Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2011-04-30, 18:06
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-04-28, 21:51   

W przypadku Bloggera i WordPressa prowadzenie dwujęzycznego bloga jest chyba podobnie trudne (ale nie śledziłem tego tematu, może są jakieś wtyczki do WP ułatwiające życie takim blogerom - edit: są np. wpml). Trzeba po prostu publikować podwójne wpisy, jeden po polsku drugi w innym języku (np. angielskim) albo dzielić wpis na pół.
Plusem Wordpressa w tym przypadku jest możliwość wykluczania wpisów z różnych miejsc no i nie trzeba się męczyć etykietami (używając ich w 2 celach lub tylko jako kategorie), bo on obsługuje kategorie i tagi.

Innym minusem w Blogspocie jest brak edycji URL wpisu po jego opublikowaniu. Tytuł możemy zmienić, ale jak walniemy gafę za pierwszym razem to zostanie ona zachowana w linku - chyba, że skasujemy artykuł całkiem i dodamy od nowa. Ten problem został rozwiązany i obecnie można decydować o tym, co znajdzie się w adresie URL posta.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Snoepje 
Blogger.Klub


Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 115
Miasto: Holandia

Wysłany: 2012-05-02, 22:12   

Htsz napisał/a:

Trzeba po prostu publikować podwójne wpisy, jeden po polsku drugi w innym języku (np. angielskim)


Dokładnie w taki sposób prowadzę swojego bloga. O ile treść można w ten sposób przerobić, to wciąż pozostaje problem z tytułem, nagłówkami gadżetów, stron i stałych elementów bloga. Jak dla mnie pozostawia to ogromny niedosyt i jest pracochłonne.

Moja koleżanka prowadzi również bloga w dwóch językach na WordPressie. Nie wiem dokładnie jak działa to z technicznej strony, ale wizualnie jest rozwiązane perfekcyjnie. Wszystkie teksty, treści, tytuły, dodatki, dosłownie wszystko jest przetłumaczone, tak jak powinna właśnie wyglądać dwujęzyczna wersja strony internetowej.
______________________________________________________
http://justine-abroad.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Sopiee 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 26
Miasto: Polska

Wysłany: 2012-08-16, 11:45   

Blogger jest lepszy. Ludzie z całego świata zakładają na nim blogi, dzięki czemu możesz mieć i z nimi kontakt. Na wordpressie jest chyba podobnie ale tak jak mówi Htsz musisz liczyć się z tym, że będziesz musiała płacić za utrzymanie tego bloga na domenie, co według mnie jest całkowicie zbędne do prowadzenia bloga. Załóż na Bloggerze.
 
  podziel si� tym postem na:
awap2 
Blogger.Klub


Dołączyła: 13 Sie 2012
Posty: 28
Miasto: Tarnów

Wysłany: 2012-08-20, 11:21   

dodatkowo mając bloga na Wordpressie czyli w sumie gdzieś na swoim serwerze chcąc go wypromować musisz się bardziej namęczyć, katalogi itd.
mając bloga na blogspocie, jako, że to produkt googli, łatwiej jest o wiele, żeby się znalazł w wyszukiwarce, dodatowo uruchomić google analytics i narzędzia google dla webmasterów, do tego sensowne posty i nie trzeba się bawić w precle ani katalogi, a blog całkiem wysoko w googlach jest
______________________________________________________
Moje blogi:
Przepisy kulinarne | Blog o psach
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-08-20, 13:04   

awap2 napisał/a:

dodatkowo mając bloga na Wordpressie czyli w sumie gdzieś na swoim serwerze chcąc go wypromować musisz się bardziej namęczyć, katalogi itd.
niezależnie na jakim serwisie blogowym masz stronę trzeba dbać o przyrost linków zwrotnych praktycznie jednakowo.

awap2 napisał/a:

mając bloga na blogspocie, jako, że to produkt googli, łatwiej jest o wiele, żeby się znalazł w wyszukiwarce, dodatowo uruchomić google analytics i narzędzia google dla webmasterów
Nie jest to jakaś ogromna różnica. Już przy instalacji wordpressa mamy opcję zezwalającą na indeksowanie naszego bloga. Jeżeli dodamy stronę do narzędzi dla webmasterów i wrzucimy statystyki analytics to Google zindeksuje nas bardzo szybko.

awap2 napisał/a:

do tego sensowne posty i nie trzeba się bawić w precle ani katalogi, a blog całkiem wysoko w googlach jest
całkiem wysoko na jakie słowo kluczowe? na Twój login? gdyby to było takie banalne to każdy by zakładał bloga na blogspocie ;) o sensowną treść trzeba dbać w obu miejscach jednakowo i jak już napisałem wyżej o linki również.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
awap2 
Blogger.Klub


Dołączyła: 13 Sie 2012
Posty: 28
Miasto: Tarnów

Wysłany: 2012-08-20, 17:40   

Htsz napisał/a:

niezależnie na jakim serwisie blogowym masz stronę trzeba dbać o przyrost linków zwrotnych praktycznie jednakowo.

na dłuższą metę i z dużą konkurencją na dane słowa kluczowe owszem powiedzmy porównywalnie, na start jednak blogspot ma ten handicap googli :)

Htsz napisał/a:

Nie jest to jakaś ogromna różnica. Już przy instalacji wordpressa mamy opcję zezwalającą na indeksowanie naszego bloga. Jeżeli dodamy stronę do narzędzi dla webmasterów i wrzucimy statystyki analytics to Google zindeksuje nas bardzo szybko.

tak jeśli zgłosisz bloga do za indeksowania sam w narzędziach dla webmasterów, owszem jest szybko, ale jeśli tego nie zrobisz czekasz dłużej niż na blogspocie mimo konfiguracji na wordpressie, żeby blog był widoczny dla wyszukiwarek

Htsz napisał/a:

całkiem wysoko na jakie słowo kluczowe? na Twój login? gdyby to było takie banalne to każdy by zakładał bloga na blogspocie ;) o sensowną treść trzeba dbać w obu miejscach jednakowo i jak już napisałem wyżej o linki również.

o sensowną treść trzeba dbać zawsze, bo inaczej nigdzie nas nie będzie bo nawet nikt nie będzie patrzył na ten blog, to jest zasada niepodważalna
bez katalogów, precli itd, na początek można złapać niezłą pozycje w google na treść jaką masz w tytułach: ogólnie bloga oraz postów (nie mówię, że wszystkich), oczywiście ważne jest to jak popularne są dane słowa kluczowe, to nie ulga dyskusji, wiem, że nie jest to temat o promocji blogów, więc proszę nie traktować mojej wypowiedzi jako promocji mojego bloga :] , ale taki przykład:
bloga psipupil.blogspot.com, założyłam 6 sierpnia, 9 sierpnia dodałam pierwszy post, blog jest na blogspocie jak widać, na słowa kluczowe typu psi pupil, blog o psach, zdrowie i życie psa, wizyty kontrole psa, higiena psiej jamy ustnej itp czyli w większości tytuł bloga plus tytuły postów jest bardzo wysoko jak na niecałe dwa tygodnie prowadzenia bloga, w żadnych katalogach go nie ma, precli też nie pisałam, jedynie co to jest tu na forum, dodany w sygnaturze i na profilu (chociaż pewnie linki są nofollow - no ale wiem, ze skutecznością i nieskutecznością nofollow w seo można dyskutować)
Edit: o sorry jest jeszcze link na jednej stronce, dodany 4 dni temu

zrobiłam kiedyś test blog na własnym serwerze (w net arcie - nie jakimś darmowym, z własnym ip), blog był na wordpressie i drugiego w sumie podobna treść na blogspocie, nie zgłaszane do analytics, nie zgłaszane do narzędzi google, jedynie zaznaczone opcje w obu blogach o dostępności dla wyszukiwarek, słowa kluczowe podobne, bo podobna treść i ten z blogspota wygrał, był wyżej i szybciej (chociaż różnica nie była byczo piorunująca - ale była :P )

w mojej wypowiedzi nie chodziło o wychwalanie blogspota i mówienie, że nie warto pozycjonować, chodzi o to, że moim zdaniem start na blogspocie jest łatwiejszy i jeśli ktoś ma bloga na dość mało konkurencyjne słowa kluczowe wystarczy dobra treść (na początek)
______________________________________________________
Moje blogi:
Przepisy kulinarne | Blog o psach
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-08-20, 19:24   

awap2 napisał/a:

na start jednak blogspot ma ten handicap googli :)
strona znajomego nie korzysta z żadnego z tych silników a też miała bonus na start - jako nowa witryna w sieci ;)

Cytat

tak jeśli zgłosisz bloga do za indeksowania sam w narzędziach dla webmasterów, owszem jest szybko, ale jeśli tego nie zrobisz czekasz dłużej niż na blogspocie mimo konfiguracji na wordpressie, żeby blog był widoczny dla wyszukiwarek
Bo jest zasadnicza różnica w pozwoleniu na indeksowanie strony a zgłoszeniu jej do zasobów. Blogger ma taką opcję w zakładce ustawienia (podstawowe) -> "Czy dodać Twojego bloga do naszych wykazów?" i tylko dzięki temu może szybciej trafić do wyników wyszukiwania niż WordPress założony w tym samym czasie.

Zatem testowy blog miał ustawione jedynie zezwolenie na indeksowania w momencie kiedy robot na niego trafi a blogspotowy został dodany zaraz po założeniu. To jeden z czynników, który przeważył o wygranej tego testu ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
awap2 
Blogger.Klub


Dołączyła: 13 Sie 2012
Posty: 28
Miasto: Tarnów

Wysłany: 2012-08-20, 20:00   

Htsz napisał/a:

Bo jest zasadnicza różnica w pozwoleniu na indeksowanie strony a zgłoszeniu jej do zasobów. Blogger ma taką opcję w zakładce ustawienia (podstawowe) -> Czy dodać Twojego bloga do naszych wykazów? i tylko dzięki temu może szybciej trafić do wyników wyszukiwania niż WordPress założony w tym samym czasie.

No właśnie, to jest zasadnicza różnica, dlatego uważam, że blogspot mając opcje zgłoszenia do indeksacji dla użytkowników jest lepszy, bo nie muszą wkładać w to więcej pracy, a na wordpressie muszą, bo sami muszą stronę do googli zgłosić. O to chodziło w moim pierwszym poście na temat przewagi blogspota nad wordpressem dla mało zaawansowanych użytkowników, którzy dopiero zaczynają przygode z blogami to wiele.

Htsz napisał/a:

Zatem testowy blog miał ustawione jedynie zezwolenie na indeksowania w momencie kiedy robot na niego trafi a blogspotowy został dodany zaraz po założeniu. To jeden z czynników, który przeważył o wygranej tego testu ;)

Zgadza się w 100% bo o to chodziło, który będzie szybciej w googlach dzięki samej konfiguracji na jaką pozwala blog, a nie SEO.
Taka moim zdaniem przewaga blogspota

To starałam się właśnie przekazać tutaj (może troszkę nie udolnie :P )

awap2 napisał/a:

dodatkowo mając bloga na Wordpressie czyli w sumie gdzieś na swoim serwerze chcąc go wypromować musisz się bardziej namęczyć, katalogi itd.

żeby robot miał "większe szanse" na niego trafić, jeżeli sam nie zgłosisz go do indeksowania w narzędziach

awap2 napisał/a:

mając bloga na blogspocie, jako, że to produkt googli, łatwiej jest o wiele, żeby się znalazł w wyszukiwarce, dodatowo uruchomić google analytics i narzędzia google dla webmasterów, do tego sensowne posty i nie trzeba się bawić w precle ani katalogi, a blog całkiem wysoko w googlach jest

odnośnie, że blogspot to produkt googli i łatwiej mu w wyszukiwarce chodziło mi właśnie o to, że jest go łatwiej skonfigurować i podsunąć na tacy googlebotom, bo posiada taką wbudowaną opcje, więc nie trzeba się męczyć i zwiększać szans poprzez katalogi i precle

mój błąd nie dodałam, że tak można na początku, potem trzeba oczywiście pomijając dobrą treść zadbać o jakieś linki, ale w momencie gdy ktoś już trafi na twojego bloga i mu się spodoba doda do obserwowanych blogów, ktoś następny zauważy w obserwowanych, zaglądnie i tak już jak po sznurku i na blogu jest ruch
______________________________________________________
Moje blogi:
Przepisy kulinarne | Blog o psach
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-08-20, 20:20   blogowanie w kilku językach / blog dwujęzyczny

Powrócę jeszcze do blogowania w kilku językach. Niedawno miałem okazję popracować na wtyczce WPML do Wordpress i muszę powiedzieć, że dzięki takiemu dodatkowi (najnowsza wersja jest już płatna) publikowanie postów, stron i innych treści (razem z tłumaczeniem szablonu) jest dużo łatwiejsze i przez to WP bije blogspota na głowę. Wtyczka obsługuje to całkiem fajnie, podstrony są ze sobą powiązane, każda ma swoją wersję linka, klikając na inny język zostajemy przeniesieni do tej samej strony/wpisu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2012-08-20, 20:32   

Cytat

No właśnie, to jest zasadnicza różnica, dlatego uważam, że blogspot mając opcje zgłoszenia do indeksacji dla użytkowników jest lepszy, bo nie muszą wkładać w to więcej pracy, a na wordpressie muszą, bo sami muszą stronę do googli zgłosić.


Mocno przeceniasz tę opcję. Blogger może mieć przewagę pod tym względem, że robot indeksujący pojawi się na stronie wcześniej, a to nie ma żadnego przełożenia na pozycję w wyszukiwarce.

Poza tym ten bloggerowy mechanizm da się wyprzedzić WordPressem i nie zgłaszając niczego Google'owi - wystarczy wrzucić link na stronie, która jest często odwiedzana przez roboty i nie blokuje im tej opcji.

Ergo - opcja w Bloggerze naprawdę niczego nie ułatwia i nie daje żadnej realnej przewagi bloga nad innym blogiem. Co najwyżej przyspiesza proces, który i tak by nastąpił, ale to naprawdę nie jest żadna karta przetargowa.

Co do ostatniego akapitu, zapytam z ciekawości, bo widzę że blogujesz na Bloggerze - ilu masz czytelników, którzy trafili do Ciebie w opisany przez Ciebie sposób? A ilu np. z Facebooka albo wejść bezpośrednich?
 
  podziel si� tym postem na:
awap2 
Blogger.Klub


Dołączyła: 13 Sie 2012
Posty: 28
Miasto: Tarnów

Wysłany: 2012-08-20, 20:58   

Lukem napisał/a:


Mocno przeceniasz tę opcję. Blogger może mieć przewagę pod tym względem, że robot indeksujący pojawi się na stronie wcześniej, a to nie ma żadnego przełożenia na pozycję w wyszukiwarce.

zgadzam się, chodziło mi o plus blogspota, że będzie to szybciej i jakby to powiedzieć, bez żadnego wysiłku

Lukem napisał/a:

Poza tym ten bloggerowy mechanizm da się wyprzedzić WordPressem i nie zgłaszając niczego Google'owi - wystarczy wrzucić link na stronie, która jest często odwiedzana przez roboty i nie blokuje im tej opcji.

tak, ale to już jest pozycjonowanie

Lukem napisał/a:

Ergo - opcja w Bloggerze naprawdę niczego nie ułatwia i nie daje żadnej realnej przewagi bloga nad innym blogiem. Co najwyżej przyspiesza proces, który i tak by nastąpił, ale to naprawdę nie jest żadna karta przetargowa.

karta przetargowa żadna, taki drobny plus dla blogspota, gdy używają go niezaawansowani użytkownicy

Lukem napisał/a:

Co do ostatniego akapitu, zapytam z ciekawości, bo widzę że blogujesz na Bloggerze - ilu masz czytelników, którzy trafili do Ciebie w opisany przez Ciebie sposób? A ilu np. z Facebooka albo wejść bezpośrednich?

jeżeli pytasz o wejścia poprzez obserwowanych na tych dwóch blogach nie mam żadnego takiego użytkownika, bo nie dodałam gadżetu z taką opcją
wiem, że to działa bo koleżanki prowadzące modowe blogi w taki sposób rozpromowały swoje blogi, nie dodając ich do żadnych stron, katalogów itd
______________________________________________________
Moje blogi:
Przepisy kulinarne | Blog o psach
 
  podziel si� tym postem na:
Ad4m 
WordPress.Klub

Imię: Adam
Dołączył/a: 27 Sie 2012
Posty: 23

Wysłany: 2012-08-28, 22:54   

Ojjjj, widzę, że każdy ma swoje odmienne zdanie, a więc i ja dorzucę swoje 3 grosze.

Porównywanie Blogspota i Wordpressa, to porównywanie moim zdaniem bezsensowne. Nie oszukujmy się, WP jest milion razy lepszy i elastyczniejszy od blogspota. Stawiając WP na własnym serwerze mamy ogrom możliwości, tylko trzeba potrafić. Dlatego (głównie laicy) wybierają BS bo jest łatwiejszy, chwila moment i mamy gotowego bloga.

Co do optymalizacji względem wyszukiwarek, to wp jak i bs to strona, którą codziennie odwiedzają masy robotów i indeksują. Jeśli strona bardziej popularna to aktualizacje częstsze. Do obu systemów jest mega wtyczek SEO ułatwiających życie i pozycjonowanie.

Kwestia płatności za wtyczki WP... To jak w każdym aspekcie internetu. Możemy mieć coś za opłatą, albo poszukać zamiennika za darmo. Jest wiele, ale to wiele darmowych wtyczek, albo pół darmowych, a dzięki tak ogromnej społeczności ta liczba ciągle rośnie a znakomita większość jest darmowa.

Nie jestem WP fanboyem, ale jeśli ktoś ma wiedzę i umiejętności informatyczne to na pewno WP jest lepszym wyborem.

Przelotnie przeczytałem poprzednią podstronę i teksty typu "blogspot jest najlepszy bo większość najlepszych blogów jest na nim" otwierają mi scyzoryk w kieszeni. Na dowód, że tak nie jest rzucam link http://webinside.pl/news-...my-blogowe.html

Ufff, trochę tego wyszło. Pozdrawiam ;p
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz