Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Tester11 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 01 Paź 2011
Posty: 3

Wysłany:    Nazwy firm/restauracji i ich strony internetowe w blogach.

Witam, jestem zupełnie nowy w świecie blogów dlatego to pytanie może być dość banalne dla większości z was, nie mogąc jednak uzyskać jednakowej odpowiedzi w necie pytam i tutaj mając nadzieje, ze ktoś mi w końcu podpowie.

Chcę założyć bloga tematycznego poświęconego pizzeriom/restauracjom w moim rodzimym mieście, problem polega na tym, że nie wiem czy dozwolone jest umieszczanie w blogu ich nazw oraz stron internetowych aby czytelnicy mogli się dowiedzieć więcej o tych instytucjach i poznać moją subiektywną opinię na ich temat.
Coś takiego jest możliwe czy wymagana jest jakaś zgoda właścicieli na publikowanie ich nazw?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Atre 
Blogger.Klub
Taka Katarynka


Imię: Agata
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Cze 2011
Posty: 136
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2011-10-01, 23:31   

Osobiście uważam, że nie potrzebujesz żadnego pozwolenia. W Polsce wolność słowa ma się dobrze, więc masz prawo do wypowiadania swojej opinii.
______________________________________________________
krewetki i szczypiorki.
 
  podziel si� tym postem na:
Tester11 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 01 Paź 2011
Posty: 3

Wysłany: 2011-10-01, 23:39   

Wielce by mnie cieszyła taka odpowiedź ale chętnie też przeczytałbym opinie kogoś doświadczonego własnie w takiej dziedzinie, może jeszcze jakieś info na ten temat?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2011-10-02, 00:25   

problemy mogą być chyba tylko z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Zapewne wszystko zależy od tego jak niekorzystna może być dla nich obecność na Twojej stronie. Nie sądzę żeby ktoś chciał z niej zniknąć jeżeli opinie o restauracji będą dobre :) Zawsze to darmowa reklama.

W internecie krąży wiele różnych stron, na których ludzie wyrażali swoje opinie o markach i nikomu raczej nic złego się nie stało - no chyba, że danej marce, która postanowiła z tym brzydko walczyć (patrz. google: dr. oetker + kominek)

Najlepiej udać się po poradę prawną i będziesz miał opinię kogoś znającego się i doświadczonego ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Tester11 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 01 Paź 2011
Posty: 3

Wysłany: 2011-10-02, 00:52   

Ooo, świetnie było coś takiego przeczytać, wielkie dzięki za dokładną poradę:D Jeżeli jednak komuś by się przypomniało jeszcze coś to chętnie poczytam dokładniejsze dane ale to co otrzymałem w zupełności mi wystarczy:D
 
  podziel si� tym postem na:
raphael-eu 
Blogger.Klub


Imię: Rafał
Wiek: 47
Dołączył/a: 13 Maj 2012
Posty: 56
Miasto: Europa

Wysłany: 2012-05-30, 13:33   

Jakoś nie wydaje mnie się, by zamieszczenie tego typu informacji mogło mieć jakikolwiek negatywny wpływ. Jak wspomniał ~Htsz, to darmowa reklama a reklamy nigdy za wiele. Ponadto owa wolność słowa daje nam prawo do dyskusji na różne tematy, w tym kulinarne. Jeśli byłem w knajpie, gdzie podawali marną strawę nie zawaham się o tym napisać. Chodzi oczywiście o sensowne wypowiedzi a nie o obrażanie kogoś (np. konkurencji) ale o to dba już jak wiadomo moderator danego bloga.
Ja u siebie pisząc o klubie do którego należę wyrażam wszelkie opinie. Raz chwalę a innym razem potępiam jego działania i nawet przez myśl mnie nie przeszło, bym miał czynić inaczej. Zresztą, skoro mogę to ludziom powiedzieć w oczy to dlaczego nie miałbym także pisać. Oczywista sprawa, że staram się to robić z umiarem.
Twój projekt zdaję się jest formą bazy branżowej a takie rzeczy są w pełni dozwolone. Prowadzę coś takiego zawodowo i nigdy nie było problemu. Jedyne czego można się obawiać to użycie czyichś fotografii, bez podania ich autora. Chodzi np. o zdjęcie knajpy, którego sam nie zrobiłeś. Lepiej tego unikać, choć w tym akurat przypadku nie sądzę, by ktoś miał o to pretensje...
______________________________________________________
...i tak nie zrozumiesz...
(...tu ne comprendras jamais...)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz