Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-03-12, 13:56
Autor Wiadomość
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany:    [blogi] hasło na archiwum?

Niedawno zrobiłem porządek ze starym archiwum bloga (czyt. usunąłem je). Przy okazji przypomniało mi się coś.

Zastanawia mnie od lat pewna kwestia. Mianowicie zabezpieczanie archiwum hasłem. Praktyka jak dla mnie cokolwiek dziwna, bo skoro regularne wpisy na blogu ukazują się publicznie, to dlaczego za jakiś czas są zabezpieczane?

Do tego z lekka niewygodna, bo jak ktoś trafi na stronę archiwum z Google, to zostanie (nie)mile zaskoczony prośbą o hasło.

I nieskuteczna, bo zahasłowanie archiwum, nawet z htaccess (tak Amira, Twoje też ;) ) można skutecznie obejść za pomocą Google (poleceniem "site:adres bloga").

W każdym razie musi być jakiś powód, dla którego wiele osób tak właśnie robi. Zatem krótkie pytanie: dlaczego akurat archiwum, a nie cały blog?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-05-18, 00:36   

Gdyby nie taki Lukem, mało kto by wiedział, jak można obejść takie hasła :P Niefajnie, wiesz? Naprawdę niefajnie :chytry: :P

Sprawa jest prosta.
Na blogu czasem jestem bardziej lub mniej anonimowa, jednak z zasady nie lubię, kiedy mojego bloga czyta osoba, która następnego dnia spojrzy mi w oczy i rzuci jakimś suchym faktem zaciągniętym właśnie stąd! Biorąc pod uwagę, że notki dodaję średnio co 3 dni, to małe prawdopodobieństwo, że osoba spoza światka, który ja komentuję (nie, ludzie, których interesuje jedynie życie innych, a nie sam internet, nie korzystają z czytników rss), będzie na bieżąco. Hasło na archiwum zapewnia mi jako taką prywatność; odgrodzenie się od tych, których nie witam ciepło. W końcu regularnie odwiedzają mnie osoby, które mają mnie odwiedzić, które zapraszam. Inna sprawa - jeśli kiedyś oszaleję i podam adres bloga w opisie na gg, to będzie zawsze jakieś odgraniczenie od przeszłości.

Tzn nie rozumiem motywu z tym, że wyświetlanych na blogu jest 25 notek, ale jakaś ktosia sobie daje hasełko na archiwum. No to jest raczej 'dla super stylu'. Wiadomo przecież, że w pewnym momencie blogi z hasłem były trendy i alternatywne. Taki underground światka blogowego.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-05-18, 01:02   

Dlatego ja nie rozdaję na prawo i lewo adresu swojego bloga. Powiem szczerze, że z ludzi, których znam osobiście chyb tylko jedna, góra dwie osoby znają adres mojego bloga.
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-05-18, 01:08   

Zzielona, właśnie w tym rzecz... ja nie pokazuję adresu bloga tam, gdzie wiem, że mogą mnie spotkać znajomi stąd. to są raczej osoby mało zaangażowane w sam internetowy światek i ciężko im by było trafić do mnie.. ale jednak, czasem się komuś uda!
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Cashee 
Blogowicz.Friend


Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 1397
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2008-05-18, 07:35   

Mnie tam jakoś niezbyt odpowiada blokowanie archiwów, tylko dlatego, że ktoś się skrzywi, kiedy na niego spojrzysz. Ja osobiście nie zablokowałabym bloga przez jedną czy dwie osoby, bo to nie ma sensu. Wiele osób, które mogą się dopiero natknąć na tak, właśnie Twój pamiętnik i będą ... chciały więcej? A tu taka blokada. Nie każdy wie, że taki Lukem może poradzić tak to złamać :P
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-05-18, 14:35   

Nie oceniamy osób, które to robią, chyba nie po to jest ten wątek ;)
Po prostu nie chcę, aby osoby, które trafią na mojego bloga przypadkiem, miały wgląd na całość moich zapisków. Osoby, które bywają regularnie na moim blogu wiedzą co się dzieje, osoby, które szukają jedynie kolejnego linka u siebie nie są mile widziane ;)
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2008-05-18, 21:10   

Powiem Wam szczerze, że ten myk na obejście hasła odkryłem niedawno i zupełnym przypadkiem. Zresztą chyba lepiej jak wiecie to tu i teraz, niż jakby ktoś w przyszłości miałby Was zaskoczyć.

Zadałem pytanie z czystej ciekawości. Osobiście nigdy czegoś takiego nie robiłem i nie widzę sensu robić. Co innego blokowanie całego bloga hasłem albo ograniczony dostęp do niektórych notek. W każdym razie Amira, Twoje wytłumaczenie brzmi dla mnie sensownie. ;)

Z tą prywatnością i blogiem to jest śliski temat. Nie wiem czy gdzieś już o tym nie pisałem, ale pozbyłem się niedawno archiwum z bloga na WordPress. Obecnie leży sobie na moim dysku w oczekiwaniu na przypadkowe usunięcie. Jakieś szczątki jeszcze można wygooglać ale to kwestia czasu.

A zrobiłem to z dwóch pobudek: 1. Tamta tematyka i styl pisania nie pasowały mi do obecnego bloga - bardziej technicznego i pisanego z potrzeby serca a nie ślepego pędu za aktualnościami w RSS (miałem taki okres!). 2. Sprzedałem tam od groma i ciut ciut swojej prywatności, łącznie ze sprawami drażliwymi, które nie w ogóle powinny tam wylądować, a których obecność... uwierała mnie. Nadal piszę o sprawach prywatnych, ale to już nie to samo co wtedy. I nie będzie tak samo.

Poza tym na tyle na ile mogę - unikam dłuższych rozmów o blogu w realnym życiu (no chyba że na tematy tam poruszone). Nie chcę być w realnym życiu kojarzony TYLKO z blogiem, stąd taka a nie inna decyzja.
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-05-19, 00:12   

Lukem, prawdą jest, że z czasem jak prowadzisz bloga, dorastasz dopiero do niego. Najpierw wielkie bum wylewasz wszystko z siebie, a później dopiero dociera do Ciebie, że przecież ktoś to czyta, tak Cię sobie wyobraża i generalnie można uznać, że zna Twoje najskrytsze myśli. ;) a to przecież cholernie niewygodne.

poza tym to, czego nie lubię, to jednorazowe komentarze na mój temat od ludzi, którzy przeczytali dwa zdania z notki i na tym oparli swoją opinię. idiotyzm.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2008-05-20, 22:01   

Ja się wstydzę osobiście pewnej części mojego archiwum, bo jej pokemonowe, że aż głowa pęka dopiero później zacząłem kształtować swoja... hm... blogową osobowość ;)

Co do tych komentarzy to nie ma się na to niestety wpływu :P
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-05-21, 08:52   

Krzysiek, trzeba bedzie wyprobowac google, zobaczymy czy cos znajde :hyhy:
Tak w ogole, odnosnie twojego bloga, nawet ciekawy, tyle ze z poczatku, troche przesadzales !!!!!!!!!!!!!!! :P
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2008-05-21, 14:56   

Bo to miał być blog z rozmachem xD
koniec tematu bo zaczną się tu mnożyć offtopy ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Cwistak 


Dołączył/a: 03 Mar 2008
Posty: 77

Wysłany: 2008-05-21, 22:49   

Lukem napisał/a:

site:adres bloga
wlasnie probowalem tak z moim - nie dziala?!

Amira napisał/a:

blogi z hasłem były trendy i alternatywne.
czasem były koniecznoscia przed natrętnymi ludźmi którzy nie rozumieli słowa 'nie'.
______________________________________________________
...
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz