Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-19, 02:28
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    Nowe zasady publikowania postów na forum

Zapowiadane w temacie urodzinowym zmiany następują z dniem dzisiejszym - 12.04.2012r.

W chwili obecnej istnieją ukryte grupy dostępowe, do których zostajecie przydzieleni po osiągnięciu odpowiedniego limitu postów. Nazwa grupy odpowiada ilości postów jaką trzeba mieć na koncie, tj. 1, 5, 10, 15, 25, 35, 50, 100. Najwyższy limit ma obecnie forum WebBazar - 75 postów żeby dodać tam temat. Reszta działów ma lżejsze ograniczenia.

Najważniejsze dla większości nowych użytkowników są zapewne działy pomocy. W opisie każdego forum podana jest minimalna liczba postów jaką należy posiadać by otrzymać dostęp. Szczegółowe informacje na temat nowych standardów znajdziecie w poradniku (będzie uaktualniany na bieżąco).

Na dzień dzisiejszy wystarczy wam 15 postów żeby udzielić się w istniejącym wątku i 25 by dodać temat z własnym problemem. Oczywiście sztuczne nabijanie i wszelki spam będzie kasowany a użytkownik 'nagradzany' za brzydkie zachowanie ;) Nie próbuj oszukiwać, bo nie wyjdzie Ci to na dobre.

Czy limit nie jest za duży? Według mnie nie jest. Poświęcam tutaj bardzo dużo czasu (ponad 2600 godzin + czas na poszukiwania rozwiązań), początkowo forum miało utrzymywać się z reklam, które można zauważyć między postami (niezalogowani) oraz w nagłówku forum (adtaily) - w ten sposób miało mi to rekompensować poświęcany czas, ale wpływy są znikome a pytań przybywa. Jest ich coraz więcej, większość nowych postów to wołanie o pomoc - jednocześnie nie przybywa tutaj stałych użytkowników - większość rejestruje się tylko po to by dodać pytanie i potem ucieka.

Forum jest ogromne, dodanie 25-50 postów (oczywiście będących zdaniami na temat) nie powinno sprawić problemów. Są tutaj najróżniejsze działy: sport, komputery, gry, relacje damsko-męskie, filmy i seriale, muzyka, internet, fotografia, dział integracyjny a w nich wiele wątków, które warto uzupełnić. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Dział pomocy miał być tutaj dodatkiem, zatem bez proszenia się o cokolwiek zostanie wprowadzonych kilka istotnych zasad udzielania pomocy na forum (o tym w poradnikach). Jedną z nich jest właśnie wymagana liczba postów. Nie znalazłem zastosowania dla systemu punktowego (może kiedyś uda się zabierać punkty za dodawanie postów w pomocy wtedy limity się zmienią i będą korzystniejsze) zatem próbuję takiego rozwiązania.

Oczywiście domyślam się, że dla wielu z Was nie jest to miła informacja. Uważam jednak, że na dłuższą metę to się może udać, rozkołysać nieco forum a na wątki z pomocą będzie mi się przyjemniej odpowiadało wiedząc, że ktoś też musiał się trochę wysilić ;)


Dajcie znać w komentarzach poniżej jakie są Wasze odczucia.
Możecie też napisać jak według Was powinien wyglądać system "podziękowań/opłat za pomoc", może pojawi się coś wartego wprowadzenia ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2012-04-12, 13:19   

Jestem jak najbardziej za, niech każdy daje coś od siebie (dla dobra forum), a nie tylko bierze.
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-04-12, 13:31   

Dodam, że niektóre posty dodawane do tej pory (i od tej pory) nie będą brane pod uwagę. Niektórzy widzą to już na swoich wizytówkach. Mimo, że udzielali się np. na forum pomocy blogspota to ich licznik nadal pokazuje 0 postów. Osiąganie limitów musi się odbywać w działach gdzie posty są liczone (poza działem rebusów i pomocy blogowej są zliczane wszędzie).

Cieszę się Kredko, że mnie popierasz :zawstydzony: , trochę to męczące i pracochłonne a często muszę się prosić ludzi o jakiś link zwrotny. Od teraz będzie kilka wymogów, oczywiście nikogo nie zmuszam, zawsze można spędzić kolejne godziny na przeszukiwaniu Google lub grzebaniu w kodzie i zastanawianiu się jak ugryźć problem ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
olimpia 
Blogger.Klub

Imię: Olimpia
Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 1

Wysłany: 2012-04-12, 15:11   

Choc jestem tu od niedawna to popieram jak najbardziej:-), jestem pelna podziwu za to ile Ty poswiecasz czasu na forum i za pomoc jakej udzielasz, wiec nalezy sie cos w zamian:-). Mam nadzieje, ze uda mi sie spelnic zasadowe wymogi:-)

Pozdrawiam
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2012-04-12, 17:36   

o dzięki ci... może to spowoduje, że będę częściej tu wracała z chęcią :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-04-12, 23:46   

Trochę osób już przeczytało, dzięki za wsparcie, ale zapraszam do komentowania każdego kto tu zagląda. Zmiany nie zostaną cofnięte, ale może swoimi sugestiami przyczynicie się do ich ulepszenia tak, aby pasowały Wam oraz mi ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Snoepje 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 115
Miasto: Holandia

Wysłany: 2012-04-13, 12:30   

Brawa dla Htsh!! Uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie. Może teraz ludzie zostaną na dłużej a nie tylko przelotem :) ) Popieram inicjatywę
______________________________________________________
http://justine-abroad.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
DuoFruo 
Blogger.Klub


Imię: Sandra
Wiek: 29
Dołączyła: 26 Lis 2011
Posty: 28
Miasto: Elbląg

Wysłany: 2012-04-13, 18:17   

o matko :szok: W końcu moje gadulstwo będzie nagrodzone (a w szkole na mnie krzyczą! :rotfl: ) Damy radę :)
 
  podziel si� tym postem na:
MatPodgorski 
WordPress.Klub


Wiek: 35
Dołączył/a: 11 Kwi 2012
Posty: 14

Wysłany: 2012-04-13, 22:19   

Dobre rozwiązanie... wkońcu na różnego rodzaju forach chodzi też o zbudowanie pewnej społeczności :) a te zasady napewno po części pomogą w tym.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-04-13, 23:23   

Dzisiaj jedna pani zrezygnowała z konta. Zapytała najpierw dlaczego nie może dodać tematu a jak się dowiedziała to stwierdziła, że nie będzie nabijać postów skoro interesuje ją tylko jeden dział. Niestety nie zaproponowała niczego innego w zamian. Nie wiem czego oczekiwała ode mnie, że zawsze będę na jej zawołanie?

MatPodgorski napisał/a:

a te zasady napewno po części pomogą w tym.
miejmy nadzieję, równie dobrze mogą forum dobić. Chciałem kiedyś zbudować tutaj społeczność blogerów, nie udało się to. Dział pomocy zawsze był jednak dodatkiem. Lubię pomagać, bo sam się sporo uczę, ale w momencie kiedy forum zaczyna kręcić się wokół jednego działu i pochłaniać zbyt dużo wolnego czasu trzeba jakoś uporządkować sprawy.

DuoFruo napisał/a:

o matko :szok: W końcu moje gadulstwo będzie nagrodzone (a w szkole na mnie krzyczą! :rotfl: ) Damy radę :)
jak zabraknie miejsc gdzie się można udzielać to wystarczy dodać nowy temat lub zaproponować dział ;p

p.s. jeżeli uda się technicznie ukrywać treść tak, żeby widziała ją tylko grupa z określonym limitem (tak jak obecnie wiele rzeczy ukrytych jest dla niezalogowanych) to zacznę tutaj publikować więcej profesjonalnych poradników podobnych to tego z rotatorem zdjęć. Myślę, że to bardziej zachęci ludzi do udzielania się na forum ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
mazurka18
[Usunięty]



Wysłany: 2012-04-14, 16:11   

nom to dobrze
 
  podziel si� tym postem na:
daniek 

Imię: Daniel
Wiek: 34
Dołączył/a: 10 Kwi 2012
Posty: 8
Miasto: Polska

Wysłany: 2012-04-16, 22:47   

Nie wiem do końca czy aby napewno pomysł zmuszania nowo przybyłych na forum do nabijania postów w tematach niezwiązanych z ideą bloga był trafiony. Czyli w działach:

Cytat

sport, komputery, gry, relacje damsko-męskie, filmy i seriale, muzyka, internet, fotografia, dział integracyjny
. Rozumiem że administrator chce żeby forum żyło w wątkach odbiegających od tematyki blogowania, ale jak ktoś chce popisać na dane tematy to ma specjalnie poświęcone fora czy portale o danej tematyce. Od filmów ma filmweb, od relacji damsko męskich jest forum beztabu, kafeteria lub portale z pytaniami itd.

To znaczy żeby mnie nie zrozumiano źle. Limit jakiś musi być w tworzeniu nowych wątków i być może w udzielaniu się w już istniejących wątkach, ale żeby nakładać limity w działach konkretnie poświęconych blogowaniu? Trochę bezsensu. Wydaje mi się że odetnie to potencjalnych nowych użytkowników. Jak ktoś ma zostać to i tak zostanie i będzie się udzielał w tematyce poza blogowej, z resztą widzę że do tej pory pisanie w mało popularnych działach nie cieszyło się wielkim powodzeniem. Bez sensu bym pisał w wątkach gdzie ostatni wpis miał miejsce rok czy dwa lata temu, czy też sztucznie tworzył tematy zadając pytania do których odpowiedzi mnie nie interesują. Teraz powstała taka śmieszna sytuacja że w wątku w którym przywitałem się z użytkownikami, nie mogę odpisać na ich wiadomości, we własnym wątku :)

p.s. to jest wciąż tylko forum, a nie niszowy portal społecznościowy :) Sam gram w pewną grę gdzie tak naprawdę nie gram w grę, ale udzielam się na inne tematy. To ma wtedy sens, czyli budowanie społęczności stricte nie związane tylko i wyącznie z tematem przewodnim. Tyle że gra jest mocno zintegrowana z tamtejszym forum i cały portal raczej funkcjonuje jako portal społecznościowy.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz