Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-03-12, 13:56
Autor Wiadomość
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany:    Lista serwisów blogowych

Przedstawiam Wam prawdopodobnie największą w internecie listę serwisów umożliwiających założenie własnego bloga. Większość z nich jest darmowa, są tam zarówno strony polskie jak i zagraniczne (oczywiście anglojęzyczne, ale znajdą się też pojedyncze przypadki po hiszpańsku, francusku, holendersku, a nawet... irańsku)

http://del.icio.us/elukem/blogserwisy/

Staram się w miarę możliwości uaktualniać tę listę, obecnie liczy ponad 100 odnośników. Pierwotnie miałem nieco inne plany w stosunku do niej, jednak życie i dotkliwy brak wolnego czasu i chęci skutecznie je zweryfikował.

Jeśli zatem komuś się przyda, to fajnie.
Ostatnio zmieniony przez Lukem 2009-07-26, 19:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Cashee 
Blogowicz.Friend


Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 1397
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2008-04-21, 20:34   

Szarpnąłeś się, Chłopie!

Wiesz, moim zdaniem dobrze jes twiedzieć ile jest tych wszystkich serwisów, jednak po co? Wiadomą rzeczą jest, że większość bloggerów znajduję się na Blogu, Mylogu albo Onecie. Więc oczywiste jest to, że blog takiej przykładowej osoby, założony na jednym z powyższych serwisów może szybciej stać się popularny. Ale Lukem faktycznie podziwiam, że znalazłeś czas na takie ... inne zainteresowanie, więc postanowiłam zobaczyć te serwisy ;)

Pozdrawiam!
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2008-04-21, 20:52   

Nazbierało mi się ich z czasem, nie to że siedziałem godzinami i wyszukiwałem. :)

Chciałem pokazać, że istnieje ich więcej niż wspomniana przez Ciebie trójka, niektóre mniej popularne, a dużo lepsze. W każdym razie dzięki. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-04-21, 23:36   

No cóż... Teraz bloga można prowadzić w zasadzie na każdym serwisie społecznościowym.
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-04-22, 14:34   

No , troche ich jest , na pewno to sie przyda , ale poki co , wystarczy mi kilka serwisow ktore znam.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-04-22, 21:07   

Zzielona napisał/a:

No cóż... Teraz bloga można prowadzić w zasadzie na każdym serwisie społecznościowym.
wszystko zależy do czego ma służyć, serwisy oferują zwykle coś bardzo prostego, bardziej wymagający / zaawansowani użytkownicy, ale nie na tyle by opanować wordpressa samodzielnie mogą sobie z listy wybrać to co im odpowiada ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2008-05-01, 23:36   

imponująca lista ^^
ale... brak 2log.pl :P
i chyba słusznie, bo portalik JUŻ nie posiada rejestracji :D
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-05-02, 00:19   

teneniel, czyli można nadal prowadzić swojego bloga, ale nie można zakładać nowych? :)

PS Witamy :D .
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2008-05-02, 00:44   

dokładnie ^^
ja bym może i kontynuowała dalej na 2logu ale... za dużo niepowołanych osób z mojej (nie)rodziny tam się szwęda.

a tak w ogóle też witam, choć My to już po raz któryś tam z kolei :rotfl:
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-05-02, 01:05   

teneniel napisał/a:

a tak w ogóle też witam, choć My to już po raz któryś tam z kolei

Ale jeszcze nie tutaj :P .

A czym różnił się ten 2log.pl od innych serwisów? I czemu tam był jakiś limit rejestracji?
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2008-05-02, 11:18   

czym się różnił?
brakiem pokemonów ^^
z czasem pojawiła się opcja "przedłużania czasu pisania na blogu za sms" ale nie wypaliło a sama rejestracja została zamknięta (planowano dać rejestracje z polecenia - jak na gronie w tej chwili).
Jako, że 2log to projekt napisany podobno na jakieś zaliczenie - był on początkowo niemrawy i kulawy. Potem autor dodał parę fajnych i przydatnych opcji. Wsio było fajnie do czasu aż któryś serwer padł i zjadało co chwile bazę itp. Były próby podniesienia 2loga ale... autor po wielu próbach i (nie)chęciach zarzucił chyba projekt, bo od jakiegoś 1,5 roku absolutnie nic się nie dzieje a serwis jest jakby umarły, choć jest jeszcze kilkanaście osób piszących.
Szkoda go, bo naprawdę jako jeden z nielicznych, był naprawdę jednych z najlepszych, choć mało znany.
I ciekawostka - 2log jest jakby to ująć... nieco jak młodszy brat bliźniak nlog.org :P bo z początku oba serwisy miały ten sam silnik, tylko oprawa nieco inna ^^

PS. kiedyś korzystałam z takiego cuda jak NibyLog. Jak to się stało, że projekt umarł? ma ktoś ostatni stable script? albo chociaż wcześniejsze wersje?
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-05-02, 12:12   

teneniel napisał/a:

PS. kiedyś korzystałam z takiego cuda jak NibyLog. Jak to się stało, że projekt umarł? ma ktoś ostatni stable script? albo chociaż wcześniejsze wersje?

Oj tak, pamiętam Nibyloga! To był niesamowicie prosty prosty programik (jeśli chodzi o obsługę) i naprawdę niczego sobie! Miał oczywiście małe niedociągnięcia, ale nie ma nic idealnego. A NibyLoga chyba gdzieś na dysku posiadam.

W ogóle to z łezką w oku wspominam jak się mordowałam, żeby go zainstalować! W sumie to dzięki niemu nauczyłam się obsługiwać inne, podobne i już bardziej zaawansowane programy. W każdym razie był świetny i do tego... POLSKI! :D

A Ten programik możesz ściągnąć tutaj:

http://www.webdiary.pl/mo...wcat.php?cid=28

:)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz