Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
MDST 
Blogger.Klub


Imię: Daniel
Dołączył/a: 07 Lut 2014
Posty: 34
Miasto: Glasgow

Wysłany:    Studia za granicą

Ja z czystej ciekawości, chciałbym się zapytać ile osób z tego forum studiuje za granicą naszego kraju i co studiujecie.

No i też, ile wiemy na temat finansowania z Unii oraz innych przywilejach, jakie oferują nam różne państwa.
______________________________________________________
Zapraszam do czytania! Blog mlodego emigranta w Szkocji.
http://mdst-life.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

GoodByAccident
[Usunięty]



Wysłany: 2014-03-12, 16:27   

Polecam naprawdę program Erasmus. Dostajesz wypłatę co miesiąc, spokojnie sobie żyjesz.

Studiowałam Grafikę komputerową w Escuela Superior de Diseno de la Rioja w Hiszpanii po hiszpańsku.

A teraz załatwiam wyjazd do Finlandii.

świetna sprawa, ale ostrzegam - jak wyjedziesz - wrócisz do kraju z depresją i długo nie pomieszkasz.
Pozdrówki
 
  podziel si� tym postem na:
MDST 
Blogger.Klub


Imię: Daniel
Dołączył/a: 07 Lut 2014
Posty: 34
Miasto: Glasgow

Wysłany: 2014-03-12, 20:46   

Ja wlaśnie słyszałem od znajomych, że Erazmus to nie do końca taka przyjemna sprawa. Ciężko się utrzymać z tego co się dostaje z programu, a dla ludzi nieznających jezyka w danym kraju moze to graniczyć z cudem, żeby wyżyć za 350 euro.

Ale mi chodzi o normalne studia za granicą, czy MY wiemy jakie mamy możliwości dzięki Unii Europejskiej, ja sam korzystam z jednaj z takich możliwości i raczej nie planuje w najbliższym czasie wracać do kraju na stałe, więc wiem co mówisz :)
______________________________________________________
Zapraszam do czytania! Blog mlodego emigranta w Szkocji.
http://mdst-life.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Pucha 
Blogger.Klub

Imię: Bartek
Wiek: 25
Dołączył/a: 28 Gru 2014
Posty: 30
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-12-28, 13:07   

A co sądzicie o składaniu wniosków o studia do ambasady Kanadyjskiej ? Słyszałem dużo pozytywnych opinii ale też i negatywne. W końcu można i angielski podszlifować ^^
 
  podziel si� tym postem na:
petiteolive 
Blogger.Klub


Imię: Dominika
Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 56

Wysłany: 2014-12-28, 17:42   

Pucha napisał/a:

A co sądzicie o składaniu wniosków o studia do ambasady Kanadyjskiej ? Słyszałem dużo pozytywnych opinii ale też i negatywne. W końcu można i angielski podszlifować ^^


Nie wiem jak ze studiami, ale wiem, że sporo moich znajomych do pracy wybierało się albo do Kanady albo do Australii, nie wiem czy w Kanadzie nie jest tak, że trochę mija zanim wyrobią papiery, do UK papiery składasz najpóźniej pół roku wcześniej (no chyba że na deadline, po deadline są jeszcze szanse dostania się, ale nie wszędzie), w Kanadzie może być podobnie.

Jeszcze dodam - wszędzie za granicą wymagają poziomu z angielskiego B2/C1 - czasem trzeba pokazać nawet certyfikat lub zdać egzamin.

Co do Erasmusa to teraz przepisy się zmieniają i w zależności od kraju dostaje się nawet 500 euro na miesiąc. A jak na staż to i do 600 euro, ale utrzymanie się z tego może być ciężkie, w UK pokoik za miesiąc to spokojnie koszt jakiś 200 funtów i wyżej, nie wiem jak w innych krajach, bo jeszcze nie szukałam cen za mieszkania, najgorzej że często w akademikach na programie erasmus nie ma miejsc i trzeba wynajmować prywatnie).
 
  podziel si� tym postem na:
ThatAlexa 
WordPress.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 25 Sie 2013
Posty: 7
Miasto: Oslo, Norwegia

Wysłany: 2015-03-26, 15:38   

Widzę, że temat martwy, a szkoda. Może uda się podnieść :)

Ja byłam na Erasmusie w Finlandii, a obecnie studiuję magisterkę w Norwegii. Studia za granicą są super i dają dużo większe perspektywy. Ja swojej decyzji nie żałuję, aczkolwiek myślę, że wrócę po ;)
 
  podziel si� tym postem na:
monashee 


Imię: Patrycja
Wiek: 26
Dołączyła: 21 Maj 2016
Posty: 24

Wysłany: 2016-05-21, 18:34   

Czy ktoś z Was studiuje w Kopenhadze ? Czy może opowiedzieć o rekrutacji oraz o samych studiach? Interesują mnie dokładnie: multimedia lub design. :D
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz