Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów - fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Zamknięty przez: Htsz
2018-04-21, 19:23
Autor Wiadomość
Lukem 
Blogowicz.Friend
Noot noot!

Imię: Łukasz
Miasto: Warszawa

Wysłany:    

Słuchajcie.

Czy gdybym podchwycił ten temat od strony technicznej (stworzył zręby projektu plus backend - prawdopodobnie Python/Django albo WordPress, nie wiem jeszcze), to bylibyście chętni do testowania, karmienia treścią, ewentualnie moderowania w przyszłości?

Od dłuższego czasu mam mały głód twórczy i w sumie chętnie bym zbudował coś takiego choćby dla testowania rozwiązań, których nie mam okazji używać - ale nie chciałbym tego robić dla samej tylko sztuki.

But we never gonna survive unless we get a little crazy...

podziel się tym postem na:

Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do społeczności na G+ --- Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Agatonek 
Blogger.Klub

Wysłany: 2013-03-15, 18:15   

Lukem napisał/a:

Słuchajcie.

Czy gdybym podchwycił ten temat od strony technicznej (stworzył zręby projektu plus backend - prawdopodobnie Python/Django albo WordPress, nie wiem jeszcze), to bylibyście chętni do testowania, karmienia treścią, ewentualnie moderowania w przyszłości?

Od dłuższego czasu mam mały głód twórczy i w sumie chętnie bym zbudował coś takiego choćby dla testowania rozwiązań, których nie mam okazji używać - ale nie chciałbym tego robić dla samej tylko sztuki.

Brzmi ciekawie ;)

adrkwi 
WordPress.Klub

Wysłany: 2013-03-15, 18:17   

ja mogę zaoferować wsparcie w formie layoutu.

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 83
Imię: Arkadiusz (Arek)
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-03-15, 18:39   

wydzielam w osobny temat.
Jestem po wstępnej rozmowie z Łukaszem. Okazało się, że obaj mamy podobne plany zatem będzie wspólny projekt.

Wątek jest otwarty dla wszystkich. Zapraszamy do współpracy osoby, które mają tu jakiś staż i trochę czasu by pomóc w utworzeniu dobrego spisu blogów. Mile widziane osoby, które prowadziły już coś podobnego lub korzystały z tradycyjnych katalogów i znają minusy oraz problemy związane z dodawaniem stron. Kreatywnych blogerów, bez słomianego zapału i z głową pełną pomysłów też oczywiście przyjmiemy do grupy.

Na forum zostanie utworzony ukryty dział (dla zaproszonych), gdzie dyskutować będziemy nad tym co powinno się znaleźć, jak działać, wyglądać, no i oczywiście przeprowadzać beta testy.

Wszystkich chętnych do udziału w projekcie proszę o zgłaszanie się w tym wątku (proszę jakoś zaznaczyć, że to zgłoszenie a nie tylko odpowiedź w temacie).

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku lub dodać do obserwowanych na google+. :^^:

adrkwi 
WordPress.Klub

Wysłany: 2013-03-15, 18:53   

Katalogi miałem - główne w celach pozycjonerskich ale co tam.

Basia 
WordPress.Klub

Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-03-15, 19:20   

brzmi co najmniej interesująco :)

Lukem 
Blogowicz.Friend
Noot noot!

Wysłany: 2013-03-15, 19:51   

Dobrze mili Państwo, to tak. Uwaga, Lukem się rozgaduje.

Arek i ja jesteśmy mózgami projektu, ale tak naprawdę bez Waszych sugestii nie będzie miał on większego sensu. Wstępnie mogę powiedzieć, że będziemy potrzebować przede wszystkim (choć nie tylko):

=> testerów, zarówno od strony samego pomysłu, jak i jego wykonania - bo trzeba będzie nie tylko spojrzeć na całość krytycznie, ale też przeklikać i wyciągnąć z niej wszystkie niedoróbki techniczne,

=> przyszłych moderatorów, którzy zasilą gotowy projekt treściami i będą w stanie robić to w miarę regularnie - a w przyszłości znajdą pomysł na to, żeby treści przychodziły do nas same.

Chciałbym, żebyśmy w miarę szybko utworzyli grupkę roboczą, a potem stworzyli założenia pierwszej wersji i żeby COŚ powstało. Zbyt dobrze pamiętam, co działo się tutaj z poprzednimi projektami i chciałbym, aby historia się nie powtórzyła. :)

Zatem jeśli uważacie, że macie w tej kwestii coś do powiedzenia - nawet jeśli nie wiecie jeszcze co ;) - to zadeklarujcie się w tym wątku, żeby wiadomo było na czym stoimy.

adrkwi 
WordPress.Klub

Wysłany: 2013-03-16, 11:48   

Swoje zdanie podtrzymuje, jestem chętny by się zaangażować. Mogę być testerem bądź moderatorem, za testerem przemawia to, że jestem z wykształcenia średniego informatykiem i wiem mniej więcej co w trawie piszczy. Jako moderator cóż, moderowałem fora, portale, opiekowałem się treścią. Gdzie będzie wam potrzeba człowieka tam pójdę ;)

Basia 
WordPress.Klub

Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-03-17, 11:22   

Ja mogę pomóc w kwestii testowania serwisu - mam również wiedzę z zakresu usability oraz teorii designu i mogę w tych kwestiach również pomóc. Natomiast na moderatora się nie piszę, bo najzwyczajniej w świecie nie będę miała na to czasu.

Agatonek 
Blogger.Klub

Wysłany: 2013-03-17, 15:52   

Lukem napisał/a:

Zatem jeśli uważacie, że macie w tej kwestii coś do powiedzenia - nawet jeśli nie wiecie jeszcze co ;) - to zadeklarujcie się w tym wątku, żeby wiadomo było na czym stoimy.

No właśnie ja nie wiem co mogłabym mieć do powiedzenia, ale jakby co to mogę "coś" powiedzieć :)

Lukem 
Blogowicz.Friend
Noot noot!

Wysłany: 2013-03-18, 14:27   

adrkwi, Agatonek, Basia - dzięki za zgłoszenia, fajnie że będziecie. :)

Ktoś jeszcze chętny?

RayGarraty 
WordPress.Klub

Wysłany: 2013-03-18, 15:50   

Ja mogę testować/przeklinać. Ostatnio mnie zaproszono do jakiegoś blogerskiego projektu. Zaproszenie odrzuciłem, bo było tam wiele niedociągnięć - które zostały przeze mnie głośno powiedziane, co nie do końca spotkało się z aplauzem.

Tu też jest.

A czasem potrzeba zadać głupie/mądre pytania i w tym jestem niezły, chyba.

Ma być SPIS blogów. To pierwsza kwestia, która nachodzi mi na myśl - po cholerę treść?
Gdy wchodzę na spis czegokolwiek - nie interesuje (i nawet nie patrzę czy takowe są) jakiekolwiek treści. Interesuje mnie sam spis. Czasem ten spis jest suchy - ot, same nazwy. Czasem przy nazwie jest krótki (1-2 zdania) opis. I to jest wystarczające.
Nie wiem jaką macie wizję i nie chcę wam jej burzyć - ale - to ma być blog o spisie czy spis/katalog blogów?
Chyba, że za "treść" macie właśnie linki do odpowiednich blogów. Ale myślę, że na początek nie będzie z tym żadnego problemu, bo niektóre blogi same przychodzą na myśl.

Od strony technicznej nie znam się zupełnie i dla mnie szczytem techniki jest obsługa Painta, ale jak mówicie spis/katalog blogów, to przed oczami mam stronkę gdzie jest podział: blogi kulinarne, blogi parentingowe, blogi dla dorosłych, blogi lifestylowe, blogi o autochtonicznych mieszkańcach Azji - cokolwiek. I gdy wchodzę na interesującą mnie kategorię to mam linki (tu kwestia dogadania - alfabetycznie, wg daty ostatniej aktualizacji itp itd) do blogów z tej danej kategorii.

Też zastanawiam się co tutaj testować - chyba, że ten post uznacie za "test".
Owszem, można ocenić kolorystykę, nazwę, ewentualne logo, czytelność, przejrzystość. Ale jak to "przetestować" ?

Może odczytuję wasze słowa zbyt dosłownie, jednoznacznie, ale bądź co bądź jestem ciekaw co z tego wyjdzie.
Nie pcham się też na siłę, tam gdzie mnie nie chcą i nie traktujcie mojego komentarza jako czysty hejt. Po prostu patrzę na to z perspektywy przeciętnego użytkownika sieci. I to mogę zapewnić.
No, może nie do końca przeciętny :P

::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi