Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
werka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 82

Wysłany:    [Kuchnia włoska] Penne z serkiem mascarpone i parmezanem

To moja ulubiona Kuchnia. Nie znalazłam jeszcze takiego tematu w Kulinariach.
I zgodnie z propozycją Administrator - specjalnie Arku dla Ciebie :P , przepis, który jak mówi mój mąż zwala go z nóg, za każdym razem pomimo, że czasami życzy sobie to 2 razy w tygodniu.

Penne z serkiem mascarpone i parmezanem

Składniki:
500g dojrzałych pomidorów - mogą być myślę z puszki, albo sok pomidorowy (jak na 2 osoby to mała butelka Ci wystarczy) my akurat zaprawiamy pomidory więc daje ze słoika, chyba że masz blender to najlepiej zmiksować świeże pomidory
50 g masła
1 ząbek czosnku, zmiażdżony
2 łyżki koncentratu pomidorowego
5 łyżek serkma mascarpone - najlepszy i najtańszy z Piątnicy daję tak 3,5 łyżki i próbuję, potem dodaję według uznania ;)
1/2 łyżeczki chili w proszku - ja nie daje :P
sól
12 świeżych listków bazylii, porwanych - bez świeżych nie smakuje tak dobrze
400g makaronu penne
6 łyżek świeżego parmezanu plus parmezan do podania - musi być oryginalny :)

Wykonanie:

1. Pomidory włożyć do miski i sparzyć (chyba, że masz w innej postaci - podaje standard) Zostawić na 30 sek. obrać i pokroić.

2. Na dużej patelni z grubym dnem rozgrzać masło i dodać rozgnieciony czosnek. Smażyć minutę, aż zmięknie (Uważać, żeby się nie przypalił)następnie dodać pomidory i smażyć kolejne 2-3 min, od czasu do czasu mieszając.

3. Do pomidorów dodać koncentrat, dusić 2 minuty, wmieszać serek mascarpone i doprowadzić do wrzenia.

4.Doprawić do smaku solą i chilii. Sos przełożyć do miski dodać listki bazylii i przykryć.

5.Ugotowany makaron dodać do sosu, wymieszać i posypać parmezanem + podawać parmezan w osobnym naczyniu.

Prócz ugotowania makaronu, sos zajmuje mi jakieś 6 min roboty.
Polecam, to jest naprawdę przepyszne :)
Ostatnio zmieniony przez werka 2012-05-25, 14:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-25, 13:44   

skupiajmy się raczej na 1 przepis = 1 temat, w ten sposób można przynajmniej podyskutować o konkretnym, forum ma dużą bazę danych, więc pomieści sporo tematów ;)

Lubię makarony, penne jest jednym z ulubionych. Przy najbliższej okazji spróbuję.
Jeżeli chodzi o pomidory to kupiłem kiedyś takie w puszce i jakoś nieszczególnie mi smakowały (gotowałem na nich pomidorową), jakoś niewiele smaku pomidora w nich zostało, może za długo stały..
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
werka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 82

Wysłany: 2012-05-25, 14:27   

Pomidory w puszce trzeba trafić na dobre, chyba Tesco wypuściło serie o nazwie "Parioli "- są to produkty pod kuchnię włoską, były dobre. Najlepsze te domowe :) zaprawiam co roku jakieś 100 słoików i potem robię z nich wszystko - a pomidorowa cudowna :)
 
  podziel si� tym postem na:
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany: 2012-05-25, 16:42   

O ile dobre Penne można kupić niezwykle tanio to już z Mascarpone a co gorsza z Parmigiano jest gorzej, kiedyś przywiozłem zza Alp kawał Grana za nie wiem rownowartość ok 40 zł, zgadnij ile kosztował podobny w Polsce ? ponad 150 zł.
także może przepis pyszny ale... właśnie to ale, ceny nie przystosowały się jeszcze do podniebień Polaków, bo ile na Podlasiu wytwarza się dobre odpowiedniki Goudy, to nie słyszałem żeby na Lubelszczyżnie mleczarnie robiły grana czy parmezan.
:kwasny:
a'propos
polecam mój blog , niestety go zaniedbałem, a szkoda, choć pewnie coś tam sobie z niego wygrzebiecie.
http://gustodelizioso-gotowanie.blogspot.com/

Cytat

serkma mascarpone - najlepszy i najtańszy z Piątnicy

a jaki w smaku, neutralny w stronę słodkawy? i jaką ma konsystencje maślaną ?

[ Dodano: 25-05-2012, 16:56 ]

werka napisał/a:

Pomidory w puszce .. Najlepsze te domowe :) zaprawiam co roku jakieś 100 słoików i potem robię z nich wszystko - a pomidorowa cudowna :)

masz plantację pomodoro. ? :hyhy:
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
Ostatnio zmieniony przez A. Monteprata 2012-05-25, 19:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
werka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 82

Wysłany: 2012-05-25, 17:44   

Cytat

a jaki w smaku, neutralny w stronę słodkawy? i jaką ma konsystencje maślaną ?


tak słodkawy, ale nie przesadnie, ma dość zbitą konsystencję, ale jak maślanka to aż nie ;)

Cytat

masz plantację pomodoro. ? :hyhy:


ja nie :P teściowa sadzi pomidory więc coś tam zawsze podbiorę, a tak to kupuje na przełomie sierpnia września jak są tanie ;) tyle, że najpierw gotuje je w garze (są w ćwiartkach), a potem przepuszczam przez maszynkę do mięsa razem z pestakmi ;) mi tam nie przeszkadzają ;) kiedyś dawaliśmy takie ćwiartki, ale teraz jest to a'la sok ;)

jeśli chodzi o sery - to fakt nie są dostosowane do naszych zarobków. wiem, że napisałam orginalny parmezan w przepisie, ale chciałam sprostować chodziło mi raczej o coś podobnego do parmezanu bo tam 140 zł za kg nie uśmiecha mi się dwać, byle by było świeżo tarte a nie z paczki ;) - to miałam na myśli szczerze mówiąc :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Freedzio 
Blogger.Klub


Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Gru 2012
Posty: 19

Wysłany: 2012-12-28, 23:58   

mmm, zgłodniałem :)

Jeżeli chodzi o problem z ceną mascarpone, osobiście spróbowałbym zastąpić go albo śmietaną 18% albo śmietanką 30%. Może to być ciekawa alternatywa, wypróbuję taką kombinację i zdam relację. I jeszcze oprócz bazylii dodałbym oregano, uwielbiam je, a do pomidorów też pasuje.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz