Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2009-01-20, 02:00
Autor Wiadomość
czarny Aniolek 

Wiek: 33
Dołączyła: 13 Sty 2008
Posty: 14

Wysłany:    stac sie wolną czy cierpieć i sie męczyć?

więc tak, w kwietniu skończę 18 lat, mam faceta z którym jestem prawie 3lata. problem mam taki ze denerwuje mnie jego gadanie, tak jakby chciał za mnie decydować. mówi ze mi sie oświadczy na moje 18 urodziny- szczerze przeraza mnie to! mówi ze jak skończę szkołę to wyjedziemy za granice zbierać na masz dom! a JA nie chcę , przecież ja mam dopiero "niecałe" 18 lat! a on jest tylko 2 lata starszy- i tak mówi! mam go powoli dosyć. ( ostatnio prosił mnie o ręke :/ ) wydaje mi sie ze moja miłość do niego już wygasła i zostało tylko "przyzwyczajenie". nawet rodzice mówią mi; "korzystaj z życia póki jeszcze możesz!" co mam robić?? przez niego zaniedbuje znajomych, kontroluje mnie ciągle, dzwoni pisze sms-y typu co robię gdzie jestem, a jak mu napisze ze idę do koleżanki to sie pyta "po co?" tak jakbym nie mogła sie z nikim innym spotykać ! <?> co mam zrobić? zostawić go czy męczyć sie dalej?

[ Dodano: 14-01-2008, 20:38 ]
i przyjezdza bez zapowiedzi... czy on mi sie narzuca czy ja plote głupoty :/
______________________________________________________
czarny Aniolek
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-01-14, 22:02   

ja bym takiego już dawno kopnęła w tyłek :zdziwko:
18 lat - jesteś jeszcze dzieckiem. ja mam 20 a nie zdecydowałabym się na taki poważny krok tym bardziej z facetem, do którego uczucie wygasa... ale nie nam radzić. sama musisz podjąć decyzję kierując się tym co będzie dla Ciebie najlepsze.

pozdrawiam
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-01-14, 23:27   

Może powinnaś mu powiedzieć, że dziwnie się zachowuje? A jak to nie pomoże to po prostu zacznij go szantażować! Powiedz mu, że albo się opanuje, albo koniec związku.
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-01-15, 14:07   

nie, szantaż nie jest rozwiązaniem tego typu problemów... :/ jak nie pomoże rozmowa to już nie ma sensu...
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-01-15, 15:59   

Amira, ale to na jedno wychodzi :P .
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-01-15, 19:36   

no nie... rozmowa nie pomaga to korzystamy z szantażu. czyli to kolejna rozmowa, która jedynie pokazuje, że nie potrafimy sobie poradzić z problemem i trzymamy się kurczowo ostatniej deski ratunku.
sama napisałaś, żeby najpierw porozmawiać a później wyegzekwować swoje na drodze szantażu. osobiście uważam to za okazanie słabości.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Endless Night 
Zagubiona


Imię: Magda
Wiek: 35
Dołączyła: 26 Maj 2008
Posty: 151

Wysłany: 2008-05-26, 14:17   

Skoro juz pojawiają się u ciebie sygnały ze to nie czucie tylk oprzyzwyczajenie to powinnaś się zastanowić czego chcesz.
Z tego co piszesz to twój chłopak na siłe chce cię miec dla siebie i wiedziec o wszystkim co robisz. Chciałabyś żeby w przyszłości jesli byłby już twoim mężem ciągle cię tak pilnował? I wydaje mi się że tak mu się spieszy z tym ślubem zeby nikt cię mu nie sprzatnął.
Ja bym to przemyślała dobrze.
I jeszcze powiem że ślubu w tym wieku bym nie wzięła. Do tego trzeba dojrzeć a przedewszystkim chcieć spędzić z drugą osoba reszte życia. A z tego co ty piszesz to źle by ci z nim było... No chyb ażeby się zmienił.. ale ty go znasz lepiej.
______________________________________________________
Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby,
brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.
— George Bernard Shaw
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2008-05-26, 17:46   

Taka próba kontrolowania nigdy nie kończy się szczęśliwie dla żadnych stron.
Problemy związku należy rozpatrywać na przykładach zachowań obu partnerów.
Może czarny Aniolek kiedyś sprawiła, że jej facet nabawił się stanu ograniczonego zaufania? Może jakiś problem z przeszłości powoduje, że chłopak chce mieć przy sobie swoją dziewczynę na wyłączność.
Nie należy nigdy obwiniać jednej ze stron, skoro obydwoje nie radzicie sobie z problemami to jest to wasza wspólna klęska.

Odczuwasz wątpliwości czy to prawdziwe uczucie. Osobiście moja natura sprowadziła my mnie do momentu w którym zacząłbym analizować obecną strukturę związku. Każdy spięcie, każdy uśmiech, każda łza, każdy pocałunek wzięty pod moją uwagę mógłby zawarzyć o dalszej decyzji.
Może się wam to wydawać zimne, nieczułe i bezsensowne takie rozgrzebywanie przeszłości oraz jej segregacji jak stery śmieci, ale jest to (jak to dla mnie) konieczne by po tym gruntowym przeglądzie znaleźć źródło problemu.
Następnym krokiem po doszperaniu się owej przyczyny która powoduje korozję zwiję związku przemyślałbym leżąc na łóżku z zamkniętymi oczami (oczywiście w tle leciałaby jakaś smętna piosenka typu: Color blind) co z tym mogę zrobić, co jeszcze mino uświadomienia sobie dokonanych błędów czuję.
Później oczywiście rozmowa, rozmowa, dialog, dialog, dialog, dialog, szczera rozmowa.
Następnie podejmowanie wspólnych decyzji - przecież to między innymi jest w 'być ze sobą' ważne. Wspólne decyzje, pokonane problemy i plany tylko wyłącznie cementują związek.
Gdy występuje zaufanie, zrozumienie, wsparcie, przyjaźń to dopiero możemy mówić o miłości.
Czy te wszystkie elementy w związku czarny Aniolek, występują? Tego nie wiemy.

Problem jest i należy go spróbować wspólnie znaleźć rozwiązanie.
Jeśli założycielka tego postu będzie tylko opierała się na radach płynący od obcych je ludzi i nie postępuje według własnego serca może być spalona na całej linii, a w konsekwencji stworzyć sobie nie możliwą do zlikwidowania pustki, której krzyk bólu można jedynie zagłuszyć, ale nie w pełni wyciszyć!

Moja rada załóż na nos sercowe okulary, ubierz na nogi myślowe sandały, weź ze sobą do torby zrozumienie i idź na rozmowę przygotowana na to by nie tylko mówić, ale również słuchać.
 
  podziel si� tym postem na:
Generosity 


Wiek: 31
Dołączyła: 24 Maj 2008
Posty: 10
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-06-04, 14:57   

czarny Aniolek napisał/a:

co mam zrobić? zostawić go czy męczyć sie dalej?


Może jestem jeszcze młodziutka ale wiem że nie ulega wątpliwości to że jeśli męczysz się w tym związku to na pewno nie powinnaś tego znosic spokojnie i bez mrugnięcia okiem. Myślę że on w pewnym sensie może nie zdawac sobie sprawy z tego jaka młoda jeszcze jesteś. Bądź co bądź masz dopiero 18 lat a on każe Ci myślec o zbieraniu pieniędzy na dom? To jest, wybacz za wyrażenie, łagodnymi słowy dziwne. Byc może jego zachowanie jest spowodowane tym że bardzo Cię kocha i nie chce Cię stracic i dlatego myśli tak intensywnie o waszej przyszłości. Chociaż niepodważalnym faktem jest że nie powinien ograniczac Twojego poczucia że jesteś jeszcze bardzo młoda i "świat neleży do Ciebie". Takie jest moje zdanie. Jak zawsze uważam że najlepszym wyjściem z sytuacji jest szczera rozmowa ;] Powodzenia.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz