Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-03-12, 13:58
Autor Wiadomość
WNStudio 
WordPress.Klub

Imię: Wojtek
Wiek: 53
Dołączył/a: 25 Maj 2010
Posty: 7
Miasto: Kluczbork-Wieluń

Wysłany:    Nietypowy blog fotograficzny.

Witam,
Mam następujący temat. Zajmuję się zawodowo fotografią, i jako, że miasta w których mieszkam i pracuję robią się dla mnie "za ciasne"- ale tylko zawodowo, prywatnie jestem lokalnym patriotą - poszukuję dla siebie miejsca w sieci. Stronka moja idzie do przebudowy- chciałbym żeby była tylko poglądowa- do 100 zdjęć, bez otwierania podgalerii. Możecie sprawdzić- wnstudio.com.pl , ale zdjęcia dość stare, na razie wolę się tą stroną nie chwalić.
Temat jest taki: chciałbym włączyć jakiś rodzaj bloga, fotobloga raczej, gdzie mógłbym sam umieszczać zdjęcia na bieżąco- powiedzmy ślub w sobotę, w poniedziałek zdjęcia na blogu, z miejscem na komentarze oczywiście. Przy czym fotoblogi które istnieją nie bardzo mnie interesują- nie chciałbym być widoczny że tak powiem dla ogółu, czy na głównej stronie itp.
Znalazłem mniej więcej to o co by mi chodziło:
hofferphotography.com/blog/
I w końcu moje pytanie- czy istnieją podobne formaty blogowe, z którymi poradziłby sobie laik?
I ogólnie co myślicie o takiej formie zaistnienia w sieci- nie poprzez typowe www.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-05-25, 13:07   

WNStudio napisał/a:

I w końcu moje pytanie- czy istnieją podobne formaty blogowe, z którymi poradziłby sobie laik?
No oczywiście, możesz stworzyć bloga z własną domeną podpiętą do własnego serwera i wgrać np. system WordPress i dostosować go odpowiednią wtyczką by stał się taką galerią/fotoblogiem.

Jeżeli w sprawach "blogowych" jesteś zupełnie zielony to prościej będzie założyć fotobloga na serwisie blogowym.
Ja polecę Ci w tym wypadku oczywiście ownlog.com, specjale szablony na fotoblogi możesz znaleźć na blogowiczu [link]
Użytkownicy tego forum również mają fotoblogi na serwisie ownlog np. 1 i 2 (Nie bić mnie!)

Istnieją inne serwisy oprócz ownloga np. folog.pl Wystarczy się rozejrzeć i coś wybrać ^^
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-05-25, 15:02   

a cóż nietypowego jest w tym blogu "hoffer"? 1/3 (jak nie więcej) profesjonalnych blogów fotograficznych siedzi na tym szablonie z prophotoblogs ;] zmieniają się tylko kolory i loga.

Krzysiek wspomniał o własnej domenie i skrypcie Wordpress. Jeżeli nie chcesz być widoczny "w ostatnich notkach" - to jest dla ciebie najlepsze wyjście, przy okazji możesz swoją stronę sygnować własnym nazwiskiem (o ile taka domena nie jest już zajęta).

Czy poradzi z tym sobie laik? różnie to bywa, jeżeli nie miałeś nigdy kontaktu z HTML, CSS czy PHP to może być kiepsko. Warto skorzystać z pomocy kogoś, ko się zna, tylko wtedy trzeba się liczyć z kosztami ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
WNStudio 
WordPress.Klub

Imię: Wojtek
Wiek: 53
Dołączył/a: 25 Maj 2010
Posty: 7
Miasto: Kluczbork-Wieluń

Wysłany: 2010-05-26, 06:23   

widzę, że chciałbym raczej pójść w kierunku wordpressa.
Czyli - o ile dobrze główkuję, potrzebowałbym pomocy przy ewentualnym postawieniu bloga, a późniejsze aktualizacje, dorzucanie fotek, opisów itd. nie jest już takie skomplikowane.
Sam się raczej nie będę za całość zabierał- wyczuwam, że chodziłbym tylko delikatnie mówiąc podminowany- nie znoszę jak mi coś nie wychodzi, czy sobie z czymś nie radzę.
Dzięki za info, będę działał dalej i dam znać co i jak.
Pozdr.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-05-26, 12:30   

do wyboru jest albo gotowa wersja w domenie wordpress.com (tylko, że ma ograniczenia różnego rodzaju), albo skrypt do pobrania, z którym można zrobić prawie wszystko.

W przypadku skryptu musisz liczyć się z wydatkami:

- każdego roku za serwer i domenę.
- jednorazowo za dedykowany szablon, jeżeli nie skorzystasz z darmowego.
- jednorazowo za instalacje i konfiguracje skryptu jeżeli nie podejmiesz się tego sam.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
WNStudio 
WordPress.Klub

Imię: Wojtek
Wiek: 53
Dołączył/a: 25 Maj 2010
Posty: 7
Miasto: Kluczbork-Wieluń

Wysłany: 2010-05-26, 13:22   

Hey,
Serwer i domenę mam, już wysłałem maila do kolegi co mi te sprawy pilotował- stronkę właściwie- i w zasadzie to chcę ruszyć z tematem.
Dam znać co i jak idzie.
Pozdr.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz