Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-09, 00:00
Autor Wiadomość
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-01-03, 21:28   

mi się on nie podoba. Htsz, możesz mi powiedzieć dlaczego na jego widok chowasz głowę do torebki papierowej?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Cornélia 


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 132
Miasto: Posnania / Bcn

Wysłany: 2009-01-09, 12:57   

Amira napisał/a:

rashell, ten Twój szablon nie jest zły wierz mi, każdy miał takie 'akcje' w swojej karierze 'szabloniarskiej'


Minimalizm jest fajny ale nie dla każdego. Jeśli ktoś prowadzi bloga z wierszami czy krótkimi notkami "do zastanawiania się" to jak najbardziej bardzo ładnie wyglądają małe okienka czy wąskie ramki (choć wiadomo bez przesady ;) ) ale np. ja na swoim blogu czegos takiego nie widzę, bo pisze długaśne notki i ktoś kto chciałby to przeczytać dostałby szału zanim dobrnąłby do końca ;) Reasumując - wszystko modne co nam pasuje y punto :P Tak do kształtu bloga jak i jego treści.
:) :)
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-01-09, 14:02   

Htsz napisał/a:

tak powinien wyglądać piękny kod :wstyd: :F

jak ja nienawidzę tych wcięć cholernych w kodzie!! mi one wcale nie pomagają, a znaleźć jakąś małą treść do zmiany , to NIEPOROZUMIENIE.
Wczoraj miałam piękne drzewo złożone z 300 linijek :] zamiast poprawiać, to napisałam od nowa. Zajęło mi to mniej czasu, niż szukanie tego, co mnie interesowało.

Cornélia napisał/a:

bo pisze długaśne notki i ktoś kto chciałby to przeczytać dostałby szału zanim dobrnąłby do końca

mnie rzuca na sam widok takiego minimalistycznego minimalizmu :P nawet nie patrzę wtedy na takiego bloga, bo czytanie z tak małej powierzchni męczy ;)
no i w moim wypadku to by było bez sensu również ;)
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-01-09, 14:56   

Amira napisał/a:

jak ja nienawidzę tych wcięć cholernych w kodzie!! mi one wcale nie pomagają, a znaleźć jakąś małą treść do zmiany , to NIEPOROZUMIENIE.
Wczoraj miałam piękne drzewo złożone z 300 linijek :] zamiast poprawiać, to napisałam od nowa. Zajęło mi to mniej czasu, niż szukanie tego, co mnie interesowało.
ja sam kiedyś uczyłem się takiego budowania bo serio jest bardziej czytelne, potem na studiach też o tym wspominali przy okazji programowania. Do wyszukiwania służy opcja "znajdź" :P ewentualnie szuka się po klasach styli ;) nic trudnego odnaleźć to co interesujące ;)

Należy budować dokument schematycznie po to aby po oddaniu go komuś innemu nie musiał zaczynać od analizowania jaka jest budowa, tylko odrazu zajął się tym co potrzeba.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-01-09, 16:48   

Htsz napisał/a:

ic trudnego odnaleźć to co interesujące ;)

Należy budować dokument schematycznie po to aby po oddaniu go komuś innemu nie musiał zaczynać od analizowania jaka jest budowa, tylko odrazu zajął


Właśnie, że nie masz racji. A przynajmniej nie w pełni... Dwa dni temu poproszono mnie o naniesienie poprawek na stronę domu bankietowego. Kiedy zobaczyłam kod (kilkaset linijek w drzewku tak rozbudowanym , że nie mieścił mi się na ekranie) z tabelkami tabelek tabelek, to za chiny nie byłam sobie w stanie z tym poradzić. tym bardziej, że nie znałam sposobu nazywania osoby, która to kodowała początkowo, więc opcja 'szukaj' nie przydałaby mi się nawet przy najszczerszych chęciach. więcej czasu spędziłabym na szukaniu potrzebnego fragmentu niż na kodowaniu od nowa. po mojemu. owszem, wcięcia są fajne i czytelne, ale nie, kiedy wcinasz dosłownie WSZYSTKO. też lubię sobie to tak poukładać, owszem. ale kiedy masz zagnieżdżonych divow/tabelek kilka w kilku innych, to przestaje Ci się to podobać.
jestem za wcięciami, ale te nieudolnie zrobione są masakrą jakąś.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-01-09, 18:43   

jak masz problem z odnalezieniem danej klasy zawsze możesz posłużyć się ColorZilla, który służy wprawdzie do wyciągania kolorów ale wskazuje klasę danej przestrzeni, w której się poruszasz. Z tego co piszesz ta osoba nie robiła tak jak to opisano tylko po swojemu popełniając przy okazji błędy - typu używanie tabel niezgodnie z przeznaczeniem ;)

Wcięcia służą określaniu obiektów nadrzędnych i podrzędnych, uformowaniu kodu w określoną strukturę i poprawieniu czytelności, jeżeli ktoś nadużywa tego to robi błąd.

pisząc schematycznie miałem na myśli właśnie pewne reguły, wyobraź sobie dokument Word (z jakąś pracą, wykładem etc.), który ma 150 stron a ty musisz w nim poprawić nagłówki i akapity, gdyby ktoś nie przygotowałby ci dokumentu zgodnie z zasadami, tylko każdy robił ręcznie przerobienie tego zajęłoby ci kilka godzin a tak powinni 5 minut ;) - i o to mi chodziło.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-01-09, 19:20   

Cytat

jak masz problem z odnalezieniem danej klasy zawsze możesz posłużyć się ColorZilla,

ja korzystam z firebug'a , też fajna wtyczka do mozilli. wszystko można znaleźć, ale jak kod nie jest czytelny, to nawet to Ci zbytnio nie pomoże. cóż, ja lubię mieć w kodzie względny porządek ;)

widzisz, problem w tym, że ludzie korzystają z tego schematu nieudolnie. później siadasz i masz dość od samego patrzenia, a już tym bardziej nie chce Ci się w tym grzebać.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz