Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-07, 22:30
Autor Wiadomość
sieah 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 09 Paź 2013
Posty: 25

Wysłany: 2013-10-10, 11:11   

No to trochę kolego błądzisz pod względem definicji, ale można ci to wybaczyć, skoro nie siedzisz w tej muzyce, dobrze przynajmniej, że nie twierdzisz, że rap robią murzyni w łańcuchach, a hip hop polscy wykonawcy jak Paktofonika.
W skrócie- rap to gatunek muzyki, hip hop to szersze pojęcie, przez niektórych nazywane kulturą, zawierające w sobie (wg bazowych założeń) rap, dj'ing, breakdance, graffiti, potem niektórzy dodali beatbox.
Nikt oczywiście cię nie będzie bił po głowie za nazywanie wykonawców hip hopowcami, ba, zapewne będzie im to bardzo w smak, uczyni ich ludźmi renesansu.
Czasami wdzięczniej jest nazwać takiego Dj'a Shadowa/Krusha/RJD2 hip hopowcem niż kimkolwiek innym, niemniej to są wyjątki od reguły.

PS: Z tego co widzę nawet polska wikipedia uparcie twierdzi, że hip hop to gatunek muzyki, ta angielska już poważnie podchodzi do tematu, polecam ciekawskim pod ten link zajrzeć.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Rafal 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 20 Paź 2013
Posty: 8
Miasto: W-wa

Wysłany: 2013-10-21, 13:12   

może trochę queer rapu? :cwaniak:

 
  podziel si� tym postem na:
panhajlajf 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 30 Mar 2013
Posty: 16
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2013-11-17, 15:52   

Sieah widzę, że siedzisz w temacie. Wiesz może, czy w ogóle w Polsce, ktoś poza mesem robi dobry g-funk ?
______________________________________________________
www.hajlajfstajl.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Pabiart 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 26 Mar 2014
Posty: 30

Wysłany: 2014-06-21, 10:09   

Ja nie cierpię rapu, dla mnie okropny rodzaj muzyki, ale każdy lubi co innego. :)
______________________________________________________
http://pabiart.blogspot.com/ Zapraszam na mojego bloga o rysowaniu! :)
 
  podziel si� tym postem na:
LaLaNaBLaNaLaLa 
Blogger.Klub

Wiek: 41
Dołączył/a: 12 Lip 2014
Posty: 3

Wysłany: 2014-11-02, 12:39   

Rap jest fikcją

Ongiś jak i dzisiaj jest to samo, z tym że teraz mamy do wyhaczenia więcej dla siebie wykonawców. I nie chodzi tutaj ino o rap a o każdy gatunek słowny

Rap jest fikcją ponieważ raperzy zachowują się jak dzieci i żyją rapem. Jak można pisać o swoim gatunku? Interpretacja gatunku jest dobra przez słuchacza, ale kiedy raper(nie rzadko człowiek w wieku 30lat) tym się zajmuje, to duży błąd. To tak, jakby np. osoba pisząca recenzje o płytach, zaczęła nagle pisać w 80% o swoim własnym pisaniu. I kto normalny czytałby tego pismaka? NIKT. Jednak w rapie mamy identyczną sytuacje, a chętnych nie brakuje. Aprobata motłochu występuje w przypadku gdy mamy rap w rapie, truizmy i błędne poglądy(dobre dla marketingu). Dlatego gluty jak VNM, Paluch, Gural, Tau i resztę podobnych dobrze sobie radzą. Kto najbardziej pragnie muzyki o byle czym? Nie tylko prole, ale przed wszystkim Władza i Media. Lansowanie prostej, nie zahaczającej bezpośrednio ich samych tematyki jest niezbędne do ich bytowania.

Minimalna ilość prawdy o rapie na płytach jeszcze toleruje. Prawdy jaką dostarcza np. Jimson, Kidd, Dany Tego, Wyraz, Skansen idt. itp. Z rapowych CD np. Brudasów, Ortegów i im podobnych coraz ciężej jest mi być zadowolonym.

Obecnie mamy raperów żyjących w świecie matrixu. Wystarczy zobaczyć ich fanpage, obojętne czy są mniej lub bardziej znani. Każdy z nich nie koncentrują naszej uwagi na rzeczach istotnych, oraz w stopniu większym lub mniejszym jest zależni od rapu, a on od mediów. Także raper musi mieć ksywę, okładkę, trackliste, klip, zapowiedzi, single, koszulki, płyty. Zamiast CD, powinien być download za free i numer konta bankowego gdzie każdy może podziekować w kwocie jaką uznaje za słuszną...

Z wiekiem raperzy stopniowo się dostosowują do systemu. Dobrym przykładem jest Majkel, który wywodzi się z Koligacji Gie Ka. Track Majkela "Ostrzeżenie" z 2006 https://www.youtube.com/w...rSsp1YV&index=7 Teraz? Usłyszymy od niego bla bla bla bla... Albo taki stary gracz Eskaubei, wydał niedawno nową CD, w której się żali, że za taką dobrą twórczość ma mało famu...Pierwsze co pomyślałem? Łykną haczyk - masowa indoktrynacja odniosła wygraną. Jak można się dziwić, że robiąc, ino dobry rap(bo taki robił), nie zajmując się przy tym promocją, nie jest się znanym? I pytanie czy mu się w ogóle sława należy, sokor są znacznie lepsi i nie marudzą np. Afrojax, Roszja?

Obecnie mamy na scenie koncept hot16, który z nazwy narzuca 16 wersów(którym każdy się dostosowuje). Ale ilość wersów nie jest najważniejsza... Istotny jest fakt o czym oni wszyscy ględzą. O NICZYM. Ale skąd ja to wiem, jeżeli sprawdziłem tylko 3 16nastki? Po prostu z doświadczenia, które potwierdził pięknie Afrojax wyśmiewając całą inicjatywę - https://www.youtube.com/watch?v=_2kWYinEwhc
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz