Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    Sprawdzasz czy informacje, które znajdujesz są prawdziwe?

Dzisiaj w czasach rządów facebooka bardzo łatwo podzielić się informacjami ze znajomymi. Prawie każda strona ma pluginy do polubienia lub podzielenia się treścią. Bardzo popularne są także strony typu demotywatory czy kwejk. Na tych stronach wielokrotnie spotkać można grafiki z mądrościami życiowymi, ale czy ktoś weryfikuje to co jest tam napisane?

Sprawdzacie informacje zawarte w tekstach, które czytacie? czy raczej wierzycie na słowo, bo dana strona jest w waszym odczuciu godna zaufania? Przeczytałem dzisiaj na wykopie o tym jak grupka ludzi z forum torg postanowiła zabawić się kosztem użytkowników demotywatorów. Wymyślili sobie historyjkę, w której znany raper wygrywa z chorobą i puścili w Świat. Okazało się, że wystarczyło to by nabić w butelkę kilka tysięcy osób. Zrzut ekranu z forum i trofea (na końcu): http://c.wrzuta.pl/wi1372...83/torg_grubson

Demotywatory mają 1,2mln fanów. W prosty sposób zdezorientowano kilka tysięcy, często podobnie działa telewizja (ma do tego niezłe narzędzia). Politycy mają w tych sprawach czarny pas. Ludzie często popierają pewne inicjatywy a nawet nie wiedzą o co w nich chodzi, prostym przykładem była głośna sprawa ACTA. Oglądałem wywiad, w którym pytano na ulicy różne osoby i wiele z nich nie wiedziało o co chodzi, ale popierali protesty (byli przeciwko acta | nie mogę odnaleźć tego linka).

Wiadomo, że najlepiej manipuluje się masami, ale czy to przypadkiem się nie pogarsza? Mam wrażenie, że jest coraz gorzej. Sam pewnie nie raz dałem się na coś nabrać i nie wiem o tym do teraz.

Innym przykładem jest program "Matura to bzdura " - oglądam czasem i czytam komentarze. Wiadomo, że wybiera się takie odpowiedzi, które nakręcą oglądalność, ale może to jednak manipulacja prawdą? a może rzeczywiście coraz głupsze jest nasze społeczeństwo i nie posiada podstawowej wiedzy? Może ta wiesza jest przekazywana w coraz gorszy sposób i uczniowie nie chcą jej przyswajać? a może wymagania są coraz mniejsze to i ambicja nie wychodzi poza niskie poprzeczki?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2012-04-16, 23:33   

Ludzie nie czytają, nie wiedzą, ale jak zobaczą, że jakiś muzyk "wygrał z chorobą", albo "miał wypadek" albo.... to czasem nie wierzę własnym oczom... z ich głupoty.
Ale przestałam się tym przejmować od czasu gdy jeszcze miałam konto na nk i jedna z moich znajomych z dziką namiętnością udostępniała zdjęcia "poparzonych dzieci na które nk/fb przeznaczy 3 gorsza za każde udostępnienie zdjęcia" - kiedyś jej napisałam PW, oczywiście poparte linkami do oficjalnych stron i tych demaskujących, na co mnie obrzuciła wyzwiskami (WTF?) i na koniec pytaniem "a co szkodzi"?
Po tym stwierdziłam, że skoro ludzie są tacy głupi by po prostu nie dowiedzieć się na temat danej akcji cokolwiek i popierać coś co nie istnieje, albo co gorsza - służy wyłudzaniu pieniędzy czy robieniu burdelu w społeczności - dałam sobie siana.
I zaczęłam masowo banować takich "znajomych" :)

Ludzie się nabierali, nabierają i nabierać będą.
Tylko szlag człowieka trafia, gdy sam się natknie na podobne coś...
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-04-17, 02:51   

Łańcuszki na Gadu ze śmiercią albo zmianą koloru słoneczka :D ach co za czasy. Niedawno też masowe łapanie się na linki video, które po kliknięciu "play" publikowały się na tablicach i zarażały kolejnych :D
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
arcoiris 
WordPress.Klub


Imię: Agnieszka
Wiek: 35
Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 70
Miasto: Kraków

Wysłany: 2012-04-17, 19:25   

Osobiście nie czytam o jakiś tam idolach itp. Wiem, że większość takich informacji to nic nie znaczące plotki. Nie bawię się w łańcuszki i inne tego typu rzeczy bo w nie nie wierze. Tak samo jak jest epidemia na fb: wszyscy klikają lubię by móc coś tam "super" zobaczyć. Ja się na to nie nabieram, nie zwracam uwagi.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-04-17, 19:42   

arcoiris napisał/a:

Tak samo jak jest epidemia na fb: wszyscy klikają lubię by móc coś tam super zobaczyć. Ja się na to nie nabieram, nie zwracam uwagi.
zapomniałem o tym, teraz trochę ucichło, ale rzeczywiście to była udręka. Ludzie rzucali się na zdjęcia ogólnodostępne w sieci. W zamian oddawali informacje o sobie i swoich znajomych.

A jaka była Wasza największa wpadka? uwierzyliście w coś i okazało się to nieprawdą? Pomijamy Św. Mikołaja (w sensie rodziców podrzucających prezenty) ;D
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Snoepje 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 115
Miasto: Holandia

Wysłany: 2012-04-18, 20:46   

Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach i ilości informacji zalewających nas w mediach, internecie, ciężko wszystko weryfikować. Nawet jeśli ma się baaaardzo dużo czasu. Generalnie są strony, które różnych powodów można uznawać za wiarygodne oraz cała masa spamerskich stron, których treści nie dość, że nie muszą mieć wiele z prawdą, to nie wnoszą nic wartościowego w życie czytelnika.

Sama pewnie setki razy nabrałam się na coś i pewnie nie jeden raz jeszcze to zrobię, ale jak wspomniałam na wstępie... obecnie ciężko się przed tym uchronić.
______________________________________________________
http://justine-abroad.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
krzysiekg65 
Blogger.Klub


Imię: KrzysieK
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył/a: 18 Paź 2011
Posty: 76

Wysłany: 2012-04-18, 21:53   

Takich informacji z demotywatorów, facebooka itd nie sprawdzam, ostatnio w sumie nawet ich nie czytam.

Na moim blogu duża część wpisów to informacje i tutaj muszę sprawdzać wiarygodność tych informacji, na szczęście duża część z nich wychodzi z zaufanego źródła a dokładnie są to oficjalne informacje z Audi. Ale zdarzają się też różne niepotwierdzone info, takich nie sprawdzonych informacji staram się nie przekazywać, a jeśli już to piszę że są to przypuszczenia itp.

Pewnie dałem się już nie raz nabrać no ale internet ma to do siebie że tutaj można napisać wszystko...
______________________________________________________
AudiBlogPL - www.AudiBlogPL.com
Like it! - www.Facebook.com/AudiBlogPL
 
  podziel si� tym postem na:
Komar 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 13 Kwi 2012
Posty: 35

Wysłany: 2012-04-19, 15:22   

Zawsze sprawdzam, bo nie raz zdarzają się "newsy z "nosa" wzięte " ;-].
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz