Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Bartek 
WordPress.Klub
Powrotny

Zaproszone osoby: 15
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 31
Dołączył/a: 18 Mar 2006
Posty: 734
Miasto: Freiburg im Breisgau

Wysłany: 2009-04-05, 05:45   

harryztybetu, żeś niezły referat odwalił, i za to gratuluję :) .

mnie się przydarzyła ostatnio śmieszna sytuacja. Otóż rozmawiałem z kolegą o jego dziewczynie, i on coś mówił że ona chce z nim zerwać niby itp.
Wszystko im się sypie i w ogóle, a gdy zapytałem go, co trzyma go, by być z nią to on odpowiedział mi: "Nie no weź przestań, jesteśmy 6 miesięcy, ja już się do niej przyzwyczaiłem". To już był koniec tego tematu
Wróciłem do domu, wchodzę na gadulca a tam opis: "Kocham Cie..."

Czyli jednak harryztybetu ma rację. Słowo miłość, zostało wykreowane na podstawie przyzwyczajenia..
______________________________________________________
Wiesnaaa! ... :D
Zarejestruj się na Forum
:hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-04-05, 08:53   

harryztybetu napisał/a:

Niektórzy jak juz kogoś sobie znajdą, trzymają sie tej osoby kurczowo, tylko dlatego, że myślą że już nikogo lepszego sobie nie znajdą - boją się zostać sami. Wmawiają więc sobie, że to jest to.
Nie jest sztuką znaleźć sobie kogokolwiek i trzymać się go kurczowo.
Nie jest to dobre rozwiązanie, a później ludzie się dziwią, że nagle wszystko pęka i dochodzi do rozwodów.

Bartek napisał/a:

Wszystko im się sypie i w ogóle, a gdy zapytałem go, co trzyma go, by być z nią to on odpowiedział mi: Nie no weź przestań, jesteśmy 6 miesięcy, ja już się do niej przyzwyczaiłem. To już był koniec tego tematu
Wróciłem do domu, wchodzę na gadulca a tam opis: Kocham Cie...

Czyli jednak harryztybetu ma rację. Słowo miłość, zostało wykreowane na podstawie przyzwyczajenia..
miłosna patologia :zdegustowany:
 
  podziel si� tym postem na:
McK8y69 


Wiek: 32
Dołączyła: 02 Kwi 2009
Posty: 71
Miasto: J.G

Wysłany: 2009-04-05, 12:25   

skąd to wiadomo? nie wiadomo, to tylko domniemane uczucie wg mnie. Poza tym istnieje kilka rodzajów miłości.. np. miłość matczyna.... Ponoć miłość do matki jest wrodzona i jest jedną z najsilniejszych miłości, bo jak wiadomo każde dziecko kocha swoją matkę... a teraz może ta miłość którą darzymy drugiego męzczyzne bądź drugą kobietę... nie wiadomo kiedy ona się zaczyna i czym ona się objawia, każdy odczuwa to uczucie na swój prywatny i niezastąpiony sposób... Ale nigdy do końca nie wiadomo czy to miłość... czasami wydaje nam się że to jest miłość a jest to zwyczajne zauroczenie... ja osobiscie jestem zakochana ale czy to jest milosc czy zauroczenie jeszcze nie wiem... za szybko zeby mi to okreslic... bo milosc nie wychodzi po miesiacach ona wychodzi po dluuuugim czasie... tak samo jest z miloscia od tzw. pierwszego wejrzenia może i od razu wiemy że coś poczuliśmy ale do tego czy to miłość dojdziemy po czasie... takie jest moje prywatne zdanie na temat miłości, bo skoro to jedno z najsilnieszych uczuć trzeba być pewny tego uczucia i pomyśleć zanim powie się (darzę Cię miłością, bądź zwykłe Kocham Cię) moim zdaniem ludzie za szybko chcą się zakochać i tkwić w tej miłości a później przechodzą tzw. zawody miłosne... Dlatego śmieszą mnie ludzie, którzy na pierwszej randce mówią do siebie "Kocham Cię, bądź ze mną już do końca życia" albo te nastolatki które co tydzień są zakochane, co tydzień mówią do innego faceta że jest tym jedynym i w ogóle kocham Cię ponad życie sratatata normalnie rzygać mi się chce wtedy... bo ludzie najpierw powinni zdefiniować soie słowo miłość a później wyznawać owe uczucie.
______________________________________________________
pi***ol kraj, myśl o wszechświecie...
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2009-04-05, 12:36   

na wiki jest takie fajne wg mnie wytłumaczenie, i dobrze się chyba sprawdza:
Teoria Sternberga

ed:

Brom napisał/a:

Skąd wiem? Wiem z tąd, że nie moge się powstrzymac od patrzenie na tą osobe, śni mi sie po nocach [...]


mi się nigdy mój facet nie śnił, czuję się taka gorsza :<
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-04-05, 13:56   

rashell napisał/a:

na wiki jest takie fajne wg mnie wytłumaczenie, i dobrze się chyba sprawdza:
Teoria Sternberga
bardzo fajne, można zrobić o tym referat na pedagogikę, o!

rashell napisał/a:

mi się nigdy mój facet nie śnił, czuję się taka gorsza :<
na jedz się przed spaniem, może to pomoże :P

McK8y69 napisał/a:

te nastolatki które co tydzień są zakochane
to jest najgorsza plaga...
 
  podziel si� tym postem na:
harryztybetu 

Wiek: 39
Dołączył/a: 24 Sie 2008
Posty: 45

Wysłany: 2009-04-05, 14:04   

rashell napisał/a:

mi się nigdy mój facet nie śnił, czuję się taka gorsza :<
na jedz się przed spaniem, może to pomoże :P

Albo nie bzykaj sie przed snem, to na pewno sie przyśni;)
______________________________________________________
Harry z Tybetu
 
  podziel si� tym postem na:
McK8y69 


Wiek: 32
Dołączyła: 02 Kwi 2009
Posty: 71
Miasto: J.G

Wysłany: 2009-04-05, 15:03   

no ale lepiej sie kochac przed snem z ukochanym niz snic o nim :P
______________________________________________________
pi***ol kraj, myśl o wszechświecie...
 
  podziel si� tym postem na:
anowi 

Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 27

Wysłany: 2009-04-16, 15:44   

Wszystko, co zostało napisane to prawda.
Ja wiem, czuje, że to ten, gdy myślę o Nim i nie pamiętam ani jednego krzyku, przykrego słowa, a jedynie uśmiech:)
 
  podziel si� tym postem na:
karolinna18 
Blogger.Klub


Imię: Karolajn
Wiek: 32
Dołączyła: 22 Mar 2012
Posty: 28

Wysłany: 2012-10-13, 10:20   

Skąd ja wiem? Stąd, że tylko przy Nim jestem szczęśliwa, bezpieczna. Wiadomo, ze każdy odczuwa to inaczej. ja uwielbiam jak Mój chłopak mnie dotyka, mam takie delikatne dreszcze na całej skórze. Wiem, ze to miłość, bo po prostu czuję, że chcę z Nim spędzić resztę swojego życia. Akceptuję Jego wady, bo jak wiadomo każdy je ma. Tuliłabym się do Niego godzinami. Po prostu nie da się tego wyrazić w słowach. Uwielbiam też jak On patrzy na mnie, wtedy wiem, że mnie kocha.
 
  podziel si� tym postem na:
annc 
Blogger.Klub


Imię: Anka
Wiek: 33
Dołączyła: 29 Maj 2013
Posty: 22
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2013-06-02, 00:55   

ja nie jestem i nigdy nie byłam mocno kochliwa. mam za sobą długie związki (3.5, 2 lata). owszem było na poważnie, były dreszcze i ogień, ale ogień kiedyś przygasa. zawsze byłam zdeklarowaną przeciwniczką małżeństwa. mimo tego, że podobno kochałam.
a później po ostatnim rozstaniu poszłam w życiową imprezę, wyszalałam się za wszystkie czasy. szalałam razem z moim najlepszym przyjacielem.

a lata później szaleliśmy za sobą i znów był ogień, dreszcze, ale oprócz tego taki sam światopogląd, niewyczerpalne zasoby wspólnych tematów, wzajemny szacunek i zaufanie.
po 3 miesiącach związku mieszkaliśmy razem, dwa miesiące później byłam już w ciąży. uważam, że nic lepszego nie mogło mnie spotkać. teraz ja, przeciwniczka małżeństwa, szykuję suknię ślubną i 22 czerwca powiem tak, z całą pewnością i przekonaniem.
i teraz tak naprawdę wiem co to jest MIŁOŚĆ i wiem, że nie ma dla niej mocniejszej podwaliny niż PRZYJAŹŃ.
______________________________________________________
Good Times & Couple Thoughts
 
  podziel si� tym postem na:
tatti 
Blogger.Klub


Imię: Tatti
Wiek: 34
Dołączyła: 07 Lis 2012
Posty: 37
Miasto: Ezoteryczny Poznań

Wysłany: 2013-06-10, 02:07   

Mówi się, że nie wchodzi się "dwa razy do tej samej rzeki" - jak dobrze, że nie posłuchałam tego bzdurnego powiedzenia! Mój K., (z którym aktualnie jestem już ponad 6 lat) był moją "ogromną miłością" w czasach podstawówki. Jak widać, jeśli jest TO prawdziwe uczucie (miłość, przyjaźń - nieważne jak to się nazywa), więź między 2 osobami, jakaś siła, która przyciąga ich wzajemnie do siebie to nie ma innej możliwości, żeby nie być razem. 6,5roku temu wyśmiałabym kogoś, kto by powiedział, że będę z K. planowała wyjazd do Norwegii, ślub i dzieci - jakże bym się pomyliła :) !!

Myślę, że to po prostu JEST i widać to w gestach, sytuacjach, słyszy się w tonie głosu itp.
 
  podziel si� tym postem na:
Oleandrra 
Blogger.Klub


Wiek: 32
Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 32
Miasto: Kraków

Wysłany: 2013-07-17, 09:56   

słyszałam na mieście, że miłość ma to do siebie, że albo ją czujesz i jesteś tego pewien, albo zastanawiasz się, czym jest i jak ją rozpoznać :)
______________________________________________________
jestem specjalistką od spraw damsko-męskich. jestem perfekcjonistką - w życiu i w kuchni (gdzie odpoczywam). lubię pieprzyć. czytaj mnie więcej tutaj
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz