Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2012-06-03, 00:22
Autor Wiadomość
Kamila 
Mephistopheles


Pomogła: 9 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 599
Miasto: Waldenburg

Wysłany:    [dyskusja] diety ogólnie

A ja uważam, że glodowanie i pdobnego rodzaju katusze w imie blyskawicznej poprawy wygladu sylwetki, to sadyzm pozbawiony wiekszego sensu. Czasem ludzie,a w szegolnosci mlode kobiety sa tak zdesperowane na tym pktcie, ze sprawiaja wrazenie jakby doprowadzaly produkt do najlepszego stanu, bygo oplacalnie sprzedac. Moze to niesprawieliwy osąd, jednak rozmowy na lamach klasy, grupy fakultatywnej, uczestnikami zajec nadprogramowych i przypadkowo poznanych ludzi zmuszaja do nie innego wnioskowania. Filmy amerykanskie i prasa, sprawily ze typowa dziewczyna marzy o partnerze, ktory a)bedzie: przystojny, zabawny, czuly, inteligetny, swietnie umiesniony, wzbudzal zachwyt innych diewczyn/kobiet, powszechnie lubiany; b)mial: dobre prospekty na przyszlosc, moderne mieszkanie/dom, super fure bla bla bla jednym slowem idealny. Zeby takiego kogos soba zainteresowac, chca doprowadzic siebie do perfekcji, zapominajac po drodze czym jest zdrowy rozsadek. Bo primo - ludzi idealnych nie ma, a piekno tkwi w niedoskonalosciach, niestandardowsci, to takie cos czego nie da sie opisac, chodzi o "to coś". Ale wracajac do tej diety, to sa pewne normy, ktore spelnic trzeba, aby organizm mogl dobrze funkcjonowac. Jesli juz chcemy zrzucic zbedne kilogramy, to powinno sie to robic stopniowo. Zaden lakomczuch nie bedzie czul sie dobrze gdy czeste i obfite posilki nagle zastapi jogurtem, pomidorkiem i woda mineralna. Taki czlowiek bedzie czul sie slabo, moze dojsc nawet do omdlenia.

Jezli chodzi o sama diete kapusciana, to jedzenie tego samego posilku przez ilestam dni predzej czypozniej stanie sie monotonne. Znacznie lepiej jest jesc normalne, wysoko energetyczne posilki, ale w rozsadnej ilosci i wspomagane systematycznom aktywnoscia fizyczna. Wtedy nie ma mowy o czyms nadwagopodobnym. Wyjatek jest przy osobach chorych na tarczyce, ale w takich wypadkach endokrynolog przepisuje srodki farmaceuntyczne w postaci tabletek, czy zastrzykow, ewentualnie wysyla na zabieg.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 21-12-2006, 22:53 ]
pozwoliłem sobie wydzielić posty do osobnego tematu bo 3/4 twojej wypowiedzi było ogólnie o dietach ;)

[ Komentarz dodany przez: Georgiana: 21-12-2006, 23:07 ]
No ok, w sumie to sama moglam o tym pomyslec, nie myslalam ze wyjdzie z tego ogolnotematyczny tasiemiec. Temat ciagnie temat.
Ostatnio zmieniony przez Kamila 2006-12-21, 23:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2006-12-21, 22:09   

Georgiana napisał/a:

A ja uważam, że glodowanie i pdobnego rodzaju katusze w imie blyskawicznej poprawy wygladu sylwetki, to sadyzm pozbawiony wiekszego sensu

Też tak uważam, ale ta dieta ma inne założenia. Jesz ile chcesz, nawet po kilka razy i do sytości. Chodzi tylko o to, że kapusta ma mało kalorii i dzięki temu organizm spala to co zostało zmagazynowane.

Poza tym Georgiano, nie bądz tak bardzo krytyczna. Ludzie mający większą nadwagę muszą podjąć bardziej zdecydowane działania niż tacy, którym tylko fałdka na brzuchu się pokazuje.
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
moron 
Administrator
Forum God


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 01 Sty 2006
Posty: 714
Miasto: litwini wracali?

Wysłany: 2006-12-21, 22:16   

Georgiana napisał/a:

A ja uważam, że glodowanie i pdobnego rodzaju katusze (...) to sadyzm pozbawiony wiekszego sensu.
nie zgfodze sie do konca z toba :]
od tysiecy lat istnieje cos takiego jak post
ma on skutki oczyszczajace organizm co wiecej przypisuje sie mu takze skutki lecznicze :P

tak wiec glodowka raz na kilka miesiecy przez tydzien max dwa jest ok
ale glodowka przez kilak miechow to sadomasochizm :/
______________________________________________________
jestem moron i uzywam painta :wstyd:
a ty
?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2006-12-21, 22:57   

także uważam, że świadome katowanie się aby wyglądac jak panny z pism nie jest dobre, jednak problem otyłości tak powszechny w usa zaczyna powaznie dotykać także polaków i to bardzo młodych, ostatnio coraz więcej mowi się o tym w tv a i do szkół wchodzą róznego rodzaju programy.

na tvp2 od bardzo dawna emitowany jest program o grubasach pokazują tam ludzi, którzy schudli czasem nawet wiecej niz o połowe, prezenterka tego programu powtarza od czasu do czasu, ze nie ma diety cud i ja sie z tym zgadzam. Ludzie poprostu czasu nie maja na sport i gotowanie odpowednich posiłków, więc sięgają po fast foody a potem niby diety szybko odchudzające ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Kamila 
Mephistopheles


Pomogła: 9 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 599
Miasto: Waldenburg

Wysłany: 2006-12-21, 23:12   

Frozen Lust, ludzie sami siebie do tego doprowadzaja (z wyjatkiem chorych na tarczyce). To o czym piszesz ty i Moron (tj post i tzw oczyszczanie organizmu) w wielu przypadkach prowadzi to ciezszych chorob, jak anoreksja - coraz bardziej uwydatniajacy sie problem naszego spoleczenstwa; bo tak naprawde niewielu ludzi ma dostatecznie silna wole, zeby zaprzestac stosowania diety w odpowiednim momencie. Osoba zmotywowana sukceami na szerszej skali chce wiecej i wiecej - jezcze tylko 5 kg, jeszcze tylko kilka. To jest niebiezpieczne, wciagajace.

Cytat

kapusta ma mało kalorii i dzięki temu organizm spala to co zostało zmagazynowane

...ogorki kiszone rowniez, gotowane jajka... ale to sie nudzi, a chcacy schudnac siegaja do bardziej drastycznych srodkow.

A... i moron - o bezsensie pisalam " w imie blyskawicznej poprawy wygladu sylwetki" - to bylo dosc istotne; zauwazylam ze nie ujoles tego w cytacie, a znacznie tlumaczylo moje stanowisko.
 
  podziel si� tym postem na:
moron 
Administrator
Forum God


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 01 Sty 2006
Posty: 714
Miasto: litwini wracali?

Wysłany: 2006-12-22, 00:30   

Htsz napisał/a:

Ludzie poprostu czasu nie maja na sport i gotowanie odpowednich posiłków, więc sięgają po fast foody
jak bym biografie pisal :wstyd:

Georgiana napisał/a:

bo tak naprawde niewielu ludzi ma dostatecznie silna wole, zeby zaprzestac stosowania diety w odpowiednim momencie.
przesadzasz :P
o wiele trduniej jest utrzymac diete
czasami pracuje dla pewnego sanatorium nad morzem i zebys widziala ile ludzie placa za 2 tygodnie diety a trzymaja pod tapczanem kielbasy itp :rotfl: :rotfl: :rotfl:
aczkolwiek mas zracje ze anoreksja (tak samo jak nadwaga) staje sie coraz wiekszym problemem

chcialbym jeszcze zauwazyc ze waga/ilosc optymalnie przyjmowanych kalorii zalezy od metabolizmu (i tarczycy ;) )
sa ludzie ktorzy sa bardzo chudzi i maja klopot z nabraniem wagi - a jedza naprawde sporo :P
no i sa ludzie ktorzy maja brzuszek mimo ze nie jedza duzo...

wg mnie kluczem do wszystkiego jest ruch - siedzac na dupie sie nie schudnie wiec wylaczac kompy i do lasu pobiegac :P
inaczej bany dostaniecie :cwaniak:
______________________________________________________
jestem moron i uzywam painta :wstyd:
a ty
?
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2006-12-22, 00:47   

moron napisał/a:

wg mnie kluczem do wszystkiego jest ruch - siedzac na dupie sie nie schudnie wiec wylaczac kompy i do lasu pobiegac

Nie uważasz, że jest trochę na to za zimno? :chytry:
Poza tym zimą zawsze człowieka ogarnia rozleniwienie. Ja dużo bardziej aktywna jestem latem, biegam, jeżdże na rowerze, a teraz musze sie czasami zmuszac by poswiecic kilkanascie minut na brzuszki.
Gdybym miala w domu bieznie to bym biegala, niestety nie mam gdzie takiego przyrzadu postawic ;p
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
moron 
Administrator
Forum God


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 01 Sty 2006
Posty: 714
Miasto: litwini wracali?

Wysłany: 2006-12-22, 00:52   

Georgiana napisał/a:

Nie uważasz, że jest trochę na to za zimno?
bez jaj :|
ja w podkoszunkach jeszcze chodze :rotfl: :rotfl: :rotfl:
zimno to jest jak zamki zamarzaja i samochody nie chca odpalic :hyhy:

Frozen Lust napisał/a:

Gdybym miala w domu bieznie to bym biegala, niestety nie mam gdzie takiego przyrzadu postawic ;p
tez nie mam :/
rowerek bym se postwil przed monitorem i puscil foresta gampa :rotfl:

Georgiana napisał/a:

A... i moron - o bezsensie pisalam w imie blyskawicznej poprawy wygladu sylwetki - to bylo dosc istotne; zauwazylam ze nie ujoles tego w cytacie, a znacznie tlumaczylo moje stanowisko.

przepraszam - male naduzycie z mojej strony :) :padam:
______________________________________________________
jestem moron i uzywam painta :wstyd:
a ty
?
 
  podziel si� tym postem na:
iksiks
[Usunięty]



Wysłany: 2007-08-12, 10:24   

Kamila napisał/a:

kapusta ma mało kalorii i dzięki temu organizm spala to co zostało zmagazynowane

Dieta kapuściana polega przede wszystkim na odwodnieniu. Traci sie dużo wody, a przez to waga idzie w dół. Organizm się odwadnia, co nie jest wskazane, a i tak po odstawieniu tej diety kilkogramy wracają i to często z nawiązką.

Jedyna optymalna dieta to zmniejszenie ilości kalori, czyli dla kobiety będzie to ok. 1200-1500kcal a dla mężczyzny ok. 2000 kcal, w zalezności tez od aktywności.
I to nie jest gadanie z mojej strony, ale faktycznie tylko to daje dobre rezultaty.

A jeśli chodzi o głodówkę, to zgadzam się, może i jest zdrowa, ale nie dla wszystkich i sama bym się na nią dobrowolnie nie zdecydowała. Nie wierzę też, że dorosły facet, który jest aktywny, pracuje 10 godzin dziennie (lub nawet spędza ten czas w szkole) i do tego uprawia jakiś sport przezyłby choć jeden dzień na takiej diecie. Każdy organizm potrzebuje energii, a kalorie to nic innego jak energia.
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2007-08-12, 12:12   

Zapytajcie mnie za jakiś rok bo tego typu sprawy będę właśnie studiować :)
 
  podziel si� tym postem na:
hagaskot
[Usunięty]



Wysłany: 2007-11-22, 22:11   

Zzielona napisał/a:

Zapytajcie mnie za jakiś rok bo tego typu sprawy będę właśnie studiować :)
10 nietuczacych pezekasek http://tinyurl.com/yvn6d7 polecam to jestt rewelacyjny sposob na super figurkę
 
  podziel si� tym postem na:
nevada menthol 
N.N.

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 507
Miasto: Sos/Chrz/Krk

Wysłany: 2007-11-22, 22:31   

wyglądają te przepisy pysznie, i jakie zdrowe i proste do zrobienia :D
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz