Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2012-07-24, 16:49
Autor Wiadomość
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany:    Czy/jak przenosić komentarze na nowy serwis razem z blogiem?

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem przeniesienia swoich blogów (trzech dokładnie: z blog.pl, blox, i blogger pod jeden adres) problem w tym, że na wszystkich serwisach mam sporo komentarzy... Co z nimi "zrobić", żeby być w porządku wobec użytkowników?

Myślę o zadomowieniu się na stałe na bloggerze, ale to oznaczałoby, że muszę:

1. Skopiować komentarze wraz z linkami do blogów/profili ich autorów i dodać je w treści notki.
2. Skopiować komentarze i dodać je jako jeden "komentarz"
3. Dodać komentarze z konta anonimowy/google wpisując nick i link do autora komentarza (ale robić coś takiego z kilkoma tys. komentarzy to chyba niewykonalne...)

4. Zdecydować się na wordpress i wymoderować komentarze tak, żeby wszystko wyglądało jak należy

5. Ze "starych" blogów usunąć treść i zastąpić ją linkiem do nowego miejsca, a nowe miejsce zakończyć linkiem do "starej" notki pod którą będą komentarze?

Czy nie bawić się z komentarzami i zacząć po prostu od nowa, tak jakby ich nigdy nie było?

Pytałam o to kilku moich czytelników, którzy komentowali, to powiedzieli, że powinnam robić tak, żeby mnie było wygodnie - ale nie wiem, czy powinnam kierować się tylko tym.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

T-Virus 
Blogger.Klub
Szanowny Pan Bloger.


Zaproszone osoby: 14
Imię: Tomek
Wiek: 29
Dołączył/a: 23 Maj 2011
Posty: 319
Miasto: Kraków

Wysłany: 2012-07-24, 13:15   

Z bloggera na bloggera banalnie jest przenieść, bo wystarczy eksportować notki (komentarze też się eksportują) do pliku, a następnie importować do nowego blogaska. Z kolei jeżeli chodzi o inne platformy, to nie wiem, jak to wygląda.
______________________________________________________
Rozruszajmy dział muzyczny!
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-07-24, 21:17   

Trzy blogi z trzech różnych serwisów blogowych - to może być trudne.

Znalazłem sposób na wyeksportowania bloga z bloxa do wordpress. Według informacji w internecie kopia zawiera w sobie także komentarze. Trzeba do tego użyć programu Blex, którym wykonujemy eksport do formatu BlogML. Następnie na wordpressie wgrywamy plugin "BlogML importer" i wgrywamy nasz plik.
Obrazy we wpisach pobierane będą ze starego bloga (tak samo jak po zaimportowaniu bloggera do wordpress), ale jest na to sposób. Za pomocą Wget możemy pobrać wszystkie obrazy blogxa/bloggera a potem wrzucić je przez ftp na serwer wordpressa i w bazie danych wskazać nowy adres.

więcej info o importowaniu bloga do wordpressa tutaj:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)

W przypadku blog.pl może być problem. Rozmawiałem kiedyś z pewną osobą, która przygotowywała eksporter dla starego blog.pl - pozwalałby on na wyniesienie się na WP bądź blogger. Niestety autor nie odzywa się, aż do teraz a za miesiąc Onet zacznie przenosić blogi automatycznie do nowej platformy. W panelu zarządzania nowymi blogami nie widzę opcji export.

Nie wiem jednak - bo nigdy tego nie robiłem - jak to jest z importowaniem trzech plików na jednego bloga. Wydaje mi się, że powinno się udać, ale bez próby się nie dowiemy..

Można się posłużyć Wordpressem jako miejscem do uporządkowania wszystkich wpisów i komentarzy a potem wyeksportować go do bloggera. Znalazłem tylko jedną stronę, na której można przekonwertować plik wordpressa na taki, który odczyta blogger:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
niestety jeżeli nasz plik będzie ważył więcej jak 1MB to narzędzie nie zadziała.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2012-08-03, 14:51   

Dziękuję za poradę, próbowałam na wszystkie sposoby (tzn. z kilku komputerów z różną mocą i różną prędkością łącza) i blex nawet nie ruszył mojego bloga. Pojawia się błąd - którego nie ma przy próbie pobrania innego, na którym znajduje się kilkanaście-kilkadziesiąt notek.
Nie miałam wielkich nadziei, bo 2000 długich notek... wątpię, by cokolwiek mi je obsłużyło i chyba zostaje mi ręczne przenoszenie.

Chciałabym przenieść się na własną domenę i własny serwer, ale nie stać mnie na nic dobrego, a za byle co chyba nie warto płacić. Robiąc to wszystko "na piechotę" też w pewnym momencie skończę je przenosić, ale czy w tamtym momencie znów nie pojawi się problem - z tego się zrobi duża, naprawdę duża waga pliku.

Wiem, że to pewnie byłoby tylko dodatkowe komplikowanie sprawy, ale może lepiej założyć jeszcze kilka blogów na blogger, podzielić to wszystko na kilka części, przenieść wszystko ręcznie a potem wszystko wgrać na własny serwer?

Nie wiem już co mam robić... To lata codziennego pisania i nie chcę ich tak po prostu tracić, ale już wymiękam - przeniosłam ok. 200 notek i muszę powiedzieć, że koszmarniejszej roboty to chyba nigdy nie odwalałam.

Może poczekać do czasu aż zarobię na serwer i domenę i dopiero wtedy się tym wszystkim zająć?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-08-03, 20:33   

Vashta_Nerada napisał/a:

Może poczekać do czasu aż zarobię na serwer i domenę i dopiero wtedy się tym wszystkim zająć?
Być może jest jakiś sposób na pobranie tego wszystkiego i połączenie w całość do Wordpressa, ale wtedy oprócz uzbierania na serwer i domenę będziesz potrzebowała jeszcze pieniędzy dla dobrego programisty, który Ci napisze program/skrypt.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2012-08-03, 23:22   

Poddaję się.
Mam ochotę w ogóle rzucić to blogowanie i zająć się czymś pożytecznym. A ostatnio wpadłam na kilka dobrych pomysłów, które niestety wymagają dodawania dużej ilości zdjęć, a im dłużej jestem rozrzucona po różnych serwisach, tym ciężej będzie to potem ogarnąć.

W tym szukaniu trafiłam na bloga, którego autorka przeniosła się na własny serwer, zostawiła komentarze i tytuły wpisów na starym adresie, a do każdej notki dodała informację o tym, że została przeniesiona + link.

Czy ten plan jest wykonalny, czy jeszcze o czymś zapominam?

1. Kupuję domenę.
2. Wykupuję hosting.
3. Ściągam wordpress.
4. Wgrywam wordpress.
5. Robię szablon (jestem w tym baardzo powolna, ale jak do tej pory udawało mi się w pewnym momencie zrozumieć na czym polega ich tworzenie w blox, blog i blogger).
6. Zaczynam pisać nowe notki.
7. Sukcesywnie przenoszę codziennie jakąś ilość notek z blogów - ręcznie i po kolei, zostawiając po nich link z odnośnikiem do nowej lokalizacji.

Jak zaczynałam o tym czytać to wydawało się całkiem wykonalne, ale każdy kolejny poradnik tylko jeszcze bardziej miesza mi w tej pustej głowie.

Ten programista miałby pisać program/skrypt umożliwiający prowadzenie bloga, czy ściągnięcie tych notek?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-08-04, 01:03   

Vashta_Nerada napisał/a:

5. Robię szablon (jestem w tym baardzo powolna, ale jak do tej pory udawało mi się w pewnym momencie zrozumieć na czym polega ich tworzenie w blox, blog i blogger).
w przypadku Wordpress dochodzi jeszcze PHP.

Vashta_Nerada napisał/a:

Ten programista miałby pisać program/skrypt umożliwiający prowadzenie bloga, czy ściągnięcie tych notek?
miałby się zająć napisaniem narzędzia, które pozwoli przenieść szybko wszystkie blogi (wpisy, zdjęcia, komentarze) do jednego :)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2012-08-09, 14:21   

Vashta_Nerada napisał/a:

Czy ten plan jest wykonalny, czy jeszcze o czymś zapominam?

1. Kupuję domenę.
2. Wykupuję hosting.
3. Ściągam wordpress.
4. Wgrywam wordpress.
5. Robię szablon (jestem w tym baardzo powolna, ale jak do tej pory udawało mi się w pewnym momencie zrozumieć na czym polega ich tworzenie w blox, blog i blogger).
6. Zaczynam pisać nowe notki.
7. Sukcesywnie przenoszę codziennie jakąś ilość notek z blogów - ręcznie i po kolei, zostawiając po nich link z odnośnikiem do nowej lokalizacji.


Moim zdaniem najtrudniejszymi punktami są 6 i 7. Trudność nie polega na kwestiach technicznych ale pokładach cierpliwości. Sam wiele lat temu przeniosłem jakieś 60 tekstów z komentarzami ręcznie do WordPressa. ;)

Co do przenoszenia wpisów - o ile pamiętam, każdy szanujący się serwis blogowy udostępnia RSS z treściami wpisów. Zatem można go wyeksportować i wrzucić do importera w WordPressie. Gorzej z komentarzami. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2012-08-10, 08:36   

Lukem napisał/a:



Moim zdaniem najtrudniejszymi punktami są 6 i 7. Trudność nie polega na kwestiach technicznych ale pokładach cierpliwości. Sam wiele lat temu przeniosłem jakieś 60 tekstów z komentarzami ręcznie do WordPressa. ;)

Co do przenoszenia wpisów - o ile pamiętam, każdy szanujący się serwis blogowy udostępnia RSS z treściami wpisów. Zatem można go wyeksportować i wrzucić do importera w WordPressie. Gorzej z komentarzami. ;)


Niestety - dochodzi jeszcze otagowanie wpisów. Kiedy zaczynałam pisać jeszcze nie było tego wynalazku, kiedy się pojawił to też nie od razu zaczęłam go używać... i tak w jednym miejscu wpisy są poukładane tagami, w drugim kategoriami a w trzecim wcale.
Tak czy inaczej będę musiała każdą po kolei przejrzeć i dopieścić. Robota jak toczenie głazu pod górę - a nawet nie wiadomo czy z sensem.

Stanęło mi na tym, że notki poprzenoszę, a komentarze zostaną w starych miejscach, albo... no na siłę znalazłam sposób na wordpress - ale musiałabym każdy po kolei też przenosić i dodawać linki do autorów (to już chyba na pewno sobie daruję).
Ale to chwilowo i tak nieaktualne, bo mam kryzys z wiarą w sens tej roboty. Fajnie byłoby to zrobić - ale marnować tyle czasu możliwe że tylko po to by czuć jakąś wątpliwą satysfakcję z tego tytułu... głupota.

& dzięki, zapomniałam że jest jeszcze RSS
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2012-11-22, 17:04   

Htsz napisał/a:


Znalazłem sposób na wyeksportowania bloga z bloxa do wordpress. Według informacji w internecie kopia zawiera w sobie także komentarze. Trzeba do tego użyć programu Blex, którym wykonujemy eksport do formatu BlogML. Następnie na wordpressie wgrywamy plugin BlogML importer i wgrywamy nasz plik.


Czy tak samo działa to w przypadku przenoszenia bloga do bloggera?
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-11-22, 21:19   

RayGarraty napisał/a:

Czy tak samo działa to w przypadku przenoszenia bloga do bloggera?
Niestety nie wiem, nigdy z tego programu nie korzystałem. To raczej pytanie do jego twórcy. Ewentualnie próba przekonwertowania tego formatu do zrozumiałego dla bloggera.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2012-11-23, 14:18   

Prawdopodobnie znalazłem odpowiedź.

Przy imporcie pliku bloga do blogspota pojawia się błąd. I nie ma możliwości przeniesienia postów w ten sposób. Z tego co przeglądałem forum (grupy dyskusyjne) to nie tylko ja mam taki problem. Najprawdopodobniej można przenosić bloga tylko z bloggera na bloggera, niestety nie z innych serwisów blogowych.

Chyba, że ktoś zna sposób i może mnie oświecić.
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz