Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-09, 00:00
Autor Wiadomość
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany:    Strona na własnym pececie

Wyskoczył mi dziś na wp ten artykuł: http://tech.wp.pl/kat,100...,wiadomosc.html
Nie powiem, zaciekawiło mnie to. Najbardziej podoba mi się prosty sposób na udostępnienie strony internetowej z własnego komputera.
Ponieważ się na tym nie znam, dlatego wysyłam zapytanie do elity ;) .
Jaki trzeba mieć sprzęt? Jak wygląda sprawa transferu? Czy to dobre rozwiązanie czy złe?
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-06-16, 15:31   

domowe łącza są nieco za słabe na takie zabiegi, szczególnie, ze nie masz łączy równoległych a takie, w których upload jest dwa lub x razy mniejszy niż download ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2009-06-16, 16:04   

wiesz, jeśli chodzi o np. bezpieczeństwo danych na takim "serwerze" to raczej podchodziłabym do tego co najmniej ostrożnie.
o ile pomysł jest ciekawy i warty spróbowania, o tyle trzeba pamiętać o tym, że istnieją ludzie, którzy dla zabawy się włamują na strony i robią taki kipisz na serwerze, ze głowa mała. pól biedy, jak na serwerze nie trzymasz ważnych dokumentów...

jak masz odpowiednie narzędzia (polecam pismo Xploit nr 1(4)/2009 ) to możesz zrobić analizę po i przed włamaniową oraz odpowiednio zabezpieczyć serwer ^^

ps. żeby nie było jakiś dziwnych podejrzeń - nie bawię się w hak(ie)rstwo - w związku z pracą męża jak i własnym zainteresowaniem wokół tematu bezpieczeństwa mam nieco wiadomości na rożne tematy tego pokroju ^^
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-06-17, 01:05   

teneniel napisał/a:

żeby nie było jakiś dziwnych podejrzeń - nie bawię się w hak(ie)rstwo - w związku z pracą męża jak i własnym zainteresowaniem wokół tematu bezpieczeństwa mam nieco wiadomości na rożne tematy tego pokroju ^^

Jasne, jasne... Pewnie hackujesz po nocach :P .

No... Według mnie to wygląda dość ciekawie. Pamiętam jak mieszkając w poprzednim mieszkaniu korzystaliśmy z sieci lokalnej. Tam też wszyscy dzielili się swoimi zasobami. Nie mniej jednak transfer był znacznie szybszy niż przy pomocy tego, co oferuje Opera. W sumie ciekawy pomysł. Zastanawia mnie jednak jak to w praktyce będzie wyglądało...
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-06-17, 11:43   

Htsz napisał/a:

domowe łącza są nieco za słabe na takie zabiegi, szczególnie, ze nie masz łączy równoległych a takie, w których upload jest dwa lub x razy mniejszy niż download ;)


wiem, znam zasadę równoległych łączy, ale nie bardzo pojmuję na ile mnie ogranicza mój domowy dostęp do internetu. rozumiem, że mój upload jest wykorzystany do ściągania danych z takiego mojego domowego serwera.. ale ciekawi mnie, czy strona taka w ogóle może istnieć. a może bardziej na ile to jest wykonalne przy domowym internecie?

nawet jeżeli takie coś dla typowego użytkownika jest raczej niewykonalne, to mimo wszystko podoba mi się takie narzędzie do dzielenia się danymi. ja zazwyczaj wrzucałam wszystko na ftp żeby ktoś inny mógł to pobrać, a teraz wydaje się że nie będzie problemu z dzieleniem się danymi w czasie rzeczywistym
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2009-06-17, 20:10   

Nie testowałem tego, czytałem jedynie materiały prasowe i powiem tak - o ile jestem skłonny testować różne rzeczy, o tyle to "coś" jakoś mnie do tego nie zachęciło...
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz