Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2012-06-03, 00:20
Autor Wiadomość
N`talia
[Usunięty]



Wysłany: 2006-05-21, 11:53   

Frozen Lust napisał/a:

Nie moge zrozumiec wegetarian, odrzucaja dar ktory nam daja zwierzeta, w postaci wlasnych cial. Robia to od tysiacleci, a w sredniowieczu przykladowo nikt sie nie skarzyl ze swinie sa bestialsko zabijane. Ludzie cieszyli sie, ze wogole maja co do garnka wlozyc, mieso bylo podstawa diety. Ja sie nigdy nie wyrzekne tego, bo ideologia wegetarianska jest dla mnie smieszna.


:| normalnie aż mi się odechciewa takich rzeczy czytać :/ //
Dar? A ktoś zapytał jakieś zwierzę czy chciałoby być szynką? ;/ Nie wydaje mi się! Dar w postaci własnych ciał?! Boże, to brzmi jak z jakiegoś horroru :/
W średniowieczu nikt się również nie skarżył, że za niezapłacenie pańszczyzny mordowano cale chłopskie rodziny. O ile wcześniej te rodziny nie umarły z powodu chorób i głodu :/ Ludzie wtedy sami żyli prawie jak zwierzęta, w brudzie i smrodzie :/ Jedli mieso, bo było ogólnie dostępne. Mieli róznego rodzaju niedobory witamin itp. z powodu braku warzyw w diecie. Średni wiek, w którym umierali ludzie w średniowieczu jest nieporównywalny do dzisiejszej średniej :/
Śmieszna ideologia? A wiesz, że wszystkie niezbędne organizmowi składniki można znaleźć w warzywach, nabiale i rybach? Przy okazji nie brudząc rąk krwią bestialsko mordowanych zwierząt... Znasz najnowszą piramidę żywieniową zalecaną przez lekarzy? Mięso nie jest tam PODSTAWĄ diety!

Szanuję i podziwiam wegetarian i ich poglądy, ponieważ są to ludzie, którzy myślą nie tylko o swoich żoładkach ale i o naturze. Gdyby zabijać zwierzęta bez ograniczeń, w końcu wymarłyby jak na przykład tury w polskich puszczach...
Nie jestem wegetarianką, ale mięso jem rzadko, najczęściej drób lub jakieś typowo obiadowe dania mięsne. Nie jest to spowodowane moją 'ideologią' ale tym, że po prostu mięso mi nie smakuje. Odrzuca mnie od wędlin na widok surowego kawała mięsa... Bo nie lubię świadomości, że to kawałek jakiegoś ciała. Widziałam w życiu odcięty łeb świni i domową produkcję wędlin, miedzy innymi dlatego czesto mieso nie przechodzi mi przez gardło.

Ok, konsumpcja wędlin nie jest równoznaczna z mordowaniem niewinnych zwierząt... Ale wrzucanie żywych zwierząt do kotłów z wrzątkiem, bicie aby mięso odchodziło od kości, transport w nieludzkich warunkach i wiele innych bestialstw, które 'ludzie' fundują naszym 'braciom mniejszym' jest nie do przyjęcia :/ / Nigdy w życiu się z tym nie pogodzę, tak samo jak z zabijaniem dla produkcji futer i rekreacyjnym myślistwem! ! !
W moim mieście znajdują się duże zakłady mięsne. Mój ojciec z racji, że ma firmę remont.-bud. budował tam kiedyś chłodnie i widział sposób, w jaki zwierzęta są ubijane. Nikt ich tam nie bił ani nie okaleczał przed śmiercią. Nie trzeba od razu bestialsko wrzucać żywych świń do wrzątku, żeby wyprodukować wędliny :/ // Nie mówcie więc, że to konieczne, potrzebne i dobre !!!
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2006-05-21, 13:32   

N`talia napisał/a:

A wiesz, że wszystkie niezbędne organizmowi składniki można znaleźć w warzywach, nabiale i rybach? Przy okazji nie brudząc rąk krwią bestialsko mordowanych zwierząt...
ryby to już nie zwierzęta ? można sobie łowić prądem :> ? jakbyśmy mieli się czepiać to w wyniku tego nic co żywe nie powinno być zjadane ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2006-05-21, 13:32   

N`talia napisał/a:

Śmieszna ideologia? A wiesz, że wszystkie niezbędne organizmowi składniki można znaleźć w warzywach, nabiale i rybach? Przy okazji nie brudząc rąk krwią bestialsko mordowanych zwierząt... Znasz najnowszą piramidę żywieniową zalecaną przez lekarzy? Mięso nie jest tam PODSTAWĄ diety!

Ale mnie to nie interesuje, skoro nie przeszkadza mi chow trzody, ktora to czlowiek robi od tysiacleci. Po co dzik zostal udomowiony? Albo krowa? Przeciez kiedys to byly zwierzeta dzikie, a czlowiek je udomowil po to, zeby mogl korzystac z ich miesa i mleka, dla mnie to rzecz naturalna. Jezeli chodzi o wegetarian, to oczywiscie ideologia bardzo piekna, dlatego tez przyciaga mase mlodych idealistow, ale ja w tym widze idee, ktora zaczyna byc w modzie.
Nie chcesz byc uznanym za ciemiezyciela biednych swinek - zostan wyznawca wegetarianizmu. Mnie sie odechciela sluchac wegetarian, bo to ludzie ktorzy powtarzaja jedna i te sama spiewke, ktora jest nudna. To jest konformizm w najwyzszej postaci.

N`talia napisał/a:

Szanuję i podziwiam wegetarian i ich poglądy, ponieważ są to ludzie, którzy myślą nie tylko o swoich żoładkach ale i o naturze. Gdyby zabijać zwierzęta bez ograniczeń, w końcu wymarłyby jak na przykład tury w polskich puszczach...

Dlatego zwierzeta sie hoduje, a nie puszcza w lasy zeby na nie polowac.

N`talia napisał/a:

Odrzuca mnie od wędlin na widok surowego kawała mięsa... Bo nie lubię świadomości, że to kawałek jakiegoś ciała. Widziałam w życiu odcięty łeb świni i domową produkcję wędlin, miedzy innymi dlatego czesto mieso nie przechodzi mi przez gardło.

Ja tez to widzialam, a w przypadku kurczakow ogladalam nie jedno uciecie glowy, ktore robila moja babcia. Nie oglupilo mnie do tego stopnia, zeby popadac skrajnosc, chociaz oczywiscie wolalabym zeby ubojnie i fermy kurne traktowaly zwierzeta nie po bestialsku. Czyli zadnego karmienia tuba, ani trzymania w srodowisku w ktorym kurczaki padaja bo jest ich tak duzo, ze nie maja gdzie sie ruszac. Nie popieram zlego traktowania zwierzat, ale to nie znaczy ze odetne sie calkowicie od jedzenia potraw miesnych. Dla mnie kielbasa jest kielbasa a gdy ja jem nie widze swinki w oborze tylko pyszne miesko. Uwazam, ze to moja postawa jest zdrowa, a nie wegetarian, ktorzy gdy widza kielbase to pojawia sie im przed oczami wizja rzezni. To jest lekka fiksacja, ktora powinno sie skonsultowac z lekarzem.
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2006-05-21, 13:45   

Frozen to żadko spotykane ale popieram twoje zdanie :P

Frozen Lust napisał/a:

Dla mnie kielbasa jest kielbasa a gdy ja jem nie widze swinki w oborze tylko pyszne miesko
swietne :rotfl:


zawse beda ci dobrzy i zli, zawsze ktoś bedzie pokrzywdzony, taka natura ziemska :p
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
N`talia
[Usunięty]



Wysłany: 2006-05-21, 13:47   

Hmm. Ja czasem gdy mam zamiar zjesc wedline to też mam przed oczami proces powstawania tejże. To co, mam się iść leczyć bo czasem mnie od mięsa odrzuca? dzięki.
Już tak mam po prostu, że kocham wszystko co żyje i nie umiem patrzeć na jakąkolwiek śmierć i krzywdę bez zmrużenia oka.

Tych 'modnych' wegetarian nie popieram. To głupcy, którzy nie mają własnego zdania i tylko starają się iść za głosem tłumu, bo boją się być odrębni.

Nie neguję hodowli trzody albo bydła. Mówię o tym, że w każdej sytuacji należy być LUDZKIM CZŁOWIEKIEM i traktować zwierzę jako istotę żywą, której życie również zasługuje na poszanowanie (nawet jeśli to zwierzę żyje by być pożywieniem dla ludzi to należy mu się odrobina humanitarnego traktowania. Bowiem gdyby tej świni/krowy by nie było, to jacyś ludzie nie mieliby pokarmu. A pokarm się szanuje i należy być wdzięcznym, że się go ma. Tak mnie rodzice wychowali ;}) . A roli mięsa jako pożywienia nie należy po prostu przeceniać. Jedni lubią bardziej, inni mniej a jeszcze inni w ogóle nie jedzą. Nie jest to niezbędne do życia.

[ Dodano: 21-05-2006, 13:50 ]

Htsz napisał/a:

ryby to już nie zwierzęta ? można sobie łowić prądem :> ? jakbyśmy mieli się czepiać to w wyniku tego nic co żywe nie powinno być zjadane ;)

Czy możesz nie wkładać w moje usta słow które nie powiedziałam :> ?
Pisałam już, że wszystko co żywe powinno być traktowane z SZACUNKIEM!
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2006-05-21, 14:17   

N`talia napisał/a:

mam się iść leczyć bo czasem mnie od mięsa odrzuca?

To sa preferencje smakowe. Ja na przyklad nie ruszam watrobki bo niedobrze mi sie robi na sam zapach. Mowie o tych fanatycznych wegetarianach, a nie o tobie.

N`talia napisał/a:

Mówię o tym, że w każdej sytuacji należy być LUDZKIM CZŁOWIEKIEM i traktować zwierzę jako istotę żywą, której życie również zasługuje na poszanowanie

Ja sie z tym tez zgadzam, nawet o tym wspomnialam w poprzednim poscie.
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
Ostatnio zmieniony przez Frozen Lust 2006-05-21, 14:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
N`talia
[Usunięty]



Wysłany: 2006-05-21, 14:19   

no to juz wszystko jasne :] a fanatyzm nie jest dobry w żadnej dziedzinie i nigdy. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Sylwia
[Usunięty]



Wysłany: 2006-05-21, 21:01   

fuj wątróbki tez nie lubie :P wogole ja wole z natury bardziej sery i jajka niz szynki i kielbasy. Ale jak sa dobre to jesm :) uwielbiam z indyka szynke :P
 
  podziel si� tym postem na:
Alexei
[Usunięty]



Wysłany: 2007-02-11, 22:34   

Jem, bo lubię. Nie oglądam tych zdjęć, bo płaczę. Wrażliwość moja się ujawnia. Eh.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz