Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany:    Legitymacja prasowa - czy i jak bardzo jest przydatna?

Witam,

Mam takie pytanie odnośnie legitymacji prasowej. Otóż dostałem propozycję z pewnego serwisu... bla, bla, bla... i w zamian mogę dostać legitymację prasową.

Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś ma taką legitymację i o to, co ona daje jej posiadaczowi.

Czy to takie proste podejść do organizatora danej imprezy, machnąć mu przed oczami legitymacją i poprosić o akredytację? Coś jeszcze mogą ode mnie wymagać? Czy organizatorzy chętnie udzielają akredytacji?
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

raphael-eu 
Blogger.Klub


Imię: Rafał
Wiek: 47
Dołączył/a: 13 Maj 2012
Posty: 56
Miasto: Europa

Wysłany: 2013-09-02, 20:13   

Generalnie nigdy nie miałem problemu z uzyskaniem akredytacji prasowej. Nie chodzi tu nawet o posiadanie owej legitymacji, bo zdarzało się, że jej zapominałem. Wystarczała sama przynależność do wydawnictwa.
I to właśnie się przydaje, ponieważ nie tylko wchodzisz na imprezy za darmo, lecz również załapujesz się na dni prasowe. W przypadku większych imprez jest to naprawdę istotne. Ciężko przyjrzeć się czemukolwiek, gdy to samo zamierza uczynić setka osób obok.
Masz możliwość - korzystaj.
______________________________________________________
...i tak nie zrozumiesz...
(...tu ne comprendras jamais...)
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-09-02, 20:41   

Dzięki,raphael-eu. Masz rację - proponują, to warto skorzystać. Zresztą to mi bardziej powinno zależeć na tym, by tacy ludzie chcieli ze mną współpracować, a nie na odwrót. Koniec końców to ja wyjdę na swoje.

Muszę na spokojnie porozmawiać z nimi.
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
colorfulflowers 
Blogger.Klub

Dołączyła: 05 Sie 2013
Posty: 26

Wysłany: 2013-09-03, 01:37   

Sama legitymacja prasowa na pewno jest bardzo korzystna, jednak od tego czy dostaniesz akredytację na daną imprezę zależy też czy dany serwis jest związany z dziedziną, której konkretna impreza dotyczy. Mam na myśli to, że pierwszeństwo zawsze będą miały serwisy regularnie zamieszczające teksty dotyczące tematyki tej konkretnej imprezy. Nie mniej jednak legitymacja prasowa daje Ci dużo możliwości:) Pozdrawiam!
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-09-03, 18:47   

Jedyny mankament jest taki, że legitymacja będzie dotyczyć tylko tematyki motoryzacyjnej :/

Niemniej chyba łatwiej będzie mi potem dostać legitymację ogólnotematyczną. Zastanawiam się zresztą, czy przypadkiem nie zarejestrować własnego bloga w sądzie...
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Wojciech W. 
WordPress.Klub


Imię: Wojciech
Wiek: 33
Dołączył/a: 08 Lut 2013
Posty: 82
Miasto: Łódź

Wysłany: 2013-09-05, 14:34   

Posiadałem legitymację prasową, ale poza szpanerskim dokumentem, nic szczególnego nie dawała - wstęp na wszystkie imprezy i tak opierał się na przynależności do wydawnictwa.
______________________________________________________
praKreacja.pl - prawo dla kreatywnych
Myślę i czuję - blog osobisty
 
  podziel si� tym postem na:
NRWTrip 
WordPress.Klub


Imię: Marcin
Wiek: 36
Dołączył/a: 18 Maj 2015
Posty: 37
Miasto: Kleve (DE)

Wysłany: 2015-06-22, 16:32   

Legitymacja to swoisty wabik na młodych ludzi aby pracowali za darmo na rzecz jakiegoś wydawcy tzn. nie za darmo tylko za legitymację ;) Mam doświadczenie w branży sportowej jako fotoreporter dlatego też oprę się głównie na tej dziedzinie i postaram się przybliżyć jak to wygląda. Owa legitymacja może być też wydrukowana przez Ciebie na zwykłej drukarce a rejestracja w sondzie niczego nie zmienia, wszystko zależy od skali imprezy oraz wielkości mediów jakie prezentujesz. Będąc na meczu 3 czy 4 ligi nikt nawet specjalnie nie chciał oglądać plakietki tylko uśmiechali się i tłumaczyli mi gdzie mam odebrać kamizelkę foto itp. Inaczej wyglądała sprawa na wielkich meczach w Ekstralidze czy Ekstraklasie. Mecze piłkarskie czy żużlowe to często limit fotoreporterów. Rzecznik prasowy klubu przyjmuje indywidualne zgłoszenia na daną imprezę (chyba, że masz akredytację roczną) i na podstawie rangi mediów przyznaje lub też nie przyznaje Tobie akredytacji. Wiadomo, że jeśli na danym spotkaniu na płycie boiska, toru żużlowego czy siedzeniach mediowych zasiądzie osoba, która reprezentuje media ogólnopolskie a nie fotograf lokalnej gazety czy autor strony internetowej, która ma małą ilość wyświetleń. Wszystko to kwestia dobrej gadki, bo w swojej przygodzie z aparatem miałem do czynienia z różnymi aparatami i nie chodzi tu tylko o puszki do fotografowania, a o ludzi, którzy jak chcieli to potrafili zrobić wszystko ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz