Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 22:51
Autor Wiadomość
pudi91 


Wiek: 33
Dołączył/a: 05 Sie 2007
Posty: 658

  Wysłany:    Krzyż pod pałacem . . .

Witam. Dziś chciałbym poruszyć temat krzyża pod pałacem prezydenckim.
Co sądzicie o tym sporze ? Czy krzyż powinien stać tu gdzie stoi a może powinno go się przenieść do kościoła św. Anny ?

Dla mnie ten konflikt jest po prostu głupi. Ja jako człowiek nie będący we wspólnocie chrześcijańskiej nie życzę sobie, aby pod tak ważnym państwowym budynkiem stał krzyż.
To samo tyczy się urzędów, szkół itp. Chodząc do liceum czułem się nieswojo w klasie gdzie wisiał krzyż. W gimnazjum jakoś na to uwagi nie zwracałem, ale to pewnie dlatego że byłem za młody.

Oczywiście wydarzenia z 10 kwietnia wpisały się na stałe w polskiej historii, ale powinno się to uczcić jakąś tablicą a nie urządzać ceregiele pod pałacem prezydenckim.
Zdaję sobie świadomość że polska to głównie kraj zamieszkały przez katolików, ale są tu też ludzie innych wyznań, którzy też są polakami.

ZASCHNIETY_WOSK_02_AGA_300x250.JPG
Krzyż pod pałacem prezydenckim w Warszawie.
Plik ściągnięto 4399 raz(y) 13.83 KB

______________________________________________________
Nie kupuj jej, tylko siej ... :wiesniak: :koniczyna:

Why Can't We Be Friends ??
:teletubisie:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-08-10, 14:27   

w nocy przypadkiem natrafiłem na tvp info i program o tym co się działo pod pałacem - zgromadzenie legalne i nielegalne ;) jestem trochę odcięty od tych wydarzeń.

Jak dla mnie krzyż nie powinien tam stać. To nieodpowiednie miejsce i nie uważam też, że miejsce krzyży jest tylko w kościele, ale widać jakie cyrki dzieją się kiedy on tam stoi ;) Tablica pamiątkowa owszem - to dobry pomysł.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-08-10, 15:37   

pudi91 napisał/a:

Witam. Dziś chciałbym poruszyć temat krzyża pod pałacem prezydenckim.

Będzie kolejna kłótnia :yay:

Ja się zgadzam z postem pudi91, chyba nie muszę nic od siebie dodawać. Htsz też dobrze prawi, nalać mu XD

Oglądałam w TVN24 program "Babilon" i tam młoda posłanka z PO (zwróćcie uwagę, że w PiS nie ma młodych posłanek XD) znalazła sposób na zakończenie afery z krzyżem - odciąć od tego media, nie rozsławiać tego, a temat umrze śmiercią naturalną* :)

*tak samo jak te wszystkie ropuchy spod tego krzyża :luka:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-08-10, 16:05   

powiem krótko i treściwie:
1) miejsce krzyża jest w kościołach
2) krzyże stawia się:
- w miejscu katastrof/wypadków (co prawda to tzw "samowolka" ale to dobre miejsce na ostrzeżenia dla innych)
- na nagrobkach (jako ich część)

ustawianie krzyża w miejscu dowolnym "bo ja tak chcę" jest po prostu niemoralne i krzywdzące imię oraz pamięć o zmarłym. Pałac prezydencki zatem nie jest i nie będzie nigdy dobrym miejscem dla krzyża, zwłaszcza, że katastrofa nie miała tu miejsca.

jeśli krzyż zostanie dojdzie do kuriozalnej zależności - ludzie będą mogli stawiać pomniki i krzyże gdziekolwiek, nawet np. pod oknem mojego mieszkania bo "denat kiedyś tu mieszkał".


akurat jestem po pogrzebie, więc nie mam chęci ani siły na przepychanki słowne -_-
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-08-10, 18:29   


:)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-08-10, 19:16   

:P piknik
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Yowi 


Imię: Sebastian
Wiek: 30
Dołączył/a: 24 Lut 2008
Posty: 28

Wysłany: 2010-08-11, 03:13   

Ja ogólnie myślę tak - usunąć krzyż, walnąć tablice upamiętniającą i git by był.

Ale, polak załapał że pod krzyżem niezłe impry są to i ludzie chodza się pośmiać, obczaić akcję itd. Było gdzieś napisane że paru do izbyb wytrzeźwień zabrali spod krzyża. Ogólnie transparenty rządzą "oddajcie kżyża mjastu", "moja prawda jest najmojsza", "Jarek gramy w Halo"(napisane na xbox360 ;) ), teksty typu "GDZIE JEST MARIAN! GDZIE JEST MARIAN!" itd. ;p
______________________________________________________
Whatever.
 
  podziel si� tym postem na:
hasia 
WordPress.Klub


Imię: Kasia
Wiek: 32
Dołączyła: 30 Maj 2010
Posty: 64
Miasto: Tczew

Wysłany: 2010-08-11, 12:37   

Na początku to, co się działo pod pałacem, mnie bawiło, teraz zaczyna przerażać.
A co do krzyża samego w sobie, uważam, że powinien być usunięty. W jakim kościele stanie, jaka pielgrzymka go ze sobą weźmie - wisi mi to, ale (póki co?) nie jesteśmy państwem wyznaniowym i miejsce symboli religijnych jest w świątyniach i innych miejscach z tą religią związanych. Tak samo jestem przeciwko krzyżom w szkołach, ale w tym przypadku próby protestów, to raczej kopanie się z koniem.
Ale jeśli pozostawienie tego krzyża przed pałacem miałoby zakończyć tę aferę i zamknąć usta wszystkim krzykaczom, to chyba byłabym skłonna go tam zostawić w imię świętego spokoju.
 
  podziel si� tym postem na:
pudi91 


Wiek: 33
Dołączył/a: 05 Sie 2007
Posty: 658

Wysłany: 2010-08-11, 12:44   

hasia napisał/a:

Ale jeśli pozostawienie tego krzyża przed pałacem miałoby zakończyć tę aferę i zamknąć usta wszystkim krzykaczom, to chyba byłabym skłonna go tam zostawić w imię świętego spokoju.


Dlaczego mamy iśc na ugodę i kompromis ? Za niedługo Ci fanatycy będą nam wchodzic z butami w nasze życie. Pałac prezydencki to nie miejsce dla krzyża, raczej dla biało-czerwonej flagi. Skoro pod pałacem jest krzyż to dlaczego miało by tam zabraknąc np. półksiężyca bądź gwiazdy Dawida ?
______________________________________________________
Nie kupuj jej, tylko siej ... :wiesniak: :koniczyna:

Why Can't We Be Friends ??
:teletubisie:
 
  podziel si� tym postem na:
hasia 
WordPress.Klub


Imię: Kasia
Wiek: 32
Dołączyła: 30 Maj 2010
Posty: 64
Miasto: Tczew

Wysłany: 2010-08-11, 13:51   

pudi91 napisał/a:

hasia napisał/a:

Ale jeśli pozostawienie tego krzyża przed pałacem miałoby zakończyć tę aferę i zamknąć usta wszystkim krzykaczom, to chyba byłabym skłonna go tam zostawić w imię świętego spokoju.


Dlaczego mamy iśc na ugodę i kompromis ? Za niedługo Ci fanatycy będą nam wchodzic z butami w nasze życie. Pałac prezydencki to nie miejsce dla krzyża, raczej dla biało-czerwonej flagi. Skoro pod pałacem jest krzyż to dlaczego miało by tam zabraknąc np. półksiężyca bądź gwiazdy Dawida ?


Tą wypowiedzią chciałam zaznaczyć, jak bardzo mam dosyć tej afery. Ale z drugiej strony, jak ma się to wszystko zakończyć, jeśli obie strony będą odmawiać ugody i kompromisu? To już nie jest zgromadzenie normalnych ludzi, którym można przemówić do rozsądku. To jest dzicz, więc trzeba będzie albo w jakimś stopniu ustąpić, albo ich spałować i zabrać krzyż siłą.
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-08-11, 13:54   

pudi91 napisał/a:

Skoro pod pałacem jest krzyż to dlaczego miało by tam zabraknąc np. półksiężyca bądź gwiazdy Dawida ?

Zgadzam się. I tak samo powinno postępować się we wszystkich instytucjach państwowych.
Wiadomo, że Polacy uważają Polskę za kraj prochrześcijański, ale każdy, kto ma trochę oleju w głowie i oczy przetarte wie, rozumie i akceptuje istnienie innych religii. Więc albo zdjąć krzyże i zostawić puste ściany, albo powiesić wszystkie symbole religijne (choć nie wiem, czy ścian by nie zabrakło ;) ).
Po za tym wydaje mi się, że religia to sprawa osobista i powinno się ją przeżywać w sobie, a nie uzewnętrzniać.

Tak samo z krzyżem przed PP. Chyba wszyscy pasażerowie tego samolotu byli chrześcijanami, ale zresztą nic nigdy nie wiadomo - nikt o tym nie mówił, więc to tylko domysły. Ale jeśli jednak nie, to dlaczego stoi tylko krzyż! To co, oni - mohery - "modlą się" (bo modlitwą nazwać tego nie można) tylko o dusze poległych "bohatersko" chrześcijan? A za resztę nie? A za ich rodziny?

Zero mózgu, zero!

A największy żal przeżyłam, gdy oglądałam w wiadomościach jak pod krzyżem śpiewają hymn narodowy. No, ku***, jeszcze Bogurodzicę i husarię postawić :oczami:

Nie wiem czy znacie tą stronę - http://zabrali.pl/ - można się rozerwać ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-08-13, 22:03   

ludzie się nudzą :D

Gdzie jest krzyż? (Mr Hek REMIX)


a tutaj gra, w której moherowa babcia broni krzyża przed różnymi postaciami, księżmi, harcerzami itp.

=> http://bitwaokrzyz.pl/

Rododendron napisał/a:

Nie wiem czy znacie tą stronę - http://zabrali.pl/ - można się rozerwać ;)
fajne :D ten obrazek dobry:
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz