Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-08, 17:23
Autor Wiadomość
werka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 82

Wysłany:    naprotechnologia vs in vitro

Witam, widziałam, że gadaliście o in vitro. Czy wiecie, że istnieje metoda alternatywna zwana naprotechnologią? Piszcie.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2012-05-24, 18:36   

tak, wiemy, a wiesz czym różni się naprotechnologia od zwykłego obserwowania ciała kobiety (tego uczą w podstawówce - min. obserwacja śluzu itp)?
i czemu naprotechnologia nie pomoże ani trochę w przypadku niepłodności męskiej bądź w poważnych schorzeniach dróg rodnych kobiety czy braku owulacji?

mnie, jako osoby bardzo zainteresowanej śmieszy porównanie "alternatywa dla invitro" bo z alternatywą nie ma to nic wspólnego w przypadkach jak wyżej - i to coraz częstszych.
 
  podziel si� tym postem na:
werka 
Blogger.Klub

Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 82

Wysłany: 2012-05-25, 14:40   

teneniel napisał/a:

tak, wiemy, a wiesz czym różni się naprotechnologia od zwykłego obserwowania ciała kobiety (tego uczą w podstawówce - min. obserwacja śluzu itp)?
i czemu naprotechnologia nie pomoże ani trochę w przypadku niepłodności męskiej bądź w poważnych schorzeniach dróg rodnych kobiety czy braku owulacji?


o ile mi wiadomo to naprotechnologia różni się tym, że prócz samej obserwacji prowadzi także diagnostykę niepłodności (np. m.in. HSG czy laparoskpie) i leczenie przyczynowe, zarówno niepłodności męskiej jak i braku owulacji bo to najczęściej jest przyczyna niepłodności. Jeśli chodzi o schorzenia dróg rodnych kobiety to zawiera się to właśnie w diagnostyce i jeśli występują poważne schorzenia to zazwyczaj takie kobiety są kierowane do lekarza ginekologa z odpowiednią specjalizacją bądź onkologa - co jest podstawą leczenia chorób kobiecych.
Mnie nie uczyli w podstawówce obserwacji śluzu :)

A i nie słyszałam o tym, by in vitro leczyło w/w wymienione przez Ciebie problemy?
Alternatywą chyba jest dużą bo w 80% pozwala zajść kobiecie w ciążę, a 20% to przypadki niepłodności wrodzonej uwarunkownej genetycznie.
 
  podziel si� tym postem na:
PioMro 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 30 Lip 2013
Posty: 49

Wysłany: 2013-07-30, 16:24   

Są trzy zasadnicze różnice:
1Naprotechnologia jest leczeniem bezpłodności. Bardzo często niepłodność wynika np ze złej diety. Dzięki odpowiednim badaniom można to wyeliminować i móc mieć tyle dzieci, na ile ma się ochotę.
In vitro tylko powoduje, że para może mieć dziecko. Po zabiegu nadal będą jednak bezpłodni, bo nie będą mogli mieć kolejnego dziecka.
2 W naprotechnologii nie zabija się nienarodzonych dzieci.
3 Naprotechnologia jest tańsza.
 
  podziel si� tym postem na:
Ared 
Blogger.Klub

Wiek: 33
Dołączył/a: 26 Lip 2013
Posty: 41
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-07-30, 19:47   

Z tego co wiem to in vitro stosuje się gdy nanoprotechnologia zawodzi nie wiem co kogo obchodzi to co ktoś robi. Katolicy nie muszą stosować in vitro nikt im nie każe.
______________________________________________________
http://meskakosmetyczkaa.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz