Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-09, 00:00
Autor Wiadomość
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany:    kto to webmaster?

Oczywiscie nie oczekuje na odpowiedz kto to webmaster, tyle ze zauwazylem ze czesto w necie np. w grupach dyskusyjnych , forach etc. mowi sie ze prawdziwy webmaster nie korzysta z niczego, tylko z najprostszego notatnika.
Imo trzeba byc debilem by powiedziec takie cos, prawdziwy webmaster powinienen tworzyc poprawny kod, a nie uzywac najprostszych narzedzi.
Poruszyslem ten temat, bo ostatnio jakas ciota mi wygarnela, normalnie bym leb urwal, ale kij z nim, jakis ograniczony debil, co potrafi tylko korzystac z notatnika.

Np. dla mnie to jest nie mozliwe, bo po prostu mam z tym problemy, nie potrafie zapamietac prostych rzeczy, moja najlepsza ocena z wiersza na pamiec w Polsce to 2 :looka:
Wiec to moja wina? czy ktos napisal jasno i wyraznie, ze ''prawdziwy webmaster'' korzysta wylacznie z najprostszych narzedzi?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Cashee 
Blogowicz.Friend


Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 1397
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2008-04-30, 18:17   

Wiesz... trudno odpowiedzieć na to pytanie. Ale m@tarci - jak najbardziej, można napisać kod w notatniku. Ja np.: zawsze, jak piszę stronę, to klikam w źródło w Operze i tam mi takie "coś" wyskakuje. Przestawiłam się na to "coś" i już nie korzystam z notatnika. Bo tak mi wygodniej.

O pisaniu kodów w notatniku, to już różnica poglądów. Ludzie myślą, że ktoś jest głupi, jeżeli skorzysta z programu, który poprawi mu większość błędów, czyli po prostu pójdzie na łatwiznę. Może po prostu dmucha na zimno? Moim zdaniem, jeżeli ktoś chce tworzyć coś, co ma pokazać ludziom musi z czegoś korzystać. Z drugiej strony, jeżeli cczujesz się pewny to pisz sobie w notatniku ;p
 
  podziel si� tym postem na:
Tobiasz 

Imię: Tobiasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył/a: 11 Wrz 2006
Posty: 955

Wysłany: 2008-04-30, 19:11   

Ja nie polecam początkującym webmasterom używać notatnika. Ewentualnie można poprawiać w nim błędy. Za to polecę wygodny edytor html - kompozytor stron SeaMonkey (dawniej Mozilla Suite).
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-04-30, 21:32   

eh ludzie wy to potraficie wczuc sie w temat...
Ostatnio byla mala wymiana zdan z pewnym @§$&'+ü i ten pewien ÄÖ?9}({ zapytal sie mnie o programy ktore uzywam, wiec ja mu dumnie dpowiedzialem i ... wysmial mnie, w pierwszej chwili pomyslalem se ze to jakis niepelnosptrytny umyslowo dzieciak, ale zachowalem powage i rosadek i zapytalem sie o co mu chodzi.
To odpowiedzial ze ''prawdziwy webmaster'' nie korzysta z takich programow z ktorych ja korzystam, tylko ze zwyklego notatnika.
Ale gdzie jest napisane/powiedziane ze webmaster ma nakazane uzywac wylacznie notatnika? dobra mniejsza z tym, jedziemy dalej.
Odpowiedzialem mu ze nie jestem na tyle ograniczony, by potrafic obslugiwac tylko natatnik, to ten mnie wysmial i powiedzial ze jestem zalosny nazywajac sie webmasterem. Dobra zaluzmy ze nim nie jestem, ale co z tego, walic to, co to ma do webmasteringu i jego teorii o prawdziwyc pro z notatnikiem w lapie.
Mowie mu ze duzo ludzi jest pochlonietych praca itp. i nie maja czasu na zabawy w glupim notatniku, szczegolnie jak ma cos lepszego z tego wyjsc i niektorzy maja tylko kilka chwil i tez nie maja czasu na sprawdzanie/poprawianie bledow.
A ten debil odpowiada mi ze prawdziwy webmaster uzywa talko natatnika... no nie no, w tamtej chwili hugo mnie strzelil, co to do cholery ma do mojej wypowiedzi i ciagu dyskusji?
Nawet najmniejszych i najzalosniejszych kontrargomentow nie przedstawil, tylko napisal po raz 398475760346633 ze ''prawdziwy webmaster'' uzywa tylko notatnika.
Wzialem zszedlem troche z tematu, bo by moc mu dogadac, bo jak bym na ten temat mu nagadal, to by wcisna ctrl+v i chyba by moj monitor wylecial by przez okno albo komp by mial zmasakrowana obudowe z wielka dziura w srodku po piesci/stopie.
Po calym moim rozladowaniu/wyladowaniu goscio uciekl i sluch po nim zagina.

Wiec jaki z tego moral? ze prawdziwy webmaster to niedorozwiniety debil i kretyn.
Mowie to na przykladzie, mego rozmowcy o ktorym mowa w tym temacie, nie o was czy o mnie.

[ Dodano: 30-04-2008, 21:36 ]
Imo prawdziwy webmaster, nie zachowal by sie tak i nie gadal takich glupot, co on.
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-04-30, 22:05   

Według mnie prawdziwy webmaster powinien umieć tworzyć strony. Oczywiście nie mówię tutaj o tak zwanych gotowcach... Albo stworzeniu czegoś w "Pajączku".

Lepiej korzystać z kodów, niekoniecznie znając je na pamięć, ale za to wiedzieć do czego one służą. Nikt nikomu nie zabrania korzystania ze ściąg kodowych. Jak już mówiłam... Najważniejsze, żeby zrozumieć cały system.

No i oczywiście webmaster potrafi stworzyć grafikę do danej strony :D .
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-04-30, 22:13   

Pajaczek :rotfl:
Grafika to chyba najmniejszy problem, przynajmniej jak dla mnie, bo zapamietac kody, to nie potrafie, zawsze mialem talent do zapamietywania^^''
Szczerze mowiac, jedynie co sam potrafie wykrzesac, to jakis metlik w glowie i skupisko literek i ceferek :wstyd:
No coz, przynajniej j. polski potrafie jako tako, jak na razie, chyba jedyne czym moge sie pochwalic, czyms co jest zwiazane z zapamietywaniem.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-04-30, 22:39   

Ja webmasteringiem zaczęłam się zajmować gdy miałam jakieś piętnaście czy nawet czternaście lat, aktualnie mam dwadzieścia i szczerze przyznam, że pomimo tak długiego, nazwijmu to sobie, stażu nie pamiętam wszystkich kodów i schematów. No bo po co?

Webmasterem jest się sercem, a nie kodami! :D
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-04-30, 23:28   

Zzielona napisał/a:

Webmasterem jest się sercem, a nie kodami! :D

No no Zielona, jak pieknie powiedziane :P

Mi tam siora zrobila schematy, tabele, jakies duperele i uczylem sie na pamiec(prosciej mowiac, wbijalem sobie na sile do lba), oczywiscie pamietam to ze bylo plama na kartce, bo po jedzieniu mialem tluste palce i zrobilem plame na jendej z kartek, ale wiecej nic nie pamietam, nie wdalem sie w siory, coz to ich problem, nie moj.
 
  podziel si� tym postem na:
Cashee 
Blogowicz.Friend


Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 1397
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2008-05-01, 10:46   

m@tarci, Zzielona ma rację, nie trzeba pamiętać tych wszystkich kodów. :D Ja się tym zajmuję od... 2/3 lat i nie pamiętam wszystkiego.

Tak, webmasterem jest się sercem xD
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz