07-22, 10:30   

znalazłam rozwiązanie :)
dzięki Tobie właściwie, choć dałeś tylko nieświadomie wskazówkę :P
problem tkwił w skrypcie, który stosowałam dla wyświetlania przezroczystych PNG dla IE :szok:
Wystarczyło usunąć linijkę załączającą skrypt i voila :)
swoją drogą, jak mogłam zapomnieć, że większość firm przestaje wspierać IE poniżej 7 ? :wstyd:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-07-22, 21:16   

teneniel napisał/a:

Wystarczyło usunąć linijkę załączającą skrypt i voila :)
w przypadkach kiedy skrypt ma działać tylko dla użytkowników IE6 wystarczy zastosować trik umieszczając w head to:

Kod

<!--[if lte IE 7]>
tutaj skrypt, css lub inny element
<![endif]-->
w ten sposób będzie to aktywne tylko dla userów z IE poniżej 7 ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-07-23, 10:27   

tak czy siak wspieranie IE poniżej 7 to już chyba prehistoria. jak popatrzyłam w swoje staty, to faktycznie - żaden żywy użytkownik go nie posiada.
Więc ten skrypt przestaje mieć sens i niepotrzebnie się ładuje.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz