Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2014-08-21, 16:13
Autor Wiadomość
MasterZMC 


Dołączył/a: 25 Lip 2009
Posty: 6

Wysłany:    Który serwis blogowy oferuje najwięcej możliwości ?

Chciałbym założyć sobie bloga, jestem laikiem. Widziałem, że na blogu można umieszczać zdjęcia, muzykę, filmiki. I tu pierwsze moje pytanie: Czy jest jakieś ograniczenie co do pojemności na blogach? Jeśli tak, to który serwis blogowy oferuje największą pojemność?
I drugie pytanie: Który serwis blogowy oferuje najwięcej możliwości przy tworzeniu bloga? Innymi słowy chciałbym mieć blog z dużą ilością różnych bajerów.
I jeszcze jedno: czy po długim nie użytkowaniu bloga jest on usuwany przez administratora?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-07-25, 20:16   

Na blog nie wgrywasz zdjęć, więc ograniczeń raczej nie ma...

Blog.pl jest dobry.

Cytat

czy po długim nie użytkowaniu bloga jest on usuwany przez administratora?

Na blog.pl jest to chyba 3 miesiące, ale głowy nie dam.
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-07-25, 20:34   

miglu149, usuwanie bloga na blog.pl po 3 miesięcy to teoria, w praktyce nikt starych i nietykalnych blogów nie usuwa (mowa o administracji).

Dobre serwisy blogowe według mnie to: blog.pl, ownlog.com i blog4u.pl

MasterZMC napisał/a:

Czy jest jakieś ograniczenie co do pojemności na blogach? Jeśli tak, to który serwis blogowy oferuje największą pojemność?
Nie ma żadnych ograniczeń, gdyż do notek wklejasz zdjęcie, filmiki z określonego odnośnika, a nie z swojego indywidualnego serwera.

MasterZMC napisał/a:

I jeszcze jedno: czy po długim nie użytkowaniu bloga jest on usuwany przez administratora?
Musisz zajrzeć do regulaminów poszczególnych serwisów blogowych.

Cytat

I drugie pytanie: Który serwis blogowy oferuje najwięcej możliwości przy tworzeniu bloga? Innymi słowy chciałbym mieć blog z dużą ilością różnych bajerów.
jaki typ bajerów masz na myśli?

[ Dodano: 09-07-26, 00:14 ]
Tak w ogóle to już były tego typu tematy
np. => http://forum.blogowicz.in...h-vt2076,16.htm
 
  podziel si� tym postem na:
MasterZMC 


Dołączył/a: 25 Lip 2009
Posty: 6

Wysłany: 2009-07-26, 14:09   

Na przykład:
- żeby każdego dnia wyświetlał się inny cytat (myśl dnia)
- ci, którzy przeglądają bloga mogliby uczestniczyć w sondach, których byłbym autorem, takie ze słupkami procentowymi
- możliwość ściągnięcia z mojego bloga jakiejś książki (e-booka) oraz prezentacji powerpoint
- żeby przy przeglądaniu podstron uruchamiały się różne piosenki (z możliwością wyłączenia) wybrane przeze mnie

A te zdjęcia, które wklejam do notek mogą być wklejane z dysku twardego czy z jakiegoś innego serwera (takiego zdjęciowego odpowiednika dla filmowego youtube)?
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-07-26, 16:13   

MasterZMC napisał/a:

- żeby przy przeglądaniu podstron uruchamiały się różne piosenki (z możliwością wyłączenia) wybrane przeze mnie

TUTAJ to opisałem.

MasterZMC napisał/a:

- żeby każdego dnia wyświetlał się inny cytat (myśl dnia)

JavaScript, bo PHP odpada.

Kod

<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript">
<!--
document.write("<center><b>")
now = new Date()
if (now.getDay() == 0)
document.write("Cytat na niedzielę")

if (now.getDay() == 1)
document.write("Cytat na poniedziałek")

if (now.getDay() == 2)
document.write("Cytat na wtorek")

if (now.getDay() == 3)
document.write("Cytat na środę")

if (now.getDay() == 4)
document.write("Cytat na czwartek")

if (now.getDay() == 5)
document.write("Cytat na piątek")

if (now.getDay() == 6)
document.write("Cytat na sobotę")
document.write("</b></center>")

//-->
</SCRIPT>
 
  podziel si� tym postem na:
MasterZMC 


Dołączył/a: 25 Lip 2009
Posty: 6

Wysłany: 2009-07-26, 16:39   

Dzięki za kody. Czyli reasumując o tego typu bajery trzeba zatroszczyć się samemu wpisując kody? Żaden serwis blogowy nie oferuje takich możliwości?
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-07-26, 16:42   

Nie jest to chyba problem wpisać kod. Może jakiś serwis oferuje tego typu rzeczy, ale ja wolę się samemu bawić. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2009-07-26, 18:44   

Cytat

Czy jest jakieś ograniczenie co do pojemności na blogach?


Zależy. Większość serwisów nie narzuca ograniczeń co do ilości wpisów, ale uściśla ile możesz przeznaczyć na pliki graficzne czy temu podobne elementy. Dla przykładu: zakładając bloga na Blogger.com możesz od razu założyć galerię na Google Picasa i dostajesz 1 GB miejsca na zdjęcia i video. Z kolei Jogger.pl udostępnia tylko 1 MB. Krótko mówiąc - to indywidualna kwestia każdego serwisu.

Cytat

I drugie pytanie: Który serwis blogowy oferuje najwięcej możliwości przy tworzeniu bloga? Innymi słowy chciałbym mieć blog z dużą ilością różnych bajerów.


Na tak postawione pytanie ja odpowiem: WordPress postawiony na swoim własnym serwerze. Ktoś może dać Ci jeszcze inną odpowiedź i też mieć rację. Zastanów się, jakie konkretnie "bajery" chciałbyś mieć na blogu, a wtedy odpowiemy Ci, jaka platforma najbardziej pasuje do Ciebie.

Cytat

I jeszcze jedno: czy po długim nie użytkowaniu bloga jest on usuwany przez administratora?


To też kwestia serwisu i pewnie jest to napisane w regulaminie. Co do konkretów to nie wiem - sami użytkownicy na naszym forum mają tu więcej do powiedzenia. :)
 
  podziel si� tym postem na:
MasterZMC 


Dołączył/a: 25 Lip 2009
Posty: 6

Wysłany: 2009-07-27, 10:48   

Lukem napisał/a:

Zależy. Większość serwisów nie narzuca ograniczeń co do ilości wpisów, ale uściśla ile możesz przeznaczyć na pliki graficzne czy temu podobne elementy. Dla przykładu: zakładając bloga na Blogger.com możesz od razu założyć galerię na Google Picasa i dostajesz 1 GB miejsca na zdjęcia i video. Z kolei Jogger.pl udostępnia tylko 1 MB. Krótko mówiąc - to indywidualna kwestia każdego serwisu.


Właśnie o to mi chodziło... W takim razie, w którym serwisie ma się najwięcej miejsca na zdjęcia i filmy?
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-07-27, 12:02   

MasterZMC napisał/a:

zakładając bloga na Blogger.com możesz od razu założyć galerię na Google Picasa i dostajesz 1 GB miejsca na zdjęcia i video

MasterZMC napisał/a:

W takim razie, w którym serwisie ma się najwięcej miejsca na zdjęcia i filmy?

Jeśli zakładając, że obrazek ma 100kb to zmieści Ci się tam 10000 obrazków. Chcesz więcej? Wrzucaj na swój serwer lub obrazki na hosting obrazków, a filmy na do tego picassa.
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-07-27, 12:19   

Cytat

Właśnie o to mi chodziło... W takim razie, w którym serwisie ma się najwięcej miejsca na zdjęcia i filmy?
chyba na cba.pl - programujesz sobie Wordpressa i chulaj dusza, masz tam bodajże 1gb (poczytaj w ofercie) Tylko minusem jest stała reklama.
 
  podziel si� tym postem na:
MasterZMC 


Dołączył/a: 25 Lip 2009
Posty: 6

Wysłany: 2009-07-28, 11:24   

Mam jeszcze jedno pytanie do Was. Na stronie www.nasza-klasa.pl na górze mamy zakładki, np. PROFIL i wysuwają się: Twój profil, Edytuj profil, Galeria, itd. Czy na serwerach blogowych albo serwerach z darmowymi subdomenami (np. zafriko.pl, cba.pl, dzs.pl, vgh.pl) są szablony z takimi wysuwanymi zakładkami? Czy raczej trzeba samemu zrobić taki szablon?
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz