Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    [forum] błędy przy wysyłaniu postów / maili

Dzisiaj mogą być problemy z pocztą w domenie blogowicza, bo migruję ja na inny serwer. Przy dodawaniu postów pojawiają się różne błędy np. o przekroczeniu czasu oczekiwania.

Cytat

Could not connect to smtp host : 110 : Przekroczony czas oczekiwania na połączenie


Posty się dodają, więc spokojnie ;)

Gorzej w przypadku aktywacji kont, powiadomień i wysyłania poczty z forum - to może nie działać za co przepraszam!

Mam nadzieję rozwiązać ten problem jeszcze dzisiaj, jak tylko naprawie to dam znać!

// problem dotyczy konfiguracji SMTP dla konta na Gmail (Google Apps) w panelu forum phpBB, niestety coś nie chce załapać - nie działa ;/)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2010-05-09, 15:27   

Zobacz, czy dobrze wpisałeś port (spróbuj 465) i ustawiłeś zabezpieczenia (SSL/TLS).
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-05-09, 20:36   

w panelu phpbb nie ma opcji zaznaczenia zabezpieczeń, na forach podają sposób jak to obejść poprzez dopisanie przed smtp.gmail.com tego -> ssl:// lub tsl:// niestety to nie pomaga, opcja jest na serwerze aktywna (a przynajmniej tak pokazuje plik info)

Sprawdzałem wysyłanie maili z apps na skrzynkę w o2 czy wp i wszystko doszło... z powrotem też działa, nawet do "przydomków" (czyli aliasów).

mam nadzieję, że uda się to naprawić, bo w chwili obecnej nie działa wysyłanie linków aktywacyjnych... :/
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-05-10, 19:42   

problem nie został rozwiązany tak jakbym tego chciał, obecnie ustawione jest standardowo bez smtp, aktywacja działa i wysyłanie pw też, ale... chcę smtp

opcja na phpbb2:
smtp: TAK
ssl://smtp.gmail.com (z portem :465 tez nie hula)
nazwa@domena.info
haslodokonta

pop na koncie gmail włączony.

i nie działa, może coś na serwerze jest jeszcze nie tak (dedykowany superhost na linuksie)? jak już pisałem ssl wskazuje na włączony.

to => http://www.przemo.org/php...pic.php?t=53379 nie dało żadnych rezultatów. Podtrzymałem jak na razie jedynie część z portem 587 (z tego co podaje internet jest tak samo dobry jak 465), resztę przywróciłem tak jak było w pliki smtp.php

w panelu mojej prywatnej poczty na Gmail mam włączone przesyłanie z adresu forum w domenie blogowicz po SMTP, wszystko działa jak należy, poczta wychodzi np. do o2.pl a w nagłówkach o2.pl ładnie pokazuje, że adres obsługiwany jest przez Google i przechodzi przez filtry antyspamowe :) na poczcie gmail podane jest wysłane przez "blogowicz.info"

i teraz zastanawiam się nad tym:

- jeżeli smtp w ustawieniach DNS mam na CNAME ghs.gmail.com to czy to samo mam zrobić z pop i smtp? obecnie oba ustawione są na tej zasadzie:

pop A IPserweraforum
smtp A IPserweraforum

(w samouczkach nie widzę nic na ten temat, wszelkie MX ustawiłem, poczta w ramach Apps działa).

czy takie ustawienie przy jednoczesnym mail CNAME ghs.gmail.com nie spowoduje problemów przy dostarczaniu maili z panelu "masowa korespondencja" na forum?

Nie chodzi mi o wysyłanie maili do kilku tysięcy osób, bo to obecnie niemożliwe - serwery mają różne limity i blokują skrzynki jak się je przekracza) - chodzi mi o wysyłanie do kilku/nastu-kilkudziesięciu osób w grupie.

Wysyłając mail/mas. korespondencję jako nadawca jest podany mój mail z profilu forum, który jest taki sam, czyli forum@ w domenie blogowicz. Jak wysłałem maila sam do siebie to pisało, ze wysłane przez "blogowicz.info", ale w pełnej informacji o wiadomości widać także adres IP serwerydedykowane.pl i np. takie coś:

Kod

Received-SPF: softfail (google.com: domain of transitioning htsz@blogowicz.info does not designate 193.218.153.46 as permitted sender) client-ip=193.218.153.46;


nie wiem skąd się tu bierze ten adres, skoro podany mam w panelu i w profilu forum@, forum ma .45 a tu jest .46

ktoś wie jak rozwiązać ten problem z phpbb - smtp - gmail/apps?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz