Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
goodforyoudp 
Blogger.Klub

Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 123
Miasto: Gdańsk

Wysłany:    Blogi wielotematyczne

Od jakiegoś czasu zauważam, że blogi przemieniają się w pewnego rodzaju portale wiedzy. Jesteście zwolennikami blogów o różnej tematyce (np. uroda, moda, zdrowe odżywianie, sport itd.) czy raczej skupiający się w pełni na jednym temacie np. tylko i wyłącznie moda?
______________________________________________________
Beauty and Lifestyle Blog - dpblog.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Alabastrova 
Ownlog.Klub


Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2015-10-03, 20:30   

Ja nie lubie blogów i rzadko je czytam. Jeżeli chodzi o vlogi to nie mam nic przeciwko delikatnemu odbieganiu od głównego tematu i co jakiś czas pokazywanie czegoś innego (np. w przypadku mody czy urody jakieś okazjonalne DIY). Fajnie jest poznać te osoby nieco od innej strony :)
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
fojcikdaniel 
Blogger.Klub


Imię: Daniel
Dołączył/a: 17 Sie 2015
Posty: 36
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2015-10-04, 00:38   

Jeżeli przywiązuję się do jakiegoś bloga to nie przez to o czym jest, a w jaki sposób jest to przedstawione. Np.:
Tematyka kosmetyków damskich nie jest może dla mnie przestrzenią wypełnioną klejem do tapet i farbą malarską, ale czytanie dodatkowych informacji o przełomowym podkładzie jest dla mnie zbędne.
Gdybym jednak trafił na (zakładam, że tak jest) dziewczynę potrafiącą opisać działanie danego kosmetyku w taki sposób, że koń by się uśmiał, a kobyła by się zryła - chętnie bym tam powrócił.
Niestety (wg mnie) większość skupia się na informacjach suchych jak żarty Starsburgera - ale ale nie chcę nikogo obrażać, przecież to jest ich pasja, a "to" moje skromne zdanie :)
Pozostają mi więc tylko vlogerki pudrujące sobie nosek przed kamerką i ich jutubowe wyzwania.
 
  podziel si� tym postem na:
Maną 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Lip 2015
Posty: 49

Wysłany: 2015-10-04, 08:33   

Znaczy, jeśli osoba która pisze dotychczas o modzie, kosmetykach itd. nagle próbuje stać się ekspertem od geopolityki, leczenia raka czy cokolwiek, to mimo wszystko trochę rodzi dysonansu. Jeśli jednak jest to super zrobione i nie odbiega od całego wizerunku bloga to dlaczego nie?
 
  podziel si� tym postem na:
PaniPanda 
Blogger.Klub


Wiek: 29
Dołączyła: 25 Cze 2014
Posty: 26
Miasto: Bydgoszcz

Wysłany: 2015-10-04, 11:32   

Zależy jak bardzo te tematy są ze sobą powiązane. Np. dla mnie włosy, kosmetyki i moda - to są całkiem podobne tematy i mogą być, jak najbardziej, na jednym blogu, po prostu pod trzema różnymi tagami. Miło by było jeśli każda kategoria uzupełniana byłaby w miarę równomiernie. Podobnie z osobami robiącymi blogi geekowe - książki, gry, komiksy - też jak najbardziej trzyma się to kupy. Ale mając swojego ulubionego włosowego bloga nie miałabym najmniejszej ochoty czytać tam o polityce czy sporcie, no chyba, że byłby to jakiś jednorazowy post i zawierałby coś bardzo odkrywczego (no ale nie ma co ukrywać, to się nie zdarza. Każdy sądzi że ma jakieś niesamowite idee a tak naprawdę jest to albo ubranie w słowa tego, co wie każdy, albo powtarzanie po kimś innym).
______________________________________________________
Xi'clu - recenzje książek o Japonii, Azji... science-fiction i fantastyki też nie zabraknie. A, no i wypocin własnych również!
 
  podziel si� tym postem na:
Firaga 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2015
Posty: 65
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2015-10-06, 09:55   

Jeśli różnorodność tematyczna realizowana jest konsekwentnie od początku w ramach bloga mniej więcej lifestyle'owego, to tak. Z odskoczniami od wątku głównego to zależy od sytuacji. Na przykład: autor bloga zajmuje się kaletnictwem i odtwórstwem historycznym a blog służy do prezentacji własnych wyrobów typu karwasze, zbroje skórzane i kołczany. Nagle pojawia się offtop o tematyce kulinarnej. Jeśli to przepis inspirowany średniowieczem albo tak zwana "dzika kuchnia" w piecu ziemnym, to wszystko się zgadza - jest wspólny motyw. Ale kuchnia molekularna już nie bardzo - na to autor powinien poświęcić oddzielny blog.
______________________________________________________
OGIEŃ W USZACH - blog muzyczny. Rock, metal, folk, alternatywa.
 
  podziel si� tym postem na:
zetel 

Wiek: 23
Dołączył/a: 03 Lis 2013
Posty: 206

Wysłany: 2015-10-18, 12:33   

Jestem za, tak długo, jak to jeszcze przypomina bloga, a nie 'natemat' czy 'o2 ... serce internetu'.
 
  podziel si� tym postem na:
Sebastian_Czapliński 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 16 Paź 2015
Posty: 48
Miasto: Polska

Wysłany: 2015-10-20, 15:41   

Ja prowadzę tego typu bloga ;) Początkowo miał zamysł stricte sportowy, a nawet piłkarski, bo po prostu pracowałem na takim stanowisku, jako dziennikarz. Od pewnego czasu zajmuję się już praktycznie każdymi kwestiami, od przysłowiowej dziury w drodze, do polityki. Nie wiem na ile dobrze mi to wychodzi, ale na odwiedziny nie narzekam :)
______________________________________________________
http://sebastianczaplinski.pl
Dziennikarski punkt widzenia....
 
  podziel si� tym postem na:
goodforyoudp 
Blogger.Klub

Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 123
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2015-10-26, 10:52   

Muszę mężowi powiedzieć o Twoim blogu, bo on uwielbia piłkę nożną!:)
______________________________________________________
Beauty and Lifestyle Blog - dpblog.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Niuchacz 
Blogger.Klub

Dołączyła: 04 Paź 2015
Posty: 20

Wysłany: 2015-10-28, 09:01   

A ja zaobserwowałam, że coraz więcej blogerów pisze "mądrości" - na temat seksu, związku, miłości, polityki, chcąc nie tylko odbiec od głównych tematów bloga, ale przekazać swoje poglądy na dany temat, a może nieraz wylać żale. Czegoś takiego nie lubię, lanie wody
 
  podziel si� tym postem na:
bulebulerka
[Usunięty]



Wysłany: 2016-02-18, 13:47   

Jeśli ktoś płynnie rozwija pozostałe tematy i nie jest tak, że pisał o kosmetykach a nagle o obecnej sytuacji w rządzie to dla mnie jest to jak najbardziej ok - coraz więcej blogów rozwija się w kierunku lifestylu - zawężanie się do jednej tematyki jest w dłuższym rozrachunku nudne i mało ciekawe chyba, że jesteś mega ekspertem i przedstawiasz treści inne niż tysiące innych blogów w danej tematyce.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz