Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 23:22
Autor Wiadomość
szametu
[Usunięty]



Wysłany: 2009-11-10, 14:00   

...
Ostatnio zmieniony przez szametu 2009-11-18, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-11-10, 14:34   

To nie cyniczne stwierdzenie, tylko internet w Polsce jest już parę lat, strony internetowe powstają od bardzo dawna. Właściciel "odsiebie" jest także współtwórcą np. cda.pl a oprócz tego o czym tez już wspomniałem jego niektóre wcześniejsze poczytania w "biznesie" internetowym tez nie było zgodne z prawem, po prostu się niczego nie nauczył. Ja nie kopię leżącego, źle trafił jeżeli chodzi o mnie i akurat jemu nie współczuję.

Druga sprawa - to nikogo nie obchodzi, że nie dawali rady, firma przynosiła zyski - mogli zatrudnić kogoś tylko do kasowania nielegalnych plików :) policja właśnie to im zarzucała - brak reakcji.

Co do wielkich typu wrzuta to mi się ciężko wypowiedzieć, może być prawdą, że stoją za tym wielcy prawnicy jednak w przypadku wrzuty jest to trochę inaczej, pliki są kasowane (to też już pisałem) i nie ma oficjalnej drogi pobierania plików ze strony.

znam wielu artystów, którzy swoje nagrania udostępniają za darmo w internecie, inni "sprawdzeni przez słuchaczy" dają do pobierania utwory pojedynczo za SMS - i to jest według mnie droga do sukcesu i zwiększenia zarobków artystów. Możliwość pobrania utworów w wysokiej jakość za opłatą z sieci, w ten sposób kasa trafia do twórcy a nie do cudzych rąk, które dają mu ochłapy. Za granicą to jest już bardzo popularne a u nas wszyscy kochają swoich idoli, ale mało kto kupuje ich płyty, bo ma w necie "za free".
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
szametu
[Usunięty]



Wysłany: 2009-11-10, 14:52   

...
Ostatnio zmieniony przez szametu 2009-11-18, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-11-10, 21:33   

szametu, nie wszyscy narzekają. Zespołów, których ja słucham brak w telewizji i radiu, a żyją i prężnie się rozwijają.

mały news => http://www.gadu-gadu.pl/5...w-internetowych
 
  podziel si� tym postem na:
DIGITALWORLD
[Usunięty]



Wysłany: 2009-11-12, 01:49   

Cytat

Co z innymi serwisami?

W tym kontekście Rafał Cisek zastanawia się, jaki będzie los innych serwisów podobnych do OdSiebie.com. Nie można wykluczyć, że policja podejmie wobec nich jakieś działania. Komentarz w tej sprawie przygotował dla Dziennika Internautów Piotr Hałasiewicz, przedstawiciel serwisu [domena_zablokowana].

– Z tego, co zrozumiałem z informacji przekazanych mediom, administratorzy Odsiebie.com zostali zatrzymani, ponieważ nie reagowali na zgłoszenia dotyczące naruszeń praw autorskich przez użytkowników portalu. W [domena_zablokowana] podchodzimy do tego rodzaju zgłoszeń bardzo poważnie. Tygodniowo realizujemy około 10-15 spraw związanych z likwidacją naruszeń praw autorskich przez użytkowników [domena_zablokowana]. Sporym wysiłkiem pracy i myśli informatycznej przygotowaliśmy specjalny system, który umożliwia nam zablokowanie publikacji wszystkich identycznych kopii plików wskazanych nam jako chronionych czyimiś prawami - napisał Piotr Hałasiewicz w e-mailu do Dziennika Internautów.

Hałasiewicz dodaje, że ów system automatycznie rozpoznaje identyczne kopie plików niezależnie od ich nazwy, położenia i użytkownika, który je załadował. Przy użyciu systemu, wskutek otrzymanych zgłoszeń, zablokowano już ponad 2 mln plików umieszczonych na [domena_zablokowana].


Źródło: DI

Z osobistych doświadczeń na chomiku wynika że żeczywiście usuwanie plików jest natychmiastowe. Nie tylko pliki objęte prawem autorskim ale również pliki naruszające czyjąś godność.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 12-11-2009, 02:58 ]
jeżeli coś/kogoś cytujesz umieszczaj to w znaczniku cytatu ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz