Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
maniek96 
Blogger.Klub

Imię: Maciej
Wiek: 27
Dołączył/a: 23 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany:    Dziwne komentarze? zagraniczny spam w postach?

Czy spotkał się ktoś z Was z dziwnymi, anonimowymi komentarzami na blogach?
Prowadzę bloga o muzyce i od jakiegoś czasu pod postami pojawiają się anonimowe, pisane w języku angielskim komentarze, a w zasadzie spam.

Mam podobną sytuację z moim drugim (starym) blogiem, który jest o iphone'ach, to jeden z postów:
http://iphoneapple234.blo...-na-iphone.html
ma ok. 350 komentarzy, wszystkie anonimowe, z jakąś reklamą.

(Do tego drugiego bloga nie mam hasła, wiec nie mogę sprawdzić źródła ruchu sieciowego (jest ok. 300 wejść dziennie) oraz nie mogę usunąć tych komentarzy).
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-03-28, 00:09   

Też tak mam, czasem po kilka, kilkanaście razy dziennie, prawie zawsze automatycznie lądują w spamie, czasem trzeba zrobić to ręcznie. Najczęściej pod jednym postem chociaż ostatnio coraz częściej pojawiają się pod tymi najnowszymi.

Wydaje mi się że jedyny sposób na to to założenie weryfikacji obrazkowej.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-03-28, 00:41   

Ewentualnie rozejrzeć się za innym systemem komentarzy z lepszym antyspamem - weryfikacja obrazkowa niby jest jakimś wyjściem, ale jest to karanie komentującego za grzechy spamerów. Polecam Disqus.com.
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-03-28, 09:29   

Ja bardzo polecam wtyczkę sweetcaptcha (nie wiem czy jest na inne platformy, ja mam na wordpressie) - jest bardzo przyjazna i skuteczna ;) Zobaczcie na samym dole np. w tym wpisie: http://www.slonecznybalko...-ziol-i-warzyw/
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2013-04-23, 15:36   

Kiedyś miałem 1 taki komentarz na tydzień. Od tygodnia pod jednym wpisem non stop mi się pojawiają - nawet 15 dziennie. I ciągle jeden wpis, który był daaaawno temu opublikowany - a w statystykach dziennie ma prawie najwięcej wyświetleń. Staje się to trochę irytujące. Co prawda komentarze te lądują w spamie, ale jednak wkurza...
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Jadźka 
WordPress.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 12 Gru 2012
Posty: 116
Miasto: Olszew

Wysłany: 2013-04-23, 16:17   

U mnie również jest podobna sytuacja, bo albo w notce o grach miałem jakieś propozycje bankowe, tak teraz pod obecnymi wpisami mam komentarze o szablonach. Nosz kurde, co za cholerstwo?!
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-04-23, 18:41   

w przypadku komentarzy wordpressa pomagają wtyczki antyspamowe typu akismet.
Blogger ma gorzej, trzeba włączyć uciążliwą weryfikację obrazkową albo zablokować komentowanie przez anonimowych. Można też zmienić system komentarzy na zaproponowany przez Łukasza (disqus).
Wszystkie komentarze, które przeszły przez wbudowany antyspam bloggera sugeruję zawsze oznaczać ręcznie. Mam nadzieję, że uczy się on tak samo jak ten w gmailu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2013-04-26, 13:52   

RayGarraty napisał/a:

Kiedyś miałem 1 taki komentarz na tydzień. Od tygodnia pod jednym wpisem non stop mi się pojawiają - nawet 15 dziennie. I ciągle jeden wpis, który był daaaawno temu opublikowany

Mam to samo. Na początku automatycznie takie komentarze lądowały w spam'ie, o czym nawet nie wiedziałam (po co miałabym tam zaglądać?), ale od niedawna uparcie spamuje mi się jeden, jedyny post ;/ jednak radzę sobie z tym jak do tej pory- odznaczam i już :]
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
Anulaa89 
Blogger.Klub

Imię: Anka
Wiek: 34
Dołączyła: 06 Lis 2011
Posty: 25
Miasto: Dębica

Wysłany: 2013-04-30, 16:17   

Ja swego czasu (było to w tamtym roku tak między styczniem a czerwcem) miałam istny napad spamerów. Ale w międzyczasie włączyłam sobie moderację postów bo jakieś dzieciaki chyba się nudziły i miałam oprócz ataku spamu atak małych terrorystów ;) . Więc szczerze powiedziawszy od tamtej pory spam nie zdarza się mi prawie wcale. Także i u mnie coś szwankowało z tym spamem - na początku takie komentarze tam lądowały ale później były w normalnych komentarzach.
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-05-01, 13:18   

U mnie coraz częściej pojawiają się chińskie znaczki. Co ciekawe, wszystko pod ciągle tym samym postem.

Najgorsze jednak jest to, że spora część tych komentarzy jest automatycznie publikowana, a nie chcę używać na blogu weryfikacji obrazkowej, gdyż wiem, jak ona wkurza.

______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-05-03, 21:34   Jak zablokować spamowe komentarze na blogu?

chomik21m napisał/a:

Co ciekawe, wszystko pod ciągle tym samym postem.
To masz dużo łatwiej. Blogger na szczęście pozwala na selektywne blokowanie komentarzy. Wystarczy zalogować się do kokpitu, przejść do sekcji wpisów. Edytować notkę, że spamowymi komentarzami i z prawego menu wybrać Opcje -> Komentarze czytelników -> Nie zezwalaj, pokazuj istniejące -> gotowe -> aktualizuj wpis

Jeżeli spamerzy przeniosą się do innego to niestety, mimo wszystko, włączyłbym na pewien czas weryfikację, to powinno ich odstraszyć.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-05-06, 21:03   

chomik21m napisał/a:

U mnie coraz częściej pojawiają się chińskie znaczki. Co ciekawe, wszystko pod ciągle tym samym postem.

Najgorsze jednak jest to, że spora część tych komentarzy jest automatycznie publikowana, a nie chcę używać na blogu weryfikacji obrazkowej, gdyż wiem, jak ona wkurza.


Weryfikacja obrazkowa nie musi być trudna ani nudna, zobacz sobie jaką ja mam weryfikację u siebie w komentarzach chociażby tutaj zioła na balkonie na samym dole.
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz