Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2009-01-20, 01:07
Autor Wiadomość
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2008-04-12, 21:17   

Pudi, ten temat nadal jest aktualny?

Dzisiaj na studiach przerabiałem ustawę o zmianie imion i nazwisk i wydaje mi się, że potrafię wyczerpująco odpowiedzieć na Twoje pytanie. Tylko dzisiaj jestem zmęczony, także zrobię to jutro, jeśli nadal potrzebujesz. :)

[ Dodano: 13-04-2008, 20:00 ]
Zatem od początku: na dzień dzisiejszy obowiązuje Ustawa z z dnia 15 listopada 1956 r. o zmianie imion i nazwisk (można przeczytać w 5 minut, jest krótka i prosta jak budowa cepa), która zezwala na zmianę nazwiska w przypadku, jeśli obecne jest "ośmieszające albo nielicujące z godnością człowieka" (art. 2 ust. 2 pkt 1a). Zatem jeśli swoje obecne uważasz za takie, to nie widzę przeszkód.

Masz 17 lat, czyli jesteś jeszcze małoletni - zatem wniosek o zmianę powinna wypełnić jedno z Twoich rodziców, drugi rodzic i Ty piszecie oświadczenia o wyrażeniu zgody. Wszystko to załatwia się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Twoim miejscu zamieszkania, tam powinieneś otrzymać wzory tych dokumentów.

Być może wzory te są też w internecie - poszukaj strony swojego urzędu gminy, a tam odnośnika do Biuletynu Informacji Publicznej (BIP). Tam często (powinny być zawsze, ale jednak niekoniecznie) znajdują się informacje jak załatwiać sprawy m.in. w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Aha, opłata za wydanie decyzji to, jeśli się nie mylę, 37 zł. Tą powinni wydać w ciągu miesiąca i albo przesłać pocztą, albo wydać Ci osobiście.

Mam nadzieję, że nie zamydliłem za mocno, jakby coś to pytaj. :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

pudi91 


Wiek: 33
Dołączył/a: 05 Sie 2007
Posty: 658

Wysłany: 2008-04-13, 22:16   

No dzięki ... ale jeszcze jedno. Jaki podać powód zmiany mojego nazwiska? Wiesz o co mi chodzi...
______________________________________________________
Nie kupuj jej, tylko siej ... :wiesniak: :koniczyna:

Why Can't We Be Friends ??
:teletubisie:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2008-04-13, 23:12   

Ośmieszający charakter nazwiska? Coś w ten deseń, tylko trzeba byłoby to stylistycznie dopracować.

Ewentualnie, jak chcesz, możesz oprócz tego dopisać w nawiasie odnośnik do ustawy, tj. art. 2 ust. 2 pkt 1a Ustawy z dnia 15 listopada 1956 r. o zmianie imion i nazwisk - urzędnicy zobaczą, że znasz przysługujące Ci prawa. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz