Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-02-15, 20:20

Czy dział integracyjny powinien zostać przeniesiony niżej?
tak
47%
 47%  [ 10 ]
nie
9%
 9%  [ 2 ]
obojętnie
42%
 42%  [ 9 ]
Głosować: 21
Wszystkich Głosów: 21

Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    [Forum] Czy przenieść dział integracyjny?

Niektórzy narzekają, że największą liczbę nowych postów stanowią te do nabijania limitu (kolory, imiona, wiek itd.). Nowi użytkownicy upatrzyli sobie dział integracyjny lub witanie pozostałych, którzy założyli odpowiedni temat.

Mam zatem propozycję. Czy przenosimy dział integracyjny na dół forum, tam gdzie dział techniczny? W ten sposób może chociaż część z nowych pozwiedza całość i udzieli się w innych działach niż te.

Ostatnio udało mi się wyświetlać kody dla osób, które mają mniej niż 10 postów, więc myślę, że przy zbliżających się zmianach można utworzyć różnego rodzaju komunikaty "za rączkę":
0-5 postów - zachęcenie do przywitania się, link do samouczka, uzupełnienie profilu itd.
5-15 postów - wątki, które warto przeczytać i uzupełnić na początku
15-25 postów - wątki z działu blogowego
itd.

Proszę o wypowiedzi za lub przeciw. Jeżeli nie wiecie co napisać to chociaż zagłosujcie w ankiecie. Nie ma ona limitu, ale powiedzmy, że decyzję podejmujemy na początku nowego roku (pierwszy tydzień stycznia).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2012-12-14, 21:31   

W sumie nie zaszkodzi tak zrobić, ale też trzeba pamiętać, że nowi użytkownicy mogą nie być w stanie odpowiedzieć na "trudniejszy" wątek. A tak z drugiej strony, Dział Integracyjny na końcu, to jak... yyy... Tytuł jakiegoś felietonu w stopce. Trochę nie za bardzo.

Dużo osób rejestruje się, nabija posty, zadaje nowy temat, bo ma jakiś problem, a potem ani razu nie wchodzi na forum. Na coś takiego trzeba znaleźć rozwiązanie. Widziałem, że na niektórych stronach jest coś takiego, że po zarejestrowaniu się, trzeba odczekać kilka godzin (najczęściej 24h), aby zadać nowe pytanie. Forum w końcu powinno działać na zasadzie "My pomagamy tobie, ty pomagasz nam"

Może coś takiego tutaj?
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Agatonek 
Blogger.Klub

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 125

Wysłany: 2012-12-14, 21:32   

Zatem odpowiadam, żeby przenieść ten dział integracyjny niżej :D
Jak dla mnie sporo osób nie rozumie za bardzo do czego służy ten dział, zwłaszcza miejsce, w którym należy się przywitać i często dochodzi tam do spamowania przez nowych użytkowników, w ten sposób być może przestaną spamować tam i zawitają do innych działów ?

Zresztą zawsze można przecież na jakiś czas przenieść i zobaczyć, jak się sprawdzi takie rozwiązanie.
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2012-12-14, 22:27   

Bardzo dobry pomysł żeby przenieść taki dział na dół. Kto będzie potrzebował to i tak znajdzie.

chomik21m napisał/a:

A tak z drugiej strony, Dział Integracyjny na końcu, to jak... yyy... Tytuł jakiegoś felietonu w stopce. Trochę nie za bardzo.

No co Ty opowiadasz ;) to jest forum o blogach, blogowaniu a nie wyliczankach czy kto jaki lubi kolor :P tego typu Hyde Park właśnie zawsze jest na dole - pod właściwą tematyką forum :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-12-14, 23:07   

chomik21m napisał/a:

nowi użytkownicy mogą nie być w stanie odpowiedzieć na trudniejszy wątek
Co rozumiesz przez trudniejszy wątek?
Dział nie zniknie tylko ma na siebie nie zwracać takiej uwagi, próbujemy jakoś zachęcić ludzi do dyskusji na różne tematy a te wątki niech uzupełniają przy okazji.

chomik21m napisał/a:

z drugiej strony, Dział Integracyjny na końcu, to jak... yyy... Tytuł jakiegoś felietonu w stopce. Trochę nie za bardzo.
To taki inny rodzaj hyde parku. Integrujesz się po szkoleniach czy wykładach - jest to zatem dodatek, nie główny temat. Najważniejszym działem będą tutaj blogi (rozmowy o nich nie tylko kody) i do tego będziemy dążyć - przy okazji testując różne rozwiązania powstrzymujące spamerów.

chomik21m napisał/a:

Dużo osób rejestruje się, nabija posty, zadaje nowy temat, bo ma jakiś problem, a potem ani razu nie wchodzi na forum. Na coś takiego trzeba znaleźć rozwiązanie.
Jak będą powstawać nowe tematy to część z nich zostanie. Teraz przynajmniej coś piszą, wcześniej zadawali jedynie pytania i też znikali ;)
Sposobów na zatrzymanie użytkowników musimy szukać wspólnie.

chomik21m napisał/a:

Widziałem, że na niektórych stronach jest coś takiego, że po zarejestrowaniu się, trzeba odczekać kilka godzin (najczęściej 24h), aby zadać nowe pytanie.
To nic nie da, przyjdzie jutro i zada pytanie. Blokady muszą być tylko tam gdzie są najpotrzebniejsze rzeczy - tylko wtedy ludzie zaczynają działać by to zdobyć. Przynajmniej tak pokazują statystyki od kwietnia ;-)

chomik21m napisał/a:

Forum w końcu powinno działać na zasadzie My pomagamy tobie, ty pomagasz nam
Powinno, ale nie zawsze się tak da. Ludzie przychodzili tu jak na ostry dyżur w szpitalu - tylko na nagłym przypadku. Zobacz ile osób zostało teraz i się udziela :-) Małymi kroczkami dojdziemy do lepszych wyników.

Agatonek napisał/a:

Jak dla mnie sporo osób nie rozumie za bardzo do czego służy ten dział, zwłaszcza miejsce, w którym należy się przywitać i często dochodzi tam do spamowania przez nowych użytkowników
To pokazuje z jakim nastawieniem przybywają w takie miejsca niektórzy. Spam działa, ale na bardzo krótką metę - na tym forum tylko do czasu kiedy się zaloguję, bo zaraz po tym takie posty lecą w kosmos :) a jak ktoś przegina lub uprawia marketing szemrany to i przy okazji jego domena ląduje na cenzurowanym.

Agatonek napisał/a:

Zresztą zawsze można przecież na jakiś czas przenieść i zobaczyć, jak się sprawdzi takie rozwiązanie.
Owszem, chciałem to jednak przedyskutować z Wami, bo jest tu już trochę osób, które stale zaglądają.

wendigo napisał/a:

Kto będzie potrzebował to i tak znajdzie.
Tak na wszelki wypadek będą te podpowiedzi, o których wspominałem w pierwszym poście.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Agatonek 
Blogger.Klub

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 125

Wysłany: 2012-12-14, 23:20   

Htsz napisał/a:

Owszem, chciałem to jednak przedyskutować z Wami, bo jest tu już trochę osób, które stale zaglądają.

Wiem, wiem :D Tak mi się tylko nasunęła taka myśl, że ta zmiana z przeniesieniem niżej działu jest zmianą odwracalną, więc w sumie można ryzykować i patrzeć co się dzieje i jak to wpłynie na funkcjonowanie użytkowników na forum ;) A jak się nie sprawdzi to kombinować dalej.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-12-14, 23:49   

Jeżeli nadal będą nabijać tylko tam, to nie ma sensu tego przywracać potem na górę ;p

a kombinować trzeba tak czy inaczej, to tak jak z czytelnikami na blogu. Jak o nich nie dbasz to idą gdzie indziej.

Zobaczymy jakie efekty przyniosą zmiany wizualne.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
myylife96 


Imię: Artur
Dołączył/a: 13 Gru 2012
Posty: 22
Miasto: Toruń

Wysłany: 2012-12-15, 08:48   

hmmm.. pomysł dobry w sumie ale może też zrobić coś żeby zachęcić ich do dalszego udzielania się na forum.. nie wiem na nie których forach widziałem takie coś np.. że są gwiazdki np 50postów jedna gwiazdka 100 dwie gwiazdki itp.. te gwiazdki są przy nicku koło avatara ..
A tak to jest dobra opcja jestem na tak ;pp
______________________________________________________
http://myylife96.bloog.pl/
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2012-12-15, 10:15   

Htsz napisał/a:

Co rozumiesz przez trudniejszy wątek?


Nowy użytkownik zazwyczaj rejestruje się na danym forum po to, aby uzyskać pomoc, a nie odwrotnie. Trudny wątek - no po prostu taki z którym "zielony" sobie nie poradzi :)

Htsz napisał/a:

przy okazji testując różne rozwiązania powstrzymujące spamerów.


To mi podsunęło pewną myśl. Czy nie można zrobić czegoś takiego, że w danym dziale obowiązuje limit postów na jakiś tam okres?

Np. W Dziale Integracyjnym: 20 wpisów/miesiąc.

Htsz napisał/a:


Owszem, chciałem to jednak przedyskutować z Wami, bo jest tu już trochę osób, które stale zaglądają.


Miło z twojej strony.
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-12-15, 10:31   

chomik21m napisał/a:

Nowy użytkownik zazwyczaj rejestruje się na danym forum po to, aby uzyskać pomoc, a nie odwrotnie. Trudny wątek - no po prostu taki z którym zielony sobie nie poradzi :)
Forum jest od dyskutowania na różne tematy. To nie tylko Q&A blogowe. Nikt tutaj nie każe nikomu pomagać (by uzyskać potem pomoc dla siebie). Błędne rozumowanie. Nie wiem skąd to się wam bierze (bo nie jesteś pierwszy, który o tym pisze).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2012-12-15, 12:23   

Htsz napisał/a:

Forum jest od dyskutowania na różne tematy. To nie tylko Q&A blogowe.

Tak. Zgadza się, jednakże to forum ma akurat na celu pomaganie, a nie debatowanie. Do dyskusji służą: dział integracyjny, motoryzacja itp. itd. Ale w pierwszej kolejności pomoc w blogowaniu (czy jak to tam nazwać).

Htsz napisał/a:

Nikt tutaj nie każe nikomu pomagać (by uzyskać potem pomoc dla siebie). Błędne rozumowanie. Nie wiem skąd to się wam bierze (bo nie jesteś pierwszy, który o tym pisze).


Racja. Jeżeli każdy miałby być na tyle dobry, aby móc pomagać innym, to fora tego typu nie miałyby sensu, gdyż nikt nie potrzebowałby pomocy. :hyhy:

Narzekamy na "spamowanie" a tak naprawdę problem tkwi na samym początku. Te limity które panują, powodują iż ludzie spamują gdzie się da, aby nabić x postów, by móc założyć nowy wątek. Sam na początku udzielałem się w tych działach: Motoryzacja, Kulinaria... a teraz udzielam się również na tych dotyczących blogowania. :chytry: .
Nie taki świat piękny i zlikwidowanie tych ograniczeń spowoduje mniejsze zainteresowanie pobocznymi wątkami. Ale należy też się zastanowić co ma być da Forum. Lepiej chyba mieć 10 konkretnych wątków, niż 1000 o przysłowiowej d**ie Marynie. :...:
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-12-15, 18:22   

chomik21m napisał/a:

Zgadza się, jednakże to forum ma akurat na celu pomaganie, a nie debatowanie. Do dyskusji służą: dział integracyjny, motoryzacja itp. itd. Ale w pierwszej kolejności pomoc w blogowaniu (czy jak to tam nazwać).
Mylisz się. Pomoc blogowa to taki sam dział jak inne, nie jest najważniejszy.

chomik21m napisał/a:

Ale należy też się zastanowić co ma być da Forum. Lepiej chyba mieć 10 konkretnych wątków, niż 1000 o przysłowiowej d**ie Marynie. :...:
nie chce mi się pisać o tym 3402734027 raz, więc przeglądnij sobie moje wypowiedzi dotyczące powodów wprowadzenia ograniczeń ;) jest także wątek, w którym można zaproponować swoje rozwiązanie (skoro limity są złym). Jak na razie wyszło to forum na dobre.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz