Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    zamykanie, scalanie, modernizacja działów na forum

Forum jest ogromne i niektórych przerasta ogarnianie jego zakątków.
Postanowiłem powoli rozpocząć porządkowanie działów. W pierwszej kolejności odpadło forum Myspot, w którym od roku nie pojawiły się nowe wątki. Dział został skasowany a posty przeniesione do ogólnej pomocy blogowej i "o blogach".

Prawdopodobne scalenie czeka działy blog.pl o onetblogów, bo Onet chce połączyć te dwie usługi w jedną - zatem osobne działy nie będą nam potrzebne.

Nie za bardzo wiem co zrobić z działem korepetycji, bo przydaje się czasem na studentów z ankietami, po lekcji już tutaj nikt nie przychodzi (chyba, że blogowe) :D

Podobnie jest z "szukam piosenki" - nie powstają tam nowe tematy zatem dział przestaje istnieć a wątki z niego wylądują w "Muzyka".

Dział o zarabianiu jest problematyczny, bo czepia się go Google Adsense (niektórych tematów) - będę tam musiał posprzątać i przemyśleć sprawy rozmów o zarabianiu np. na blogach.

Dział konkursów chciałbym ożywić za pomocą"konkursów na blogach i rozdań" - czyli dać możliwość reklamowania swoich konkursów na określonych zasadach - jak tylko zacznę o tym myśleć na poważnie założę temat i podyskutujemy jak to zrealizować z głową.

Jakieś propozycje od Was? Działy do wywalenia? przemianowania? rozszerzenie tematyki?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Futbolowa 
Blogger.Klub
Złośnica


Imię: Klaudyna
Wiek: 36
Dołączyła: 08 Lis 2012
Posty: 98
Miasto: Częstochowa

Wysłany: 2012-11-24, 14:46   

W forum graficznym mamy słabo rozbudowany dział: Tutoriale - kursy - dodatki, który można by wcisnąć gdzieś indziej (mniej-więcej spełniałby się w 'grafika - pomocna dłoń', bo po to właściwie są tutoriale). Avatary to też raptem sześć tematów, więc raczej zainteresowania wielkiego nie ma.

Skoro forum fotograficzne ma tylko jeden dział, można by je połączyć z graficznym i zrobić graficzno-fotograficzne czy jakieś. Zawsze to trochę mniej przewijania forum :)

Nie podoba mi się określenie 'forum młodzieżowe', bo trochę jednoznacznie definiuje ewentualnych odbiorców, a przecież wcale tak dużo młodzieży tu nie mamy.

Motoryzację można by połączyć ze sportem, bo bardzo oblegane nie są. 'Nawykom i używkom' też niespecjalnie potrzebny jest aż osobny dział.

To tyle, co mnie rzuciło się w oczy :D
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-12-15, 21:48   

avatary to było forum tymczasowe, bo miała się pojawić strona, ale przez tyle lat się nie pojawiła zatem wywaliłem dział a tematy przesunąłem do "Rozmowy o serwisie Blogowicz".

Dział "Blogowicz.info" przeniosłem tymczasowo na dół.

Wyleciał dział "Motoryzacja" a tematy przeniosłem do "Hyde Park".

"WebBazar" przeniosłem do forum ogólnoteoretycznego a "Webmastering" chwilowo do "Forum Blogowe", bo to jedyne miejsce gdzie pasuje (podobną tematyką).

Do ogarnięcia zostało mi jeszcze forum "Zarabianie w internecie", ale najpierw muszę uporządkować prowadzące do niego linki z sieci oraz sprawdzić, które tematy nie podobały się robotom AdSense.

Forum młodzieżowe nazywało się tak, bo próbowałem ściągnąć tutaj jakoś ludzi. Dzisiaj rzeczywiście średnio pasuje, ale jeszcze nie wymyśliłem lepszej nazwy, jakieś sugestie?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2012-12-16, 12:50   

Futbolowa napisał/a:

Nie podoba mi się określenie 'forum młodzieżowe', bo trochę jednoznacznie definiuje ewentualnych odbiorców, a przecież wcale tak dużo młodzieży tu nie mamy.


Ja jestem przed 18;p. Ale faktycznie, nazwa drażni oczy. Gdy widzę gdzieś słowo "Młodzieżowe" to myślę sobie, że tu są 12 latki i unikam szerokim łukiem. Niby Forum młodzieżowe, a pierwszy dział zaczyna się słowem "Sex".

Htsz napisał/a:

Forum młodzieżowe nazywało się tak, bo próbowałem ściągnąć tutaj jakoś ludzi. Dzisiaj rzeczywiście średnio pasuje, ale jeszcze nie wymyśliłem lepszej nazwy, jakieś sugestie?


Ta nazwa "forum młodzieżowe" faktycznie nie jest trafiona, ale nie mam pomysłu na nową :) Chociaż mam, ale głupią "Relacje międzyludzkie" lub "Rozmowy o Życiu", "Życiowe rozmowy" i jako, że to forum o blogowaniu: "Życie poza blogowaniem" myślę, iż wiadomo o co chodzi ;)

I wywaliłbym dział "Korepetycje - pomoc szkolna". Wystarczy tylko "Szkoła" i tam właśnie niech trafią tematy z Korepetycji... Wystarczy spojrzeć na datę ostatniego postu i już widać, że moja propozycja jest uzasadniona :)

Htsz napisał/a:

WebBazar przeniosłem do forum ogólnoteoretycznego

Czy ten dział jest oby na pewno potrzebny?
Raptem dwie strony i chyba 5 odpowiedzi.
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-12-16, 18:22   

a może "Samo Życie" :D ? i używki przeniósłbym do Społeczeństwa?

korepetycje powstały, bo przychodziły tu dzieciaki z pracami domowymi i studenci "jednopostowi" ze swoimi ankietami. Przeniosę, ale razem z limitem.

Webbazar ma mało odpowiedzi, bo kiedyś nie można było ich udzielać, kontakt miał się odbywać na PW. Limit jest trochę zaporowy i w sumie w zeszłym roku pojawiły się dwa tematy a w tym tylko jeden. Może rzeczywiście warto się tego pozbyć.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2012-12-17, 18:11   

Tak jak Futbolowa wspomniała połączyć fora Grafika i Fotografia. I te nazwy dają wiele do życzenie. Forum Graficzne, Forum Fotograficzne, Forum Internet i Komputery. Jakby tak usunąć to słowo "Forum". Grafika i Fotografia, Internet i Komputery, Sprawy techniczne. Zostawiłbym nazwę Forum blogowe i Forum ogólnotematyczne.
Ale bez tej kropki na końcu :)

Dodatkowo, aby dział "Humor", był poddziałem (czy jak to nazwać) działu "Biblioteka" :niepewny:

Szkoda, że w tego typu tematach mało osób się udziela. :(
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
Ostatnio zmieniony przez chomik21m 2012-12-18, 18:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2012-12-18, 14:32   

W sumie to z mojej strony wygląda to tak:

1. Nie łapię podziału między np. "Forum Blogger" a "pomoc Blogger", "Forum Blog" a "pomoc Blog" itd. Rozumiem, że jedno jest od ogólnych dyskusji, a drugie od zadawania pytań, ale w praktyce wygląda to tak, że ich tematyka zlewa się, a te same posty lądują w tych samych działach.

2. Bardzo zgrzyta mi łączenie forów nt. grafiki i fotografii, ale nic lepszego nie potrafię wymyślić, więc nie będę protestował. ;)

3. "Zarabianie w internecie" - w kształcie takim, jak jest teraz (klikanie w reklamy/maile itp.) niespecjalnie widzę dla niego miejsce. Osobiście wychodzę z założenia, że nie zarabia się za samą obecność w internecie (przy czym "zarabia" to nie to samo co "ciuła niewielkie kwoty raz na jakiś czas"), a raczej za to, co w nim robimy - i dobrze by było dać taki przekaz odwiedzającemu. Jeśli temat dobrze się klika, to bym go poszerzył, a ponieważ jesteśmy na forum blogowym - to może wejść w temat robienia szablonów dla ThemeForest, pisania ebooków, itd. itp.? Kaman goście z Google'a! Chcecie zarabiać przez internet? Zróbcie coś, co zechcę kupić!

3. Do działu "Parapsychologia" nie zaglądam praktycznie wcale. Dział "Kulinaria" byłby spoko, ale pierwsze co tam widzę, to rozmowy o McDonaldzie, chipsach i piwie. :D

4. "Seks, Miłość i Przyjaźń" i "podforum dla pełnoletnich" połączyć w jedno.

5. Opisy wszystkich działów na forum potrzebują, hmmm, ogólnej korekty. :) Skoro porzuciliśmy miano "forum młodzieżowego", to trzymajmy poziom, bo na pierwszy rzut oka wygląda to średnio na jeża. Opis działów "Przywitaj się i napisz coś o sobie", "Integracja userów" czy "Webmastering" są spoko - poprawne językowo i spokojne w treści - ale już opisy "Przewodnik po forum", "Kobiece rozmówki" czy "Męskie sprawy"... ajjjj. :zdegustowany:

6. Ostatnia kwestia - dział "Porady blogowe", do którego nie ma wejścia (przynajmniej ja widzę komunikat "Tylko moderatorzy mogą czytać tematy na tym forum". Czy to na pewno dobry pomysł prezentować internautom coś, co nie jest jeszcze gotowe?

No i w sumie tyle. I tak to forum lubię. :zakrecony:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-12-18, 15:39   

Lukem napisał/a:

1. Nie łapię podziału między np. Forum Blogger a pomoc Blogger, Forum Blog a pomoc Blog itd. Rozumiem, że jedno jest od ogólnych dyskusji, a drugie od zadawania pytań, ale w praktyce wygląda to tak, że ich tematyka zlewa się, a te same posty lądują w tych samych działach.
działy pomocy są jakby częścią tych drugich i dlatego w "ostatnie posty" wyświetla się to czasem podwójnie.
Różnica jest jednak taka, że w dziale pomocy rozwiązujemy głównie problemy z kodami (HTML,CSS, JS itd) a dział ogólny to rozmowy o danym serwisie blogowym oraz problemy z kokpitem, domenami, ustawieniami.

Lukem napisał/a:

3. Zarabianie w internecie
to był dział dla strony, którą prowadziłem kiedyś aktywnie. Do dzisiaj ma prawie 2000 odwiedzin miesięcznie. Tak jak wspomniałem, muszę to ogarnąć. Pomysł, który zaproponowałeś w chwili obecnej się tutaj nie sprawdzi, bo kto będzie uzupełniał tematy o tworzeniu czegoś skoro większość przychodzi tutaj po gotowe kody, bo się na tym nie zna :>? Ja kolejnego działu nie pociągnę sam.

Lukem napisał/a:

Dział Kulinaria byłby spoko, ale pierwsze co tam widzę, to rozmowy o McDonaldzie, chipsach i piwie. :D
no cóż.. :D

Lukem napisał/a:

4. Seks, Miłość i Przyjaźń i podforum dla pełnoletnich połączyć w jedno.
forum dla +18 było stworzone asekuracyjnie, gdyby pojawiały się tutaj treści tylko dla dorosłych, bo bardzo dużo rejestrowało się osób w młodym wieku. Dzisiaj się tam prawie nic nie dzieje i pewnie zniknie całkiem wraz z wszystkimi wątkami.

Lukem napisał/a:

5. Opisy wszystkich działów na forum potrzebują, hmmm, ogólnej korekty.
W wolnej chwili posprawdzam :D

Cytat

6. Ostatnia kwestia - dział Porady blogowe, do którego nie ma wejścia (przynajmniej ja widzę komunikat Tylko moderatorzy mogą czytać tematy na tym forum. Czy to na pewno dobry pomysł prezentować internautom coś, co nie jest jeszcze gotowe?
Ten dział już znikał i pojawiał się, przydałoby się go wreszcie ruszyć, ale nadal nie rozwiązaliśmy najważniejszych kwestii w temacie do tego utworzonym.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2012-12-20, 15:37   

A ja uważam że nazwa "Życiowe rozmowy" jest najfajniejsza, bo trochę taka zabawna :) "Rozmowy o życiu" brzmią zbyt poważnie, a "Samo życie" no trochę też.


Lukem napisał/a:

Do działu Parapsychologia nie zaglądam praktycznie wcale.

Ale ja zaglądam :P

Lukem napisał/a:

Dział Kulinaria byłby spoko, ale pierwsze co tam widzę, to rozmowy o McDonaldzie, chipsach i piwie. :D

I właśnie fajnie, że w tym dziale są tematy o których można pogadać! :) Na innych forach działy "Kulinaria" odstraszają mnie, bo są tam jedynie przepisy. No a bez przesady, przepisów to ja na forach nie szukam.

Lukem napisał/a:

ale już opisy Przewodnik po forum, Kobiece rozmówki czy Męskie sprawy... ajjjj. :zdegustowany:

A co w nich takiego strasznego? Co proponujesz?
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2012-12-20, 17:30   

Cytat

Na innych forach działy Kulinaria odstraszają mnie, bo są tam jedynie przepisy.


A mnie fora motoryzacyjne, bo gada się tam tylko o samochodach. :P

Zgadzam się, że luźne tematy do rozmów są potrzebne, ale wyważmy proporcje. Nie miałbym nic przeciwko, jakby ktoś od czasu do czasu wrzucił przepis na coś ciekawego, co sam ostatnio ugotował. Innymi słowy - więcej różnorodności bez przeginania w żadną stronę, choć to raczej postulat do piszących, a nie Htsza.

Cytat

A co w nich takiego strasznego? Co proponujesz?


Są napisane w taki sposób, jakby były adresowane do nastolatków - na bakier z zasadami pisowni i przesycone emotikonkami. ;) Mogę przedstawić swoje propozycje poprawek, jeśli Htsz wyrazi taką wolę - tutaj za dużo by o tym pisać.

[ Dodano: 20-12-2012, 17:37 ]
Aaaaa, jeszcze jedno.

O ile pamiętam, Blog.pl działa już na WordPressie.
Ktoś (chyba nawet ktoś z Was tutaj) wspominał jakoby OnetBlog też miał przejść na WP.
Jest i WordPress.com.

Może by tak połączyć Blog.pl (i każdy inny popularny serwis oparty na WP) z działem WordPress, oddzielając jednocześnie dział WordPressów na własnych serwerach? Platformy w większości funkcjonują bardzo podobnie do siebie, a blogi na własnych serwerach to i tak zupełnie inna bajka.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-12-20, 19:05   

Lukem napisał/a:

jakby były adresowane do nastolatków
bo były przecież :D i pisane dawno temu, trochę pod roboty a nie ludzi ;D

Cytat

O ile pamiętam, Blog.pl działa już na WordPressie.
Ktoś (chyba nawet ktoś z Was tutaj) wspominał jakoby OnetBlog też miał przejść na WP.
Jest i WordPress.com.

Może by tak połączyć Blog.pl (i każdy inny popularny serwis oparty na WP) z działem WordPress, oddzielając jednocześnie dział WordPressów na własnych serwerach? Platformy w większości funkcjonują bardzo podobnie do siebie, a blogi na własnych serwerach to i tak zupełnie inna bajka.
blog.pl i onetblog zostaną połączone w całość jak tylko zobaczę, że stara wersja onetowych pamiętników przestała istnieć. Tego wp.com i .org to bym jednak trzymał osobno od blog.pl. Użytkowników blog.pl nie dotyczą bezpośrednio aktualizacje, wtyczki, pełna edycja kodu itp., bo onet ma swoją własną wersję i sam nią zarządza.

chyba, że to jakoś porządnie i czytelnie porozmieszczać to wtedy może być jedna wielka rodzina WP.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2012-12-20, 21:39   

Cytat

bo były przecież i pisane dawno temu, trochę pod roboty a nie ludzi ;D


No i toteż właśnie. :D

Cytat

blog.pl i onetblog zostaną połączone w całość jak tylko zobaczę, że stara wersja onetowych pamiętników przestała istnieć. Tego wp.com i .org to bym jednak trzymał osobno od blog.pl.


Pełna zgoda co do oddzielenia wp.org od reszty. Natomiast blog.pl, wp.com i reszta wordpressów - why not?
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz