Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 22:51
Autor Wiadomość
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany:    Rozważania o życiu

Cześć. Miałem o tym napisać na blogu, ale najpierw chciałbym poznać opinie innych.

Rodzimy się, idziemy do przedszkola, potem do podstawówki, gimnazjum, szkoły pogimnazjalnej, na studia, potem do pracy potem kończymy pracę i umieramy.
Tak wygląda życie zwykłego dzisiejszego człowieka, najpierw wydusza z siebie wszelkie siły żeby zdobyć jakieś wykształcenie, potem te wykształcenie przeznacza na spełnienie się zawodowo, po to żeby po iluśdziesiąt lat odejsć na emeryturę za 1500zł miesięcznie.
Między tymi etapami, są jakieś 2 tygodniowe wakacje, weekendy za miasto, basen i inne małe przyjemności. Dlaczego to tak wygląda? przecież życie jest krótkie... Dlaczego usilnie próbujemy coś w życiu zdobyć, żeby pokazać że się jest fajnym, mieć kolegów i koleżanki, i zawsze pod górę. Dlaczego tak mało ludzi decyduje się na prawdziwe życie życiem, świat oferuje tylko przyjemności, tyle radości, a większość ludzi tą radość traci siedząc za biurkiem od 8 do 16 w pracy. 20 lat temu inaczej to wyglądało, trochę lepiej, ludzie tak się do pracy nie przykładali, teraz żeby robić byle gówno trzeba mieć 1000 papierków, że faktycznie możesz to robić i nastepne 1000 żeby było fajnie, żebyś znal 100 języków itp itd. Za 20 lat będzie jeszcze gorzej.. ale nie ja tak nie będe żył, bo nie po to zostałem stworzony żeby ktoś mnie zamknął w pudełku, bo tak się czuje dzisiejszy człowiek.
A co wy o tym myślicie?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-04-04, 10:52   

Ja myślę o tym tak, że taki schemat życia wywarła na nas cywilizacja, czyli najgorszy wróg człowieka.

Dlatego najlepszym wyjściem byłoby porzucić cywilizację i zaszyć się w amazońskiej dżungli, ale z drugiej strony tęskno by mi było do komputera :P

Odetnij się od bagna cywilizacji i rób co chcesz. A przede wszystkim - nic na siłę. Bo nikogo tym nie uszczęśliwisz, a siebie tylko niepotrzebnie zestresujesz. Żyjesz dla siebie, a nie dla "pudełka". Jednocześnie żyjąc dla siebie - możesz to życie w każdej chwili skrócić.

Ale to tylko moje gdybanie ;)
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2010-04-04, 13:07   

Mnie jakoś nie ciągnie do miejsc, gdzie jest się odciętym od świata. Wolę ten schemat życia, który opisałeś wyżej.
 
  podziel si� tym postem na:
Strelicja 
Blogger.Klub


Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 177
Miasto: Kraków

Wysłany: 2010-04-04, 13:51   

Przecież można żyć inaczej, wystarczy chcieć.
Może mniej osiągnę w szkole - nie będę miała paska na świadectwie, może nie dostanę "porządnej" pracy w biurze po 8 godzin za biurkiem i 1200 zł za to, może tym kogoś teraz zawiodę, ale przynajmniej będę miała życie. Już mam więcej wspomnień i przeżyć niż nie jeden 40 latek, który bał się żyć pełnią życia ... i jestem z tego zadowolona, bo żyje tak, aby mieć co wspominać. Kiedyś, na starość pokaże potomnym zdjęcia z szalonych imprez, podróży, wycieczek, wydarzeń i będę szcześliwa, że przeżyłam swoje życie - tak na prawdę PRZEŻYŁAM, a nie przewegetowałam od sprawdzianu do sprawdzianu, od dnia przy biurku do kolejnego dnia.
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-04-04, 14:40   

lapavlo napisał/a:

Rodzimy się, idziemy do przedszkola, potem do podstawówki, gimnazjum, szkoły pogimnazjalnej, na studia, potem do pracy potem kończymy pracę i umieramy.
Raczej są tła dla pewnych okresów życia, po za tym człowiek zajmuje się mnóstwem innych spraw, po za tym spotyka setki innych ludzi, po za tym doświadcza coś nowego. itp.
 
  podziel si� tym postem na:
emm 
Blogowicz.Friend


Wiek: 31
Dołączyła: 31 Maj 2008
Posty: 156
Miasto: Zamość

Wysłany: 2010-04-04, 15:45   

życie jest tylko jedno, więc nie patrzę na przeszłość i przyszłość, żyję chwilą (; dlatego szkoda mi ludzi, którzy ciągle siedzą przed książkami i myślą, że dyplom jest w życiu najważniejszy. wcale nie, to bycie sobą jest najważniejsze, dzięki temu możemy osiągnąć wszystko. moim zdaniem jeśli już w młodszym wieku człowiek to sobie uświadomi, to potem nie będzie miał problemów z pracą, rodziną i przede wszystkim ze sobą.
______________________________________________________
p o r t f o l i o
 
  podziel si� tym postem na:
Strelicja 
Blogger.Klub


Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 177
Miasto: Kraków

Wysłany: 2010-04-04, 17:00   

Coś w tym jest. Moja nauczycielka rzuciła na lekcji tekst " ten kto ma same piątki jest nieudacznikiem"...Nie widze nic złego w nauce i dobrych ocenach, ale bez przesady... Inna nauczycielka stwierdziła, że matry lepiej zdawali "olewusi" niż Ci co się spinali i całymi dniami uczyli - wszystko zależy od podejścia... Widze po sobie, po próbnych maturach z angielskiego: ja - która z tego przedmiotu w liceum mało się ucze, byłam bliska 100%, a osoba która przed każdą kartkówką ryje, chodzi na korki itd. miała zaledwie około 50%. Nie anleży się spinać, to jest pewne. Jak za bardzo zalezy też nie wychodzi.
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2010-04-04, 18:38   

Okej, rozumiem że ktoś się dobrze uczy, i powiem szczerze że mu zazdroszcze.. ale nie zazdroszcze osobom które sie dobrze uczą, i po za nauką świata nie widzą. przyjęło się że jeżeli nie zdasz studiów to jesteś już skierowany na tor boczny i możesz tylko zamiatać i na zmywaku robić. Nauka zawsze lepiej wychodzi tym co się mniej uczą a się np przedmiotem interesują, myslicie że przyslowiowy "kujon" jeżeli ma piatki z historii to znaczy że lubi ten przedmiot? nie to jest ilość materiału wykute na pamieć.. A te dni spędzone na nauce można spożytkować w lepszy sposób, oczywiście też trzeba się uczyć, ale nie stawiać tego ponad zycie
 
  podziel si� tym postem na:
Ewa 
Blogowicz.Friend

Imię: Ewa
Wiek: 30
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 448
Miasto: okolice Elbląga

Wysłany: 2010-04-04, 18:46   

Ja staram się uciekać od wszelkich schematów i nie wyobrażam sobie siebie za te parenaście lat za biurkiem. Na pewno będę robić coś innego. Już teraz wszyscy się dziwią, że mam taki a nie inny stosunek do szkoły - tzn często do niej nie chodzę, bo mam ciekawsze rzeczy do roboty. Chociaż nie jest też tak, że szkoła to tylko nauka i sprawdziany - to również spotkania ze znajomymi, wiele śmiesznych rozmów na lekcjach itd. Nauka nie jest dla mnie najważniejsza - oczywiście staram się mieć możliwie dobre oceny, ale nigdy nie potrafiłam usiedzieć zbyt długo nad książką.

Krzysiek napisał/a:

Raczej są tła dla pewnych okresów życia, po za tym człowiek zajmuje się mnóstwem innych spraw, po za tym spotyka setki innych ludzi, po za tym doświadcza coś nowego. itp.


Dokładnie się z tym zgadzam, mówi się szkoła, praca, ale zawsze w tym czasie coś się dzieje.

Bardzo mi odpowiada styl życia moich rodziców, którzy i mnie ciągną w tą stronę - pracują jeżdżąc po Polsce i często jeżdżę z nimi do różnych ciekawych miejsc (chciałabym robić coś podobnego w przyszłości - byleby nie siedzieć ciągle w jednym miejscu, nie cierpię monotonii). Dzięki temu już teraz mam ciekawsze życie niż niejedna osoba, dla której całym światem jest tylko nauka.

miglu149 napisał/a:

Mnie jakoś nie ciągnie do miejsc, gdzie jest się odciętym od świata. Wolę ten schemat życia, który opisałeś wyżej.


A ja jestem trochę odcięta od świata i po pewnym czasie dochodzę do wniosku (przed przeprowadzką się tego bałam; teraz mi odpowiada taki styl życia), że bardzo mi to nie chciałabym żyć gdzie indziej i nawet jeśli będę przez pewien okres mieszkać w jakimś mieście (studia np) to i tak wrócę gdzieś na wieś. Nie lubię miast, i nie lubię schematów (szkoła, praca, emerytura, the end).
______________________________________________________
Marzenia to niczym niezmącona rozkosz, a oczekiwanie aż się spełnią to prawdziwe życie.
Portfolio
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-04-04, 19:05   

Ewa napisał/a:

Ja staram się uciekać od wszelkich schematów
ale przed schematem narodziny-egzystencja-śmierć raczej nie uciekniesz :P

Życie jest jak rama i od ciebie zależy jak ją "ozdobisz i w niej będzie, ot co. :oczami:
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-04-04, 19:16   

Krzysiek napisał/a:

Życie jest jak rama i od ciebie zależy jak ją ozdobisz i w niej będzie, ot co.

Tylko niektórzy popadają w paranoję, że trzeba je ozdobić tak, jak życzą sobie tego inni ludzie.
W tym wypadku pytam, czy inni ludzi przeżyją za ciebie twoje życie ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Ewa 
Blogowicz.Friend

Imię: Ewa
Wiek: 30
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 448
Miasto: okolice Elbląga

Wysłany: 2010-04-04, 19:20   

Krzysiek napisał/a:

ale przed schematem narodziny-egzystencja-śmierć raczej nie uciekniesz :P


No, to jest oczywiste, na to nie mam wpływu. Miałam na myśli inne sprawy, wszystkie inne, na które wpływ mam.

Ogólnie rzecz biorąc, to nie lubię myśleć zbyt wiele o sensie życia i tym podobnych, bo im więcej o tym myślę, tym bardziej dochodzę do wniosku, że właściwie... w życiu nie ma sensu, żyjemy sobie, umieramy i to by było na tyle. Tak więc, staram się żyć chwilą, bo gdybym za dużo myślała, to już dawno bym zakończyła z tą bezsensowną egzystencją.
______________________________________________________
Marzenia to niczym niezmącona rozkosz, a oczekiwanie aż się spełnią to prawdziwe życie.
Portfolio
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz