Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2010-04-27, 00:40
Autor Wiadomość
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany:    WordPress - nowy dział forum

Bez żadnych wstępów przejdźmy do rzeczy. Zwracam się w liczbie mnogiej przede wszystkim do Was, panowie Kryczku i Lapavlo. :)

Po pierwsze, ostatnie i najważniejsze: nie będziemy jedynym forum dotyczącym WP w Polsce - jest już polski support WordPress, zarówno oficjalny, jak i nieoficjalny. I nie musimy mieć kompleksów z tego powodu, wystarczy że przynajmniej przez początkowy okres istnienia będziemy robić to, co do nas należy - czyli reagować, odpowiadać, pomagać.

Więc moja wizja jest taka:

1. Przy każdej aktualizacji systemu dobrze by było, aby na forum znajdował się wątek na ten temat. Najbliższa (i to duża) aktualizacja to 3.0, gdy tylko wyjdzie - napiszę o tym i zobaczycie jak ja to widzę. W dużym skrócie: "wyszła nowa wersja, poprawiono to i to, dodano to i to, link do pobrania tutaj. Napiszcie, czy udała Wam się aktualizacja i jak zapatrujecie się na zmiany".

Potem możemy się zmieniać. Na przykład ja piszę o 3.0, o wyjściu 3.0.1 pisze Krzysiek, o 3.0.2 Lapavlo - i tak dalej. Grunt, żeby była w tym ciągłość.

2. Trzeba będzie napisać krótką instrukcję dla potencjalnych użytkowników naszego działu - coś w rodzaju regulaminu/FAQ/"zanim zapytasz". Tym też się zajmę, w miarę możliwości będziemy to poprawiać.

3. Zgodnie z sugestią Arka możnaby na razie podzielić dział na dwie części: pomoc oraz tutoriale/porady. Tego pierwszego pewnie nie muszę komentować, w tym drugim dzielilibyśmy się ciekawymi sztuczkami, kruczkami itp. Na pewno warto zrobić spis przydatnych wtyczek dla początkującego blogera oraz linki do galerii szablonów i wpisów zawierających ciekawe zestawienia tychże (co jakiś czas na blogach pojawiają się listy typu "30 best WordPress Themes", więc materiału jest skolko ugodno).

4. Jeśli Arek się zgodzi, to możnaby też puścić mailing do wszystkich użytkowników grupy WordPress. Mogę go zredagować, aby te kilkanaście osób dostało go w momencie oficjalnego startu.

No i na razie tyle, co przychodzi mi do głowy. Słucham Waszych sugestii i pomysłów, co można dodać, co zmienić. :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2010-04-28, 12:39   

Ja się tam ze wszystkim zgadzam, a odnośnie Najlepszych wtyczek to ja mogę skonstruować taką listę, jeżeli nie ma chętnych :)
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-04-28, 13:23   

Mogę coś spróbować naskrobać o aktualizacjach, ha!
Co do wtyczek, to lepszy byłby podział nie ogólny, ale do konkretnego celu np. najlepsze do Tworzenia galerii, ochrony przed spamem itp.

Lukem napisał/a:

co jakiś czas na blogach pojawiają się listy typu 30 best WordPress Themes
ale to ktoś z forum miałbym na nie głosować? Jak to by miało wyglądać?
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2010-04-28, 15:19   

No i cieszę się bardzo. Zatem lapavlo - listę wtyczek zostawiam na Twojej głowie. Krzysiek ma rację co do podziału gatunkowego, warto to uwzględnić.

Krzysiek napisał/a:

Mogę coś spróbować naskrobać o aktualizacjach, ha!


OK, napiszesz o 3.0 w dniu premiery? Zwłaszcza, że materiały do tego już są na stronie WP, w razie czego podrzucę Ci linki. :)

Krzysiek napisał/a:

ale to ktoś z forum miałbym na nie głosować? Jak to by miało wyglądać?


W najprostszym wariancie wystarczyłoby podawanie linków do gotowych zestawień, a w przyszłości moglibyśmy tworzyć własne według różnych kluczy (np. szablony minimalistyczne, monochromatyczne, kolorowe - cokolwiek).
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2010-04-28, 15:36   

jakiś konkretny termin na wykonanie?
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2010-04-28, 21:20   

ASAP. :)

A tak serio - nie wiem jaką macie aktualnie sytuację czasową, czy mam dawać Wam krótkie czy długie terminy. Więc umówmy się, że deadline (przynajmniej na część tego, co mamy do zrobienia) będzie 10 maja. Do tego czasu ja przygotuję instrukcję dla odwiedzających i pomyślę co by tu jeszcze.
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2010-04-28, 21:30   

Ja myślę, że przez ten weekend zrobie :)
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-04-28, 21:44   

ja mogę być cały Wasz po 19 maja :P
 
  podziel si� tym postem na:
Soulo 
WordPress.Klub

Wiek: 35
Dołączył/a: 04 Maj 2009
Posty: 257
Miasto: Bielsko-Biała

Wysłany: 2010-04-28, 21:52   

Lol... jak to zabrzmiało :P To tak jakbyś Krzysiek dał propozycje matrymonialną chłopakom żeby Cie wykorzystali :P
______________________________________________________
Czy trzeba być głupcem aby dostrzec pragnienia innych ?
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-04-28, 21:54   

Głodnemu chleb na myśli :chytry:
 
  podziel si� tym postem na:
Soulo 
WordPress.Klub

Wiek: 35
Dołączył/a: 04 Maj 2009
Posty: 257
Miasto: Bielsko-Biała

Wysłany: 2010-04-28, 21:59   

Chciałbyś, dobra koniec mojego offtopu tutaj i przyznam, że chętnie bym się dowiedział co nieco na temat word pressa, bo może sie za jakiś czas za to wezmę.
______________________________________________________
Czy trzeba być głupcem aby dostrzec pragnienia innych ?
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2010-04-28, 23:01   

Jak dla mnie wordpress to jeden z najlepszych cms'ów pod bloga :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz