Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 22:55
Autor Wiadomość
Rbafa 

Dołączył/a: 25 Sie 2008
Posty: 3

Wysłany:    Przygotowanie do studiów na ASP

Witam.

Chodzę do liceum (2 kl) i zastanawiam się nad wyborem studiów, z czym mam niemały problem. Mam zdolności plastyczne i kreatywną wyobraźnię, dlatego zacząłem zastanawiać się nad Akademią Sztuk Pięknych. Myślałem o architekturze, jednak właściwie nie mam o tym bladego pojęcia. Na czym polega praca po ukończeniu takiego kierunku, jakie są wydziały (wiem, że jest architektura wnętrz, wzornictwo itp.), która z opcji jest najlepsza oraz na czym polegają egzaminy?

Przechodząc do sedna: biorąc pod uwagę któryś z tych kierunków, myślałem o zapisaniu się na początku nowego roku na koło, czy może wykłady, szkolenia plastyczno-architektoniczne w ramach przygotowania do studiów (bądź egzaminów). Nie wiem tylko czy jest sens i czy w ogóle istnieją takie instytucje. Mieszkam w trójmieście, byłbym wdzięczny gdyby ktoś dał mi jakąś radę, propozycję czy może zwyczajny odnośnik, gdzie mogę udać się z moim dylematem.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

rashell 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2008-08-25, 22:08   

jeśli chcesz iść na ASP, to i tak musisz przejść teczkę i egzamin wstępny z malarstwa i rysunku, tu akurat nie gra różnicy na jaki kierunek idziesz (przynajmniej z tego co mi wiadomo). po ukończeniu masz chyba magistra architekta, możesz wykonywać zawód dekoratora wnętrz i architekta. tylko jeśli chcesz być architektem to lepsze podobno są zwykłe uczelnie, niekoniecznie te artystyczne (moja kuzynka jest architektem i ponoć w pracy miała koleżankę po studiach na ASP która nic nie potrafiła z typowo architektonicznych zadań, oczywiście miała swoje wizje i smak itd ale nie uczyli przelewania wnętrz na papier albo uczyli słabo)


oczywiście mogę się mylić
 
  podziel si� tym postem na:
nevada menthol 
N.N.

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 507
Miasto: Sos/Chrz/Krk

Wysłany: 2008-08-26, 01:07   

zacznij uczęszczać na warsztaty rysunku - aktu i martwej natury prowadzone przez profesorów ASP - to świetnie przygotowuje do egzaminu, a poza tym masz duże prawdopodobienstwo, że na egzaminie trafisz na modelkę lub modela, z którym miałeś któreś z kolei zajęcia. wiem co mówię, bo pracowałam jako modelka :)
 
  podziel si� tym postem na:
Rbafa 

Dołączył/a: 25 Sie 2008
Posty: 3

Wysłany: 2008-08-26, 08:20   

Hmm, dzięki. Myślicie, że uczelnie takie jak Uniwersytet też oferują takowe warsztaty?
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2008-08-26, 11:43   

tu się raczej chodzi prywatnie, chociaż nie wiem. koleżanka chodziła do takiego profesora ASP, z wszystkimi warsztatami i przyborami zeszło paręnaście tysięcy, ale się dostała (niełatwo zresztą). więc jeśli chcesz iść na architekturę musisz zdawać sobie sprawę, że ASP to jedne z najtrudniejszych uczelni (jeśli chodzi o dostanie się)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-08-26, 14:19   

myślenie o architekturze powinno się zaczynać już na etapie liceum wybierając szkołę o profilu architektonicznym ;) a potem tylko praca, praca i jeszcze raz praca nad warsztatem.

Po skończeniu takich szkół możesz robić na prawdę wiele, zależy jaki rejon architektur obierzesz :] można projektować ogrody, wnętrza, budynki itd. Trzeba być na prawdę zdolnym i pracowitym, żeby zyskać uznanie i zarabiać grube melony ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
nevada menthol 
N.N.

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 507
Miasto: Sos/Chrz/Krk

Wysłany: 2008-08-26, 19:01   

profesorzy prowadzą to prywatnie w grupach - w Krakowie tak przynajmniej dorabiałam sobie w weekendy.
 
  podziel si� tym postem na:
Rbafa 

Dołączył/a: 25 Sie 2008
Posty: 3

Wysłany: 2008-08-26, 22:36   

Rany... niełatwe to wszystko...
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2008-08-26, 22:41   

państwowe studia łatwe nie są :D
 
  podziel si� tym postem na:
nevada menthol 
N.N.

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 507
Miasto: Sos/Chrz/Krk

Wysłany: 2008-08-27, 01:25   

asp to jedne z najdroższych studiow! wiesz ile kasy idzie na materialy do malowania i rysunku?
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz