Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów - fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Autor Wiadomość
Ill 
Blogger.Klub

Miasto: Warszawa

Wysłany:    Podejrzane pliki k1, f1

Jakiś czas temu założyłam darmowe konto na strefie i republice. Trzymałam tam jakieś proste stronki, a któregoś dnia okazało się, że zostały zablokowane przez naruszenie zasad regulaminu. Po skontaktowaniu się ze strefą (do republiki nie mogę znaleźć kontaktu, jakby ktoś miał jakiegoś maila, to byłabym wdzięczna :D ) okazało się, że strony zostały zainfekowane i jeśli to naprawię, wszystko wróci do normy. Jedyne podejrzane pliki, na które trafiłam to właśnie wymienione w tytule k1.html i f1.html. Usunęłam je i wszystko było ok. I niby nadal jest, ale za każdym razem, kiedy loguję się na serwer (od tamtego czasu za każdym razem wpisuję hasło), to te pliki znów tam są :/ . Ostatnio był nawet trzeci o nazwie a.html albo a1.html.
Czy ktoś wie co to jest? Jakiś wirus?

podziel się tym postem na:

Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do społeczności na G+ --- Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Kamysto 
WordPress.Klub

Imię: Kacper
Miasto: Kraków

Wysłany: 2015-12-13, 06:28   

To byloby calkiem niepowazne gdyby jakis hosting odpisywal Ci ze masz zainfekowane pliki. To jest standard aktualnie ze hostingi maja swoje firewalle i antywirusy.

No ale nie wiem...

Pliki k1 czy f1 moga byc jakimis plikami ktore hosting sam robi nie wiadomo po co. zapisuje jakies statystyki w nich alb o nie wiem

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 83
Imię: Arkadiusz (Arek)
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-12-13, 12:54   

W jaki sposób logujesz się na konta? Być może masz na komputerze coś, co dzięki dostępowi do serwera przemyca złośliwy kod. Jak edytujesz te pliki, to nie ma w nich treści? Może zawartość coś podpowie.

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku lub dodać do obserwowanych na google+. :^^:

Ill 
Blogger.Klub

Wysłany: 2015-12-14, 20:47   

Wchodzę na FileZillę, łączę się z wybranym serwerem i zanim mnie połączy wpisuję hasło.

Wczoraj kasowałam te pliki, dzisiaj znowu są :/ . Pobrałam jeden z nich i otworzyłam w notatniku, jest tylko to:

Kod

<META HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="0; URL=http://websbtred.su">

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 83
Imię: Arkadiusz (Arek)
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-12-14, 21:36   

Plik ma ustawione przekierowanie na inną domenę. Musisz dojść do tego w jaki sposób one się odnawiają. Przeglądałaś wszystkie katalogi na serwerze w poszukiwaniu nietypowych elementów? Sprawdź także zawartość plików swoich stron - szukaj zaszyfrowanych części kodu lub elementów iframe.

Miałem podobną sytuację z wordpressem jednej osoby. W utworzonym katalogu urzędował sobie maleńki cms, który produkował wpisy ze spamem a dodatkowo cały ruch robotów wyszukiwarek przekierowywał na sklep internetowy (zajrzyj do pliku .htaccess o ile taki masz).

Zacznij od zmiany hasła do FTP. Przeskanuj komputer. Jeżeli korzystasz z jakiś systemów zarządzania treścią, to zaktualizuj go do najnowszej wersji, razem z rozszerzeniami.

znalazłem wątek z 2012 roku, w którym wspominano o plikach k1 f1:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku lub dodać do obserwowanych na google+. :^^:

Ill 
Blogger.Klub

Wysłany: 2015-12-15, 00:14   

Przeglądałam wszystkie inne katalogi, ale nic podejrzanego w nich nie ma. Dosłownie parę dni temu zwróciłam jednak uwagę na to, że w mojej galerii zdjęć simpleviewer pojawił się dodatkowy kod:
http://fastncrazy.strefa....inny/index.html

a wcześniej wyglądało to tak samo, jak u mojej znajomej:
http://kamiron.com/scigaj...otb1/index.html

Widzę, że to ma jakiś związek z interią i strefą, ale nie ogarniam tego za bardzo :wstyd: . W innych plikach nic podejrzanego nie widzę, z resztą większość z nich to obrazki. Co ciekawe jedna z moich stron, która też była zablokowana przez zainfekowanie nie jest już nawiedzana przez te pliki, a loguję się do niej w ten sam sposób...

Dzięki za rady! Wygląda jednak na to, że mam pecha, bo z poziomu filezilli chyba nie można zmienić hasła, a przez utracone konto mailowe nie mogę dostać się na konto na strefie eh... Może to znak, żeby w końcu wykupić sobie jakiś porządny hosting :zdegustowany: .

::
Odpowiedz do tematu