Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 22:58
Autor Wiadomość
Orika 

Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 3

Wysłany:    Pomoc w pracy maturalnej

Chciałabym żeby ktoś naprowadził mnie na właściwy tor, ponieważ po rozmowie z moją polonistką ze szkoły trochę się pogubiłam.

Mój temat maturalny brzmi następująco :"Porównaj różne sposoby ukazania życia mieszkańców okupowanej Warszawy w latach 1939-45. Sformułuj wnioski."

Nie do końca wiem jak sformułować poprawną tezą i jaka literatura byłaby najlepsza (na razie wybrałam Z.Nałkowskiej "Medaliony", H.Krall "Zdążyć przed Panem Bogiem" i parę opowiadań T.Borowskiego).

Z góry dziękuję za każdą wskazówkę. :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2011-03-27, 22:35   

A czemu wybrałaś taką tematykę, jeśli zupełnie Cię ona nie interesuje (zakładam, że tak jest, skoro nie masz pomysłu jak się za to w ogóle zabrać)?

I nie wiem, ale jak dla mnie to ten temat brzmi bardziej jak zwykłe polecenie wypracowania, a nie tytuł prezentacji maturalnej. Nie lepiej po prostu "różne sposoby przedstawienia..."?
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
Orika 

Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 3

Wysłany: 2011-03-27, 22:58   

Miałam pomysł na tą prezentację, ale moja wizja została zburzona, dlatego nie wiem jak się do tego zabrać.

Tematu nie wymyślałam, taki był podany odgórnie i nie mam wpływu na to jak brzmi.

[ Dodano: 28-03-2011, 22:22 ]
Widzę, że nie mogę liczyć na pomoc.:(
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2011-03-29, 18:36   

Ale, że tematu nie rozumiesz? Ja muszę przyznać, że nie czytam książek, więc nie polecę Ci żadnej dobrej (z tej tematyki znam tylko "Kamienie na szaniec"), ale spróbuj sobie przypomnieć jakąś książkę (może coś w formie dziennika), w której autor opowiada o Warszawiakach w czasie II wojny światowej i zauważ z jakiej perspektywy opowiada on o ludziach żyjących w tym czasie w Warszawie (bo zapewne inaczej widział to harcerz, a inaczej inteligent).
Nie wiem czy można swoją prezentację oprzeć na książce jakiegoś Niemca. Jeśli tak, to byłoby to pewnie ciekawe porównanie.
 
  podziel si� tym postem na:
Orika 

Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 3

Wysłany: 2011-03-30, 10:45   

Nie do końca umiem sformułować tezę i nie wiem jak rozumieć ten temat, czy chodzi o formę przedstawienia (opowiadanie,dziennik, wiersz) czy raczej o to co się opisuje (Warszawiacy jako mieszkańcy getta, jako ludzie żyjący w gettach,biorący udział w powstaniu).
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2011-03-30, 19:34   

Nie no to tak jak napisałem. Pewnie możesz wybrać wszystkie formy (pamiętniki, dzienniki itp), a porównywać masz sam sposób przedstawiania, w sensie treść i perspektywa z jakiej autor opisuje Warszawiaków. Tak mi się wydaje...
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz