Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 22:30
Autor Wiadomość
margarita 


Wiek: 32
Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 7

  Wysłany:    książki o tematyce bloga

Hej.

Chyba dobrze trafiłam. Może Wy mi pomożecie :)

Mianowicie chodzi oto, że jestem tegoroczną maturzystką i tematem mojej prezentacji maturalnej są blogi. Potrzebuję książki o tej tematyce. Chodzi mi dokładniej oto, aby była w niej definicja bloga, zasady korzystania. Przeszukałam już trochę google, ale nic szczególnego nie znalazłam. Może jednak tu ktoś mi pomoże :)

Proszę bardzo o pomoc ;)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-09-23, 21:11   

przeglądnąłem na szybko kilka stron i znalazłem jedynie ebook pt. "Blog, więcej niż internetowy pamiętnik" za 34PLN, cena średnia, szczególnie jak ma się skorzystać jedynie z 2-3 działów.

Ogólnie tytuł tej książki może być wstępem do zdefiniowania czym jest blog ;) Słowo blog wzięło się od "web log" a to tłumaczone jest na wiki jako dziennik internetowy => http://pl.wikipedia.org/wiki/Blog masz do poczytania trochę więcej ;)

od bardzo dawna blogi kojarzą się ludziom głównie z pamiętnikami o życiu prywatnym - nie ujawniających często swojej - tożsamości internautów. Dzisiaj blogi postrzegane są nieco szerzej i wykorzystywane do różnorakich celów.

tutaj trochę o typografii blogów => http://eredaktor.pl/teori...rodzaje-blogow/ (tekst sprzed 2 lat)

Blogi dzisiaj to często forma autopromocji, wiele osób publikuje treści (zdjęcia, filmy, audycje etc.) podpisując je własnym imieniem i nazwiskiem. Nadal mamy strefę pamiętników, ale coraz prężniej rozwija się część profesjonalna - blogi techniczne - tematyczne, firmowe. Ludzie coraz częściej/chętniej zakładają fotoblogi, videoblogi.
Takie funkcjonalności jak ściana na FB, śledzik, blip - to tez forma bloga, fachowo zwana mikroblogami, także jeżeli ktoś tego używa może być określany mianem blogera :)

Zasady korzystania? trochę niejasna kwestia. Jest osoba prowadząca (lub kilka osób - redaktorów) i grono odbiorców - czytelnicy. Pierwsi publikują swoje wpisy za pomocą odpowiednich narzędzi w panelu swojego bloga a ci drudzy mogą śledzić to za pomocą czyników RSS i dodać coś od siebie (wyrazić swoje zdanie) w komentarzach.

Jeżeli chodzi o narzędzia dla prowadzących to jest ich mnóstwo, każdy większy portal oferuje możliwość założenia bloga, najpopularniejszymi są blog.onet, blogspot oraz wordpress. Ten ostatni wyróznia jeszcze wersja "do pobrania", którą można wgrać na własny serwer i dopasować do swoich potrzeb.

Także o blogach można pisać encyklopedię, temat rzeka ;) myślę, że 15 minut na prezentacji da się wypełnić po same brzegi :P

na forum "o blogach" => http://forum.blogowicz.in...logach-vf77.htm masz też trochę tematów, które mogą się przydać ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
margarita 


Wiek: 32
Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 7

Wysłany: 2010-09-28, 20:00   

Dziękuję za odpowiedz, nie sądziłam, że ktoś kwapi się mi odpisać:D a tu taka miła niespodzianka :)

mam 3 książki, tyle mi wystarczy sądzę :) jeszcze troszeczkę mi dojdzie do literatury przedmiotu adresów blogów i internetowych encyklopedii :D więc jakoś dam sobie radę:)

A może znacie jakieś blogi godne uwagi? Szukam także tych "kiczowatych", w sensie, że osoby piszą tam tylko o imprezach itp. Jak coś znacie to piszcie, chętnie obejrzę :super:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-09-28, 20:57   

margarita napisał/a:

mam 3 książki, tyle mi wystarczy sądzę :)
podaj tytuły - może się komuś przyda taka wiedza ;)

margarita napisał/a:

A może znacie jakieś blogi godne uwagi?
wszystko zależy jaka dziedzina ;) dla każdego co innego będzie godnym uwagi :) Możesz wspomnieć o popularnych blogerach (np. wszędzie wałkowani mediafun czy kominek), blogach tematycznych - typu szafiarki, które ostatnio są bardzo popularne. Coraz więcej też polskich Vlogów na Youtube.

Cytat

Szukam także tych kiczowatych, w sensie, że osoby piszą tam tylko o imprezach itp.
jezeli pisanie o imprezach jest odzwierciedleniem kiczowatości to nie wiem. W tym roku najpopularniejsza była chyba Emo Martynka.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
margarita 


Wiek: 32
Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 7

Wysłany: 2010-10-02, 18:48   

Htsz napisał/a:

margarita napisał/a:

mam 3 książki, tyle mi wystarczy sądzę :)
podaj tytuły - może się komuś przyda taka wiedza ;)

Jasne - jeśli się to komuś przyda to czemu nie :) Tym bardziej, że ja już trochę spędziłam czasu z wyszukiwarką i wujkiem google i nigdzie nie znalazłam wątku, gdzie byłaby mowa o zbiorze tytułów takich książek :) musiałam sama trochę się natrudzić :D

no to tak, moje 3 tytuły książek:

1) "blogi i wirtualne społeczności - wykorzystywanie w marketingu" Grzegorz Mazurek
2) "blog, więcej niż internetowy pamiętnik" Radosław Sokół
3) "blogowanie w biznesie" Jeremy Wright

Co do kiczowatych blogów, chodziło mi o takie, w których autor pisze o życiu codziennym.
Ale z tym problemu raczej nie będę miała, bo wystarczy wejść w pierwszy lepszy :)

Poza tym widzę, że jesteś bardzo obeznaną osobą w temacie :D mogę liczyć na pomoc w razie potrzeby? :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-10-02, 20:32   

nadal nie wiem co kiczowatego jest w samej tematyce "o życiu"? kiczowaty może być sam sposób prezentowania treści czy używany język. Na początku blogów w Polsce właśnie takich stron blogowych było najwięcej, pamiętników ;) Do dzisiaj wiele z nich cieszy się ogromną popularnością.

margarita napisał/a:

Poza tym widzę, że jesteś bardzo obeznaną osobą w temacie :D mogę liczyć na pomoc w razie potrzeby? :hyhy:
Od 2003 roku mam kontakt z blogami, może dlatego :P jednak ta wiedza jest i tak niewielka, ale zamierzam ją pogłębiać chociaż o sferę tych "profesjonalnych" blogerów.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2010-10-02, 21:06   

margarita napisał/a:

Co do kiczowatych blogów, chodziło mi o takie, w których autor pisze o życiu codziennym.

Znam wiele blogów-pamiętników, które opowiadają o życiu codziennym i wcale nie są kiczowate. Często są zabawne, ambitne i z polotem. Dobre pisanie nie jest wcale wynikiem tematu, ale umiejętności ciekawego ujęcia tegoż tematu (oryginalności, konceptu) oraz interesującego języka.
Ciągnie się to też w drugą stronę - wiele blogów "tematycznych", teoretycznie ambitniejszych niż zwykłe "pamiętniczki", jest w istocie zbiorowiskiem treści kiepsko napisanych, nieciekawych czy właśnie kiczowatych.
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
margarita 


Wiek: 32
Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 7

Wysłany: 2010-10-02, 21:58   

Właśnie chodziło mi o kiczowaty sposób prezentowania treści i języka, tak jak napisał wyżej ~Htsz ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz