Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
KryBor_BK 
Blogger.Klub


Imię: Krystian
Wiek: 29
Dołączył/a: 17 Lip 2013
Posty: 40
Miasto: Poznań

Wysłany:    Co po technikum informatycznym?

Ostatnio zastanawiam się nad przyszłością i jestem ciekaw waszych opinii na temat tego co robić po technikum informatycznym? Studia? Praca? Może rozkręcić jakiś biznes? :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-07-23, 18:41   

wykopki pisały dzisiaj o programiście, którzy rzucił robotę i robi placki, zarabia więcej :D http://kotaku.com/game-pr...ubles-864816450

sama szkoła to mało informacji, by coś sugerować. O przyszłości warto decydować samodzielnie chyba, że rodzice już zdecydowali za Ciebie, pytałeś :D ?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
KryBor_BK 
Blogger.Klub


Imię: Krystian
Wiek: 29
Dołączył/a: 17 Lip 2013
Posty: 40
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-07-23, 19:05   

Spokojnie, decyzja należy do mnie tylko najpierw chce wiedzieć z czego mogę wybierać :)
Programowanie jakoś mnie nie wciąga ale tu akurat jest przykład w Chinach... Tam jest wszystko możliwe, natomiast jeśli chodzi o Polskę to programiści nie narzekają na płacę ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-07-23, 19:41   

KryBor_BK napisał/a:

co robić po technikum informatycznym? Studia? Praca? Może rozkręcić jakiś biznes?


Pytanie brzmi, czy wiążesz swoją przyszłość z informatyką? Czy jest jakaś specjalistyczna dziedzina, którą lubisz i chciałbyś "pociągnąć" dalej?
 
  podziel si� tym postem na:
KryBor_BK 
Blogger.Klub


Imię: Krystian
Wiek: 29
Dołączył/a: 17 Lip 2013
Posty: 40
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-07-24, 06:38   

Ja mam ten problem, że co chwila zmieniam zainteresowania dlatego założyłem po części bloga, żeby wszystko sobie uporządkować. Mam bardzo szerokie zainteresowania ale szczerze mówiąc brakuje mi jakiegoś fachu, zastanawiam się nad tworzeniem stron internetowych, ostatnio.. :|
 
  podziel si� tym postem na:
Readaktor 
Blogger.Klub


Wiek: 34
Dołączył/a: 21 Lip 2013
Posty: 28
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2013-07-24, 17:15   

Najpierw musisz sobie odpowiedzieć na kilka pytań. Czy posiadasz zdolności które pozwolą Ci osiągnąć względny* sukces na rynku pracy? Jeżeli nie, to czy masz zamiar takie nabyć do momentu zdania matury?

Druga sprawa - czy jeżeli nie interesuje Cię programowanie to czy jest sens inwestować czas i pieniądze(bo nie istnieją bezpłatne studia) w trudną dziedzinę? Może lepiej pomyśleć nad czymś w stylu sztuki nowych mediów(na których między innymi możesz zajmować się projektowaniem stron internetowych)? Generalnie studia są dobrym pomysłem, jeżeli wiesz że pociąga Cię jakaś dziedzina i masz zarys tego co chciałbyś robić, bez sprecyzowanego planu i umiejętności(ew. jeżeli do wykonywania Twojego wymarzonego zawodu jest potrzebne skończenie tego, a nie innego kierunku studiów). Nie ma sensu iść na nie "bo inni tak robią" lub co gorsza "bo kręci mnie studenckie życie".

No i trzecie pytanie - czy masz pomysł na biznes? Jeżeli tak, to czy masz środki żeby go rozkręcić? Jeżeli tak jest to powinieneś skonsultować się z kimś kto się na tym zna i sprawdzi na ile jest on realny :-).
______________________________________________________
http://readaktor.blogspot.com - książki niebanalne
 
  podziel si� tym postem na:
KryBor_BK 
Blogger.Klub


Imię: Krystian
Wiek: 29
Dołączył/a: 17 Lip 2013
Posty: 40
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-07-25, 05:50   

Chyba nie chce iść na studia, w każdym razie nie zaraz po technikum. W szkole czuje, że marnuje czas- nie chciałbym zmarnować kolejnych 5 lat, zamiast tego wole nabyć jakieś 5 letnie doświadczanie zawodowe albo jak znajdę pomysł w końcu- to rozwinąć go przez te 5 lat, które siedziałbym na studiach.
 
  podziel si� tym postem na:
Readaktor 
Blogger.Klub


Wiek: 34
Dołączył/a: 21 Lip 2013
Posty: 28
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2013-07-25, 13:58   

Opinię o "zmarnowanym czasie" na studiach tworzą na ogół ludzie, którzy przez pięć lat balowali, ściągali na egzaminach, żyli studenckim życiem i wybrali kierunek, który oględnie mówiąc nie gwarantuje sukcesu. Ktoś mądry kiedyś powiedział, że edukacja akademicka jest jak szwedzki stół - czyli dostaniesz to co sam sobie weźmiesz. Już od pierwszego roku można brać udział w spotkaniach kół naukowych, projektów badawczych, chodzić na konferencje(a nawet przygotować swój referat), brać udział w stażach i praktykach. Można również pójść na studia zaoczne i normalnie w tygodniu pracować.

Ciężko natomiast tuż po technikum(o ile się nie ma konkretnych zdolności) znaleźć pracę, która będzie rozwijała i dawała możliwość awansu.

Dalsza ścieżka kariery zależy od predyspozycji danej osoby i ciężko znaleźć jakiś uniwersalny klucz. Jedni po liceum mają świetny pomysł/rzadkie umiejętności i w przeciągu pięciu lat są w stanie zarabiać więcej niż 90% absolwentów studiów. Studia, dobrze przepracowane i na odpowiednim kierunku, dają z kolei pewność zawodu i możliwość awansu, oraz prestiż społeczny(co również jest ważne dla niektórych).
______________________________________________________
http://readaktor.blogspot.com - książki niebanalne
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz