Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-03-12, 13:58

Podoba Ci się nowa wersja blog4u?
tak
16%
 16%  [ 1 ]
nie
50%
 50%  [ 3 ]
nie mam zdania
33%
 33%  [ 2 ]
Głosować: 6
Wszystkich Głosów: 6

Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    [nowy] blog4u.pl - opinie

Twórcy blog4u należącego do grupy joe przygotowują właśnie (a w zasadzie kończą) nową wersje serwisu blogowego. Od 2 tygodni użytkownicy tej strony mogą testować nową wersję pod adresem http://beta.blog4u.pl

Z tego co wyczytałem na forum na dniach nowa wersja zostanie przeniesiona na adres główny => http://blog4u.pl - został do naprawienia tylko jakiś mały błąd.

Jak wam się widzi nowa wersja? Sam osobiście zapomniałem o tym serwisie, bo pochłonął mnie fotolog.pl, na którym prowadzę swojego fotobloga. Blog4u jest jednym z nielicznych polskich, prywatnych serwisów, który oferuje spore możliwości dla blogerów.

Na pierwszy rzut oka widać inną szatę graficzną. Jak dla mnie o wiele lepsza, bo teraz jest szerzej i więcej widać. Po zalogowaniu się do panelu także jest w miarę przejrzyście i intuicyjnie. Wszystkimi swoimi blogami zarządzamy z jednego panelu administracyjnego. Możemy tworzyć dla nich autorów publicznych i ukrytych (publikować wpisy pod wymyślonymi ksywkami).

Dostępny jest dział powiadomień, gdzie możemy sprawdzać nowe wpisy do księgi, komentarze, kto dodał nas do ulubionych a także nowe wpisy blogów, które dodaliśmy do obserwowanych.

Blog4u posiada pełną edycję podstron i strony głównej. Da się tam wklejać szablony HTML. Można mieć także zapisane kilka szablonów w systemie i zmieniać je kiedy się chce bez ponownej zabawy z kodami.

Serwis oferuje także wiele sposobów promocji swojego bloga a także tworzenie dodatkowych podstron czy uruchomienie statystyk. Bez problemu można także zmienić login bez utraty danych czy wgrać na serwer pliki graficzne (obrazki, zdjęcia).

Samo założenie i prowadzenie blogów jest darmowe.

Jakie są minusy serwisu?

Za dodatkowe funkcje (promocja, podstrony, statystyki itp.) trzeba płacić punktami, które aktywują usługi zwykle na okres miesiąca. Punkty zdobywa się za aktywność (informacja niepotwierdzona) lub kody z SMS Premium (bądź przelew). Kolejna sprawa to belka na blogach. Coś podobnego do tej, którą wprowadzono jakiś czas temu na blog.pl. Belkę można wyłączyć - kosztuje to jednak 100 punktów miesięcznie.
Dla przykładu: 10pkt = 1.22PLN SMS a 120pkt = 10.98PLN SMS - nie jest więc tanio.

Dla mnie osobiście minusem jest także adres. Niestety mojanazwa.blog4u.pl do mnie nie przemawia. mojanazwa.wjo.pl tym bardziej.

Jakie jest wasze zdanie o tej stronie? co uważacie za jej plus a co wam się nie podoba? jesteście użytkownikami tego serwisu (macie bloga)? jak wam się podobają nowe opcje i wygląd?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-04-09, 23:37   

moje częściowe zdanie jest na forum tego serwisu.
w zeszłym roku (dokładnie w marcu) gadałam z adminem i podał mi adres do testowania - jednak gdzieś zgubiłam jego gg więc nici wyszły.
w każdym razie sam nowy blog4u przygotowywany był od ponad 1,5 roku i szczerze powiedziawszy - mało mnie zachęca ze względu na postawę admina (rozumiem, że serwis musi zarabiać na siebie, ale są pewne granice), który neguje ważność tego, czego potrzebowaliby użytkownicy.
jak dla mnie wali taką tanią komerchą i mimo mojego poczatkowego dobrego nastawienia - teraz jakoś nie bardzo mi to się podoba.
jak napisałam w tamtym temacie to użytkownicy tworzą serwis wspaniałym miejscem a nie odwrotnie.

w zasadzie stwierdziłam, że nie muszę nikogo o tym przekonywać, tym bardziej admina, skoro tak bardzo się zacietrzewił, więc zwyczajnie olałam to sikiem prostym.
nie lubię jak ktoś mi wciska kit, że się nie da czegoś zrobić, mimo że oboje wiemy, że się da i to w miarę łatwo.
no cóż życzę im powodzenia, ale wątpię by nagle przybyło im użytkowników - jak na razie rynek jest dość nasycony :P
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-04-10, 08:27   

Poprzedni wygląd był bardziej zachęcający, choć i tak nie na tyle, żebym rzuciła wszystko i się tam przeniosła.
Teraz to wygląda jak... Raczkujący serwis, który nie ma dobrych ludzi, którzy zrobili by coś fajnego.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-04-10, 09:35   

serio? może szata graficzna rzeczywiście nie powala na kolana, ale według mnie w tej chwili nie czuje się tej ciasnoty, która jest na starym wyglądzie.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-04-12, 18:41   

nowy blog4u już jest ^^
i jak zapowiadałam - zablokowałam belkę i mam to w 4 literach :D
ktoś chętny do recki?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-04-12, 21:16   

trzy opinie z ostatnio dodanych notek ;d 1, 2, 3.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-04-12, 22:12   

teneniel napisał/a:

i jak zapowiadałam - zablokowałam belkę i mam to w 4 literach
ktoś chętny do recki?
To nie belka, to wielka krowa ze reklamą na tyłku :szok:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-04-12, 22:15   

Krzysiek napisał/a:

teneniel napisał/a:

i jak zapowiadałam - zablokowałam belkę i mam to w 4 literach
ktoś chętny do recki?
To nie belka, to wielka krowa ze reklamą na tyłku :szok:

którą można zablokować jednym ruchem myszki :P
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-04-12, 22:18   

To mi przypomina sytuację sprzed roku z innym serwisem blogowym :luka:

teneniel napisał/a:

którą można zablokować jednym ruchem myszki

Nie wszyscy o tym wiedzą.
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-04-14, 12:43   

cytat z warumono.mylog.pl

Kod


Restart bloga. W urodziny moje. Jak zobaczyłam co się stało z blog4u krzyknęłam MYLOGA! Nie sądziłam, że kiedyś wydam wrzask o tej treści. Zmiany bywają cofnięte w rozwoju. Idźcie tam zobaczyć stronę główną, zaśmiejcie się jak szaleńcy, walnijcie popielniczką w głowę i skichajcie się w gacie. Tyle powiem. Potworne. To potworne. Potworniejsze niż potwór z bagien i jozin z bazin razem wzięci. I grający na trąbce. Jednej na zmianę.

Mylog po zmianie skórki na domyślną jest piękny. Zachwycam się i pieję ochoczo. Poza sarkazmem w poprzednim zdaniu mówię serio, ale oks... Trza by przejść do jakiegoś inszego tematu.


ktoś ma jakieś inne?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-04-14, 17:59   

te belki są akurat od czasu wprowadzenia joe.pl z tego co pamiętam, więc już kawałek czasu leżą na blogach. Nie zmienia to faktu, że rzeczywiście mogliby być na tyle mili co blogspot i zafundować wybór kolorystyczny. Na blogspocie ta belka może być nawet przeźroczysta.

Wolnego działania nie zauważyłem, ale nadal uważam, że wygląd nowej strony jest lepszy. Nie oceniam go jako grafik. Uważam, że szerszy design lepiej się będzie sprawował. Przy okazji mają taką prawie żałobną kolorystykę na cały rok :P
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-04-14, 21:32   

Htsz, co do szerokości, to się zgadzam jak najbardziej - co do strony graficznej... ummm... moim zdaniem leży.
a szarość o ile dobrze pamiętam to miała być, ale nie przypominam sobie, czy aby na pewno taka była, gdy po raz pierwszy zobaczyłam projekt rok temu. wydaje mi się, że było nieco więcej żółci.
co nie oznacza, że aktualnie kolorystyka żałobna będzie normalką.

z tym paskiem to spory problem.
bo o ile na blogspot czy onet (przy okazji - onet belkę też zablokowałam, bo mnie skutecznie denerwowała) oraz mylog nie ma umieszczonych bezpośrednio w niej reklam - o tyle ta belka zawsze mnie na blog4u :cenzura:
stąd była moja propozycja kolorystyczna, którą jacek uznał za zbyteczną oraz niewykonalną (tłumaczenie się tym, że trzeba importować z innego serwera css i to jest olbrzymi problem, to śmiech na sali) - jeśli nie chciał zmiany kolorystycznej jak na mylogu (czyli może to zrobić użytkownik jeśli dysponuje wiedzą na temat CSS) to mógł zrobić alternatywne wersje do wyboru w panelu.

problem reklam w pasku - koszmar. nigdzie jeszcze nie widziałam, by reklamy tak bardzo skutecznie zasłaniały pół ekranu z jednoczesnym "obsuwem" szablonu -_-
to jak na blog.pl - robisz idealny szablon a tu się okazuje, że sorry - dostosuj go tak, by nic nie zjeżdżało, było równo i w ogóle, żeby współgrało.

a wtedy masz :cenzura: w kodzie.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz