Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 22:52
Autor Wiadomość
Pacja 

Dołączyła: 17 Paź 2010
Posty: 4

Wysłany:    sposoby radzenia sobie z koszmarem gwałtu

Witam, Mam 26 lat i piszę pracę naukową o sposobach radzenia sobie z koszmarem gwałtu. Praca ma dla mnie charakter osobisty, ponieważ zostałam zgwałcona 8 lat temu. Pamiętam, jak było mi ciężko, jak wszystko straciło sens, a ja żyłam wyobrażeniami tamtego dnia i na świat patrzyłam przez jego czarną perspektywę. Dziś wiem, że można sobie pomóc, czuć się pełnowartościową kobietą ,a nawet nadać przykrym wydarzeniom z przeszłości pozytywną wartość. Po przeżyciu takiej traumy okres powrotu do radości życia jest długi. Bywa jednak, że ten dramat po latach owocuje wewnętrzną przemianą ... ku akceptacji, ku nowym wartościom, ku większej dojrzałości.
Zapraszam do kontaktu osoby, które doświadczyły gwałtu. Proponuję dwuletni kontakt: osobisty, lub anonimowy za posrednictwem internetu. Oferuję własną pomoc psychologiczną, wsparcie w oparciu o swobodną rozmowę.

Patrycja
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-10-17, 22:10   

Pacja napisał/a:

Zapraszam do kontaktu osoby, które doświadczyły gwałtu. Proponuję dwuletni kontakt: osobisty, lub anonimowy za posrednictwem internetu. Oferuję własną pomoc psychologiczną, wsparcie w oparciu o swobodną rozmowę

Przepraszam, że się wtrącę, ale czy mogę zapytać na jakiej podstawie oferujesz "własną pomoc psychologiczną"?
Posiadasz minimum magistra psychologii z odpowiednim ukierunkowaniem i z jakiej uczelni? Jakie się ma gwarancje, że za pośrednictwem internetu jest to kontakt z osobą odpowiednio przygotowaną, posiadającą kwalifikacje zawodowe psychologa, oraz jaka jest pewność tej "anonimowości"?

Sorry, ale jak ktoś pisze takiego posta, to aż mi śmierdzi to zwykłym i chamskim poszukiwaniem osób do badania, które jest w swej naturze bardzo delikatne, a publikując taki post na forum, które NIE TRAKTUJE o kobietach i ich problemach, jest po prostu nie na miejscu. Poza tym nie jestem pewna, czy komisja etyczna pozwoliłaby w taki sposób werbować kobiety po doświadczeniu gwałtu -_-
Lepszym pomysłem byłoby skontaktować się z np "PONTON" czy inną organizacją, która pomaga takim osobom, i wśród tych osób poszukać badanych, które by się zgodziły. Masz większe prawdopodobieństwo, że trafisz na faktyczne ofiary niż kogoś, kto może tylko opisywać traumę, której nigdy nie przeżył.
 
  podziel si� tym postem na:
Pacja 

Dołączyła: 17 Paź 2010
Posty: 4

Wysłany: 2010-10-18, 00:33   

Doceniam twoją czujność i ostrożność co do mojej osoby i etycznych podstaw badania. Swoją osobę oraz projekt prezentuję zainteresowanym. Oczywiście tematyka jest bardzo delikatna, stąd wiem, że anonimowy kontakt jest dla wielu łatwiejszy, przynajmniej na początku. Dzięki za wskazówki. Pozdrawiam.
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-10-18, 13:24   

Pacja, twój post niewiele wyjaśnił, a wręcz przeciwnie - powstało więcej pytań niż odpowiedzi. I już mi się świeci wielka czerwona lampa w głowie i mi krzyczy "hej! ta laska nie wie o czym gada! jak można mówić, że w internecie można być anonimowym, podczas gdy to właśnie za jego pośrednictwem są największe szachrajstwa szkodzące psychologom!"

już nie raz spotkałam się z tak "bezpiecznym i anonimowym" kontaktem przez internet - większość takich kontaktów polegała na wysyłaniu @ z problemem do danej osoby, a ta umieszczała calutki list wraz z podpisem (więc jakby ktoś chciał mógłby dojść kto jest autorem) na łamach dość popularnych serwisów pseudo-psychologicznych. Pod listem była umieszczona odpowiedź autora serwisu. I wszystko ładnie pięknie tylko każdy taki list był dostępny dla każdego, każdy sobie mógł przeczytać intymne szczegóły, a przecież obowiązuje coś takiego jak kodeks etyczny psychologa, któremu podlegają także studenci, a skoro piszesz pracę to przynajmniej musisz być na IV roku psychologii (podejrzewam, że w ramach pracy empirycznej na wcześniejszych latach nie dostałabyś zgody prowadzącego zajęcia) i już powinnaś znać ten kodeks i go przestrzegać -_-

Nie wiem jak ty, ale ja tu widzę duże niebezpieczeństwo dla osób badanych, a twoja odpowiedz tylko mnie utwierdziła w przekonaniu, że zależy ci tylko na zebranych danych, a nie na bezpieczeństwu tych osób. Może się mylę, ale tak to w moich oczach wygląda.
 
  podziel si� tym postem na:
Gaja 
Blogger.Klub


Imię: Żaneta
Wiek: 32
Dołączyła: 30 Wrz 2010
Posty: 41
Miasto: Żory

Wysłany: 2010-10-18, 14:12   

Racja, to wszystko wygląda nie profesjonalnie i ciężko to potraktować poważnie.
 
  podziel si� tym postem na:
Pacja 

Dołączyła: 17 Paź 2010
Posty: 4

Wysłany: 2010-10-18, 15:49   

Rozumiem Wasze wzburzenie. To jest Internet. Nawet dodając swoje zdjęcie, podając nazwisko promotora i załączając skan cetryfikatu psychoterapeuty mogę być oszustem lub postepować nieprofesjonalnie. Mam na wzgledzie bezpieczeństwo badanych jak własne. Powiedzcie mi jednak jak w takim razie inaczej dotrzeć do tak delikatnej grupy. Ja nie widzę innej możliwości jak dać możliwość dobrowolnego zgłoszenia się. Z ich strony to kwestia wielkiego kredytu zaufania, wiem o tym...
 
  podziel si� tym postem na:
Kredka 


Wiek: 35
Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 384

Wysłany: 2010-10-18, 16:23   

Pacja napisał/a:

Powiedzcie mi jednak jak w takim razie inaczej dotrzeć do tak delikatnej grupy

Są grupy wsparcia, są organizacje wspierające takie osoby - chyba raczej tam powinnaś się skierować, prawda? Porozmawiać z prowadzącymi, badanymi - tak jak pisała teneniel, może ktoś z nich by się zgodził. A jeśli już chcesz "anonimowo", przez Internet, to na pewno istnieją jakieś fora dla osób skrzywdzonych - logiczniejsze byłoby "ogłaszanie" się tam, a nie na forum blogowym, czyli w żaden sposób niezwiązanym z problemem.
______________________________________________________
Nic na siłę. Weź większy młotek.
 
  podziel si� tym postem na:
Pacja 

Dołączyła: 17 Paź 2010
Posty: 4

Wysłany: 2010-10-18, 17:32   

Dziekuje! Spróbuje, choć obawiam się , że grupy wsparcia i organizacje chronią osoby pokrzywdzone i ich dane. I chwała im za to... najlepsza byłaby metoda snieżnej kuli, choć z własnego doświadczenia wiem, jak bardzo można się izolować z takim przeżyciem...
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-10-18, 21:00   

fajnie, że się u nas zarejestrowałaś, ale zastanawia mnie co cie do tego skłoniło skoro poszukujesz konkretnej grupy osób? nie przypominam sobie nawet żadnego tematu w tej sferze na naszym forum...
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Bartek 
WordPress.Klub
Powrotny

Zaproszone osoby: 15
Imię: Bartek
Wiek: 31
Dołączył/a: 18 Mar 2006
Posty: 734
Miasto: Freiburg im Breisgau

Wysłany: 2010-10-19, 06:11   

Htsz napisał/a:

fajnie, że się u nas zarejestrowałaś, ale zastanawia mnie co cie do tego skłoniło skoro poszukujesz konkretnej grupy osób? nie przypominam sobie nawet żadnego tematu w tej sferze na naszym forum...


Wiesz, ciężko żeby ktoś założył temat i napisał sobie w nim:
Wczoraj przezylam gwalt, pan mnie zgwalcil ale nikomu nie mowilam. Premiera wpisu tylko na Forum Blogowicza.


Chwała Bogu że ludzie w Polsce traktują temat gwałtu bardzo poważnie, a żadna organizacja na pewno nie chciałaby poza tym nie ma takiego prawa by pomóc w nawiązaniu kontaktu z taką osobą.
Dlatego ja uważam że Pacja wybierając internet nie mogła lepiej trafić. Pytanie tylko czy takie osoby będą autentyczne.
______________________________________________________
Wiesnaaa! ... :D
Zarejestruj się na Forum
:hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-10-19, 12:38   

Bartek, mylisz się. Organizacje owszem, mogą odmówić i jest duże prawdopodobieństwo, ale jeśli dziewczyna będzie miała np. zaświadczenie z uczelni oraz wykaże, że nie zostawi sobie samych sobie po wywiadzie (nie wiem na czym ma się opierać rozmowa z nimi, więc zakładam, że to wywiad a nie ankieta) albo nie zostawi ich w gorszym stanie niż one są i będzie pod czujnym okiem nie tylko swojego promotora, to możliwe, że zgodę dostanie.
Wierz mi, nie jest łatwo znaleźć osoby, które wezmą udział w takim projekcie, więc najlepiej poszukać takich tam, gdzie ich jest dużo a jednocześnie ma się pewność, że trafi się na rzeczywiste ofiary.
Internet jest więc narzędziem dodatkowym ale w głównej mierze niedoskonałym, bo co z tego, że dużo ludzi z niego korzysta, jak większość zazwyczaj ukrywa swoją prawdziwą tożsamość i nigdy nie masz pewności, czy podaje się za kogoś kim jest.
Wydaje ci się, że to najlepsze rozwiązanie, ale tak nie jest ^^
sama o tym wiem, bo na swoich studiach także musiałam robić różnego typu badania czy projekty i wierz lub nie - ale przy tak specyficznej grupie warto się wysilić i trafić tam gdzie trzeba, niż błądzić po forach i pisać ogłoszenia, które znajdą tylko garstkę osób policzalną na palcach jednej ręki.
Co innego byłoby, gdyby temat dotyczył innego tematu, niezbyt drażliwego i w zasadzie mógłby się oprzeć na ankiecie.
Wywiady robi się osobiście, a nie przez @ czy gadu - zdobyty materiał w ten sposób byłby mało wiarygodny i podatny na manipulacje z zewnątrz - a to oznaczałoby robotę od nowa, bo materiał poszedłby do kosza ^^
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-10-19, 14:00   

Bartek, nie o to mi chodziło. Raczej o kryteria wybierania for, na których zakłada ten temat ;) identycznej treści posta zamieściła na forach "psychocafe" oraz "lekka" i odbiło się to jedynie echem, przynajmniej na razie.

To jest poważny temat (gwałt), nie sądzę żeby ktoś zaufał osobie, która ma na liczniku 1-20 postów i się tak ogłasza.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz