Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 22:55
Autor Wiadomość
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany:    Likwidacja matury w języku obcym

Dzisiaj, w drodze na zajęcia od młodego, ambitnego i pracującego człowieka przechwyciłam darmową gazetkę "Metro". Wsiadłam do autobusu i postanowiłam sobie umilić czas wchłaniając informacje dotyczące świata a przede wszystkim Polski.

Co najbardziej przykuło moją uwagę? Nowa, według mnie, kretyńska reforma. Tegoroczni maturzyści nie będą mogli zdawać międzynarodowej matury! Dla mnie to jest totalny absurd! Przez to ambitna młodzież ma obciętą droę na zagraniczne uczelnie...

Skąd ten pomysł? Otóż ktoś bardzo mądry wymyślił, że międzynarodowa matura to są zbyt duże koszty, że w jakiś sposób trzeba zaoszczędzić. Przez to, że maturę międzynarodową zdaje tak mało maturzystów chcą ją zlikwidować. Zresztą uważają, że w Polsce nie ma odpowiednio wykwalifikowanych egzaminatorów, którzy mogliby dobrze sprawdzać maturę...

Ludzie! Co się w tym kraju dzieje? O co w tym wszystkim chodzi? Przecież to oczywiste, że likwidacja międzynarodowej matury to totalna głupota i tak naprawdę nikt na tym nie zaoszczędzi a polska młodzież ewidentnie utraci możliwość realizacji ambitnych planów...

Chyba przestanę czytać gazety i oglądać telewizję bo mi się aż włos jeży na głowie jak czytam o tym co nasze władze wymyślają...

A co Wy o tym sądzicie?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2008-10-08, 15:29   

cóz... jak ktoś się mocno uprze to pójdzie z tym do Strasburga, jeśli rząd będzie obstawał przy tej decyzji.
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-10-08, 15:30   

teneniel napisał/a:

cóz... jak ktoś się mocno uprze to pójdzie z tym do Strasburga, jeśli rząd będzie obstawał przy tej decyzji.

Właśnie o to chodzi, że większość po prostu załamie ręce i się rozpłacze.
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-10-08, 16:24   

Ja o tym nie slyszalem i nie wiem czy mam racje, ale to chyba kolejny powod by nieczytac gazet typu metro, fakt etc.
Wydaje mi sie to troche nie mozliwe, watpie by bylo to realne, ale kto wie, w koncu zyjemy w Polsce :P
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-10-08, 17:34   

wielu moich znajomych taką maturę pisało i dzięki temu mieli łatwiejszy dostęp do uczelni zagranicznych. osoby ze zwykłą Polską maturą musiały zaliczać niektóre egzaminy ponownie, tym razem w wybranym języku..
jaki z tego morał?
ustawa zapewne trafi do Strassburga, bo to jest ograniczanie naszych możliwości. najpierw pieją o wyjeździe, dają stypendia, a później podcinają skrzydła.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-10-08, 18:47   

Amira napisał/a:

najpierw pieją o wyjeździe, dają stypendia, a później podcinają skrzydła

No właśnie mnie też to zdziwiło bo kilka dni wcześniej (ew. tygodni :P ) nawet w "Uwadze" mówili o tych ambitnych uczniach i o międzynarodowej maturze. Po co oni mają to robić?
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-10-08, 19:29   

inna sprawa... mogliby zostawić międzynarodową, ale za opłatą. wiadomo, że to są dodatkowe koszta (i pewnie dlatego to likwidują). ale gdyby zrobić taką możliwość dla chętnych, za jakąś tam opłatą (wiadomo, wynajęcie ludzi, czas, miejsce, przygotowanie arkuszy - wszystko kosztuje), to myślę, że byłoby mniej głosów niezadowolenia. poza tym nie oszukujmy się - zazwyczaj ludzie majętni decydują się na międzynarodową, bo stać ich później na życie za granicą i studia tam. osoby z rodzin biednych, które dostają się na takie uczelnie i mają stypendia, powinny mieć wtedy możliwość dostania zapomogi na taką maturę. trochę biurokracji, ale przynajmniej nie będzie sytuacji, że ludzie inteligentni zostaną w Polsce i nie będą mieli szans na rozszerzanie swojej wiedzy na studiach zagranicznych.
źle myślę?
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2008-10-08, 19:57   

Amira ty weź rusz się, jedź do tej Warszawy i niech Cię wybiora na ministra edukacji! Życie będzie prostsze :P


Swoja droga na pierdoły do moga płacić, ale na coś konkretnego już nie... Idioci!
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-10-08, 22:17   

Krzysiek, ja i kariera polityczna?! no pod warunkiem, że później w wyborach prezydenckich na mnie zagłosujecie :D

no właśnie... nie przemyśleli sprawy - od razu ucinają...
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-10-09, 07:05   

A ja sądzę, że płacenie za międzynarodową maturę raczej by się nie przyjęło. Wszyscy doskonale wiedzą jak Polacy podchodzą do płacenia za cokolwiek. W każdym razie taka pomysł jest jak dla mnie niezły.
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-10-09, 09:25   

Zzielona napisał/a:

taka pomysł

za wcześnie wstałaś? :D

no na pewno by się bulwersowali. ale gdyby ich postawić przed wyborem: płacisz, albo nie piszesz, to by zdanie zmienili
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-10-09, 15:13   

Amira napisał/a:

za wcześnie wstałaś? :D

Żebyś chciała wiedzieć :P .

Amira napisał/a:

ale gdyby ich postawić przed wyborem: płacisz, albo nie piszesz, to by zdanie zmienili

Dla mnie obie propozycje byłyby dość głupie, ale Twoja byłaby lepsza... Jak już ktoś tak bardzo chce z tym coś zrobić... W każdym razie oni na pewno nie oszczędzą na kilkudziesięciu maturzystach w ciągu roku!
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz