Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    "pomaganie" w dziale pomoc blogowa na forum

Zacznę od tego, że ten temat ma służyć jedynie luźnej ocenie i nie prowadzić do kłótni.

Naszym głównym działem blogowym jest pomoc z problemami na blogach i nie istnieje on od wczoraj dobrze aby prezentował on ciągle dobry poziom. Cieszy mnie to, że nie udzielam się w nim jako jedyny. Mam jednak sugestię, aby w momencie kiedy nie jesteśmy pewni swojej rady najpierw ją sprawdzić (co napisałem już kiedyś w regualminie forum). Ostatnio pewna osoba zarzuciła nam brak profesjonalizmu => tutaj. Trochę mnie to dotknęło, bo przecież poświęcamy ludziom czas za darmo, no ale z drugiej strony też bym się zirytował jakby mi ktoś tak strzelał poradami na ślepo.

Zasugerowałem Miglu (się odmienia tą ksywkę?) zaopatrzenie się w narzędzie, które kiedyś podała mi Asia. Jest to Firebug do Firefox. Można w nim edytować kod źródłowy na żywo, dodawać elementy i zobaczyć jak prezentują się zmiany i co dają. To oczywiście tylko jedna z jego funkcji, ale bardzo przydatna. W odpowiedzi dostałem, że nie jest użytkownikiem Firefox. Ja też nie jestem użytkownikiem Opery, Chrome, Internet Explorer czy Safari a jednak mam każdą z tych przeglądarek właśnie po to, aby sprawdzić jak prezentuje się w nich strona.

Także dokształcanie się jest tu istotnym elementem, skoro nie mamy pewnej wiedzy a aspirujemy na miano programistów czy interesują nas strony internetowe warto abyśmy wiedzieli coś więcej niż porady zawarte w kursach sprzed 5-10 lat.

Chciałem to z siebie wyrzucić i wyrzuciłem :P mam nadzieję, że nikt się nie uraził a temat jedynie sprawi, że wszyscy zaczniemy zdobywać jeszcze więcej wiedzy na temat HTML, CSS, JS itp. ;) mnie samemu jeszcze jej sporo brakuje i staram się to nadrabiać.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-10-11, 18:59   

Htsz napisał/a:

Zasugerowałem Miglu (się odmienia tą ksywkę?) zaopatrzenie się w narzędzie, które kiedyś podała mi Asia. Jest to Firebug do Firefox. Można w nim edytować kod źródłowy na żywo, dodawać elementy i zobaczyć jak prezentują się zmiany i co dają.

Już wiem o co chodzi. W operze jest taka opcja w edytowaniu źródła strony...

Nie wiem, czy już tutaj gdzieś pisałem to, ale napiszę jeszcze raz. ;)
Ja CSS'a głównie nauczyłem się poprzez zmienianie kodu w różnych szablonach (przerabiałem je), a jeśli potrzebowałem jakiejś konkretnej rzeczy to wchodziłem na kurshtml.boo.pl i sprawdzałem jak to zrobić. Nigdy nie uczyłem się na suchej teorii tego języka. Jak się coś psuło to próbowałem różnych zmian (brałem kod na logikę), aż do skutku. Dlatego może nie znam zasad poprawności języka, która się ciągle zmienia. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-10-11, 19:20   

ja uczyłem się praktycznie tak jak ty z uwagi na to, ze w tamtych czasach było może dwa polskie kursy a reszta wszystko po angielsku.

Nie zwalnia nas to jednak z poszerzania tej wiedzy ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-10-11, 19:26   

Niestety nie mam czasu, ani niestety chęci, aby zasiąść i nauczyć się nowych rozwiązań. Mogę w takim razie przy każdej pomocy pisać:

Z pomocy korzystasz na własną odpowiedzialność. Może ona nie być zgodna z najnowszymi rozwiązaniami w danym języku.
:P

To chyba będzie najlepsze wyjście z sytuacji. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-10-11, 19:39   

oj niekoniecznie, wystarczy sprawdzić rozwiązanie przed jego podaniem, skoro w operze też masz takie narzędzie to masz kłopot z głowy ;)

ja sam np. nie znam jeszcze za dobrze budowy blogspot i jak pojawia się problem właśnie na tym serwisie to najwięcej posiłkuję się firebugiem szukając rozwiązania.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-10-11, 23:53   

Htsz napisał/a:

nie jest użytkownikiem Firefox

Tak, mnie też to rozwala... Przecież gdy tworzymy swoją stronę to zależy nam na tym, aby odwiedzało ją dużo osób, a to jest możliwe tylko i wyłącznie wtedy, gdy strona będzie kompatybilna do wszystkich przeglądarek, których używają internauci, o tym też należy pamiętać, także nie należy się wymigiwać stwierdzeniami, że "ja nie wiem, bo nie używam".
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz