Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 23:10
Autor Wiadomość
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2009-12-15, 22:18   

DamnKitty napisał/a:

Wiem. Ja mogę to robić dopiero od 15 roku życia... Ale raz się żyję, więc korzystam ; p

jakby za 12 lat moja córa tak powiedziała... to zastanawiałabym się bardzo mocno nad tym, skąd u niej takie przekonanie i czy przypadkiem jej psyche nie została spaczona przez pewne gazety/osoby z którymi ma kontakt i czy przypadkiem czegoś ważnego nie przeoczyłam (tutaj zazwyczaj się pojawia ogromne poczucie winy).
Owszem, w wieku dojrzewania normalna jest ciekawość w takich sprawach, ale absolutnie nienormalne jest to, że w tak bardzo młodym wieku robi się coś co "jest zabawą" a absolutnie nią nie powinno być!
Seks to nie jest zabawa!
to wyraz wyjątkowego uczucia wobec zarówno osoby kochanej jak i samego siebie i nie powinien być tak traktowany, jak to opisujesz.

poza tym nie chcę cię martwić, ale jest sporo badań na temat rozpoczynania przygód seksualnych w młodocianym wieku i ich wyniki wcale nie są optymistyczne.
jak HTSZ wspomniał, istnieje naprawdę spory odsetek nieletnich matek i żeby było jasne - przerażająca większość jest samotnymi matkami, bo brzydko mówiąc "ojciec dziecka spier*** przed odpowiedzialnością", a te co szybko wyszły za mąż (zdaje się, że dopiero od 16 lat można wyjść za mąż za zgodą sądu) równie szybko się rozwodzą zostając na lodzie z alimentami tak niskimi, że naprawdę brak słów.

i teraz coś ode mnie osobistego:
za kilka lat (mniej więcej 10) stwierdzisz, że właściwie mogłaś zaczekać.
chłopcy wbrew pozorom później dojrzewają... psychicznie, a w wieku 16 lat to wiesz co ma chłopak w głowie?
pstro.
(sorry, chłopaki, nie obraźcie się, to nic osobistego względem kogokolwiek tutaj, jedynie przedstawiam subiektywne odczucia)
kiedy ty myślisz o pierwszych porywach serca, o tym, że masz chłopaka i chcesz być po prostu szczęśliwa...
oni tak na prawdę myślą o pupie (poprawnie politycznie :P ) i o tym, która da się szybciej obrócić by w końcu po jakimś czasie spróbować gdzie indziej, bo przecież nikt nigdy nie mówił, że będziecie razem do końca życia (a tak myśli ok 90% dziewczyn) i pretensje to będziesz mogła mieć tylko sama do siebie.

człowiek na błędach powinien się uczyć... ale niekoniecznie i nie zawsze na swoich.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

TheAhyy 

Wiek: 24
Dołączyła: 11 Sie 2009
Posty: 147

Wysłany: 2009-12-15, 22:38   

Ja mam 13 lat i stanowczo mówie STOP!
Ja mam rozsądek jak ktoś w wieku 13 lat ma chłopaka/dziewczyne to powinni TYLKO albo AŻ się całować i przytulać. Jak taka 13 latka zaszła by w ciąże to można stanowczo stwierdzić iż "dzieci mają dzieci"
Zgadzam się teneniel, mają pstro w głowach (nie obrażając Was) Można powiedzieć, że myślą tylko o jednym.
A teraz szczerze chłopaki: Co myśleliście mając od 13 do 16 lat?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-12-16, 01:37   

młode dziewczyny też mają pstro w głowach, naiwne myśli i parę jeszcze innych łącznych z chłopcami elementów, dlatego ciekawość to jedno a myślenie to drugie ;) jak za szybko dopuścisz do siebie faceta to już tak zostanie a potem będzie tylko narzekanie, że faceci to...
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2009-12-16, 15:55   

DamnKitty, nie odbieraj nas jako twoich rodziców, którzy myślą że wiedzą lepiej bla bla.

ja w wieku 14 lat myślałam o całowaniu się a nie wkładaniu rąk w majtki, ale to się zmienia z każdym rokiem tego zajebistego pokolenia, więc mnie to nie dziwi.

przykre tylko tak sobie niszczyć te chwile w imię "raz się żyje", bo życie zazwyczaj jest długie i można je sobie łatwo spieprzyć takim podejściem, poza tym nie sądzę aby 14latka i 16latek - nie urażając nikogo - mogli się w pełni cieszyć stosunkiem i wyciągać z niego tą całą wspaniałość czy jak to tam nazwać. potem w wieku 18 lat seks czy inne zabawy mogą stać się dla ciebie strasznie nudne, mimo że właśnie w tym okresie powinny być wyjątkowe.
 
  podziel si� tym postem na:
TheAhyy 

Wiek: 24
Dołączyła: 11 Sie 2009
Posty: 147

Wysłany: 2009-12-16, 16:07   

Htsz napisał/a:

młode dziewczyny też mają pstro w głowach,

No tak. Zgadzam się.

Htsz napisał/a:

jak za szybko dopuścisz do siebie faceta to już tak zostanie a potem będzie tylko narzekanie, że faceci to...

Ja nie dopuszcze. xD Tak uważam bo jakoś mnie (jeszcze) nie ciągnie do seksu. : )
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2009-12-16, 17:49   

TheAhyy napisał/a:

Ja nie dopuszcze. xD Tak uważam bo jakoś mnie (jeszcze) nie ciągnie do seksu. : )


już dopuściłaś skoro napisałaś, że "uprawialiście petting" oO
albo mijasz się z prawdą albo... nie wiesz co to seks i jakie są jego elementy :wstyd:
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-12-16, 18:02   

teneniel napisał/a:

już dopuściłaś skoro napisałaś, że uprawialiście petting oO

To Ahyy. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2009-12-16, 18:11   

ooo sorry, fakt ^^
gomene :wstyd:
 
  podziel si� tym postem na:
TheAhyy 

Wiek: 24
Dołączyła: 11 Sie 2009
Posty: 147

Wysłany: 2009-12-16, 18:38   

Czytam. I sobie mówie. He? xD

Każdy może zaliczyć wpadke. :]
 
  podziel si� tym postem na:
DamnKitty 

Imię: Patrycja
Wiek: 29
Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 14
Miasto: Lichnowy

Wysłany: 2009-12-16, 21:32   

Wiecie co...
Po części macie racje. Zgadzam się z Wami, że zapewne w przyszłości seks będzie dla mnie monotonnością, ale na przyszłość mam wiele planów, które tworzę z moimi przyjaciółmi. [ napomknę, że nie wierze w Boga ]
Jak wspomniałam w 'przedstaw się' pisze piosenki rockowe. Nie dodałam jeszcze, że śpiewam. Od jakiegoś czasu jestem jedną z trzech wokalistek zespołu rockowego i właśnie to chcę robić później... Chcę śpiewać na scenie, chcę się bawić, ale chcę też skończyć studia i dobrze zarabiać tak jak pewnie większość.
Jutro może rozjechać mnie samochód, albo zadławię się kanapką xD Może równie dobrze mnie ktoś napaść... Jest tyle możliwości, że hej xD
Ale nie odbiegając do tematu przejde do sedna. Chodzi mi o to, że kiedyś po prostu moge nie mieć na to czasu, może mi się zmienić orientacja seksualna, albo mogę zarazić się HIV i nie bd mogła uprawiać seksu. Moim zdaniem nie robie nic złego [ poza tym, że łamie prawo ale to już osobny temat ], po prostu żyję chwilą - tak jak chcę. Lubie sama za siebie odpowiadac i ponosić konsekfencje swoich poczynań.
______________________________________________________
I'm the only and unique. I am a unique and would remain.
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2009-12-16, 21:47   

DamnKitty napisał/a:

Lubie sama za siebie odpowiadac i ponosić konsekfencje swoich poczynań.

good...
tylko zabawa się skończy a odpowiedzialność (słowna w tej chwili) zniknie jak kamfora, gdy się okaże, że... ale tego nikomu nie życzę ^^

ps. Bóg kochane dziecię nie ma tu nic do rzeczy i czy jesteś wierząca czy nie - słowa tu napisane są do wszystkich ^^
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-12-16, 21:49   

nie jesteś jedyną 14tką na Świecie i to co się pisze, pisze się względem ogółu bo tak należy, co już zresztą wyżej zostało nadmienione ;) Pamiętaj też, że do pewnego wieku konsekwencje twoich czynów ponoszą także rodzice ;) Idąc tokiem rozumowania, że zrobię to teraz bo potem może nie być okazji -> może w zimie warto wybrać się na Mount Everest?

Nikt nie mówi ci jak masz żyć, to są tylko rady starszych trzeba je jedynie przeanalizować i jak napisała teneniel uczyć się na cudzych błędach ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz