Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Ch-ris 

Dołączył/a: 30 Paź 2011
Posty: 0

Wysłany:    Elite/Top Affiliates

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z Elite/Top Affiliates?
Bo gdzieś czytałem, że służy to do zarabiania na swojej stronie czy blogu, ale niektórzy umieszczają to jako blogi/strony zaprzyjaźnione.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-10-31, 00:49   

nie wiem co masz na myśli pisząc "to". Wystarczy przetłumaczyć słowo Affiliates żeby rozjaśnić nieco sytuację.

Google tłumaczy affiliates jako partnerzy
czasownik affiliate oznacza przyłączać, przyjąć w poczet członków, nawiązać stosunki, afiliować

Afiliować od Afiliacja, według wikipedii:

Cytat

łac. affilatio (usynowienie, włączenie do rodziny) – zachowanie polegające na nawiązaniu i podtrzymaniu pozytywnych kontaktów i współpracy przez jednostkę lub grupę, organizację z innymi grupami i organizacjami.

Cytat

W politologicznym ujęciu afiliacja - to nawiązanie względnie trwałej współpracy (kooperacji pozytywnej) pomiędzy zbiorowymi podmiotami dysponującymi zazwyczaj odmiennym i nierównorzędnym potencjałem politycznym. Współpraca obejmuje realizację celów o podobnym bądź identycznym charakterze, przy jednoczesnej samodzielności i niezależności organizacyjno-programowej podmiotów w osiąganiu pozostałych celów.


i teraz na podstawie tego co piszesz mamy dwie opcje:

1) Strony/blogi wymieniające się z innymi stronami/blogami linkami lub bannerami. Zwykle są powiązane tematycznie. Kiedyś jak ja startowałem ze swoją pierwszą stroną takie grupy stron wymieniające się linkami tworzyły tzw. Webring, czyli pierścień WWW, dzisiaj podpisywane jest to również z angielskiego jako affiliates, czyli po naszemu partnerzy, współpracownicy lub polecane strony.

2) sieci afiliacyjne, czyli programy partnerskie. Tutaj partnerami reklamodawców są wydawcy. Programy partnerskie oferują reklamodawcom kanały promocji swoich produktów oraz marek za opłatą. Wydawcy promując wybrane przez siebie produkty (odpowiednia grupa docelowa) otrzymują za to wynagrodzenie. Wypłata środków odbywa się po skierowaniu odwiedzającego na stronę reklamodawcy lub dopiero po pozyskaniu nowego klienta - sprzedaży jakiejś usługi bądź produktu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz