Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2011-12-30, 02:47
Autor Wiadomość
belmondziak 

Dołączył/a: 25 Gru 2011
Posty: 1

Wysłany:    pl.Manifo.com - opinie

Witam,

chcę założyć bloga jednak kompletnie nie znam się na programowaniu i tego typu rzeczach.
Trafiłem na portal pod tytułem manifo.pl gdzie tworzy się w bloga w kreatorze.
Zna ktoś ten portal,jakie są o nim opinie,warto wykupić abonament roczny?

Pozdrawiam
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-01-16, 02:38   

Minęło już trochę czasu, ale dopiero niedawno miałem okazję przyglądnąć się tej stronie.
Wygląda na dobrze spożytkowane pieniądze z Unii. Pomysł ciekawy. Strona prezentuje się dobrze. Mają już za sobą sukcesy w konkursach i ponad 5tys. fanów na Facebooku.

Na Youtube dostępne są dwa filmiki. Pierwszy promocyjny:

Oraz drugi z prezentacją możliwości - pokazany jest edytor Manifo:


Nie zakładałem konta, więc swoją opinię piszę na podstawie tego co widzę z zewnątrz.

Obsługa wygląda na bardzo łatwą. To duży atut w walce z darmowymi hostami, gdzie dostajemy jedynie dostęp do powierzchni dyskowej a stronę musimy utworzyć sobie sami. Tutaj odbywa się to za pomocą suwaków, kliknięć i klepania w klawiaturę - jak twierdzą autorzy - bez znajomości programowania.

Wybieramy szablon (z bogatej oferty kilkuset sztuk), jest on podzielony na strefy, które możemy edytować. Każdy może sobie zatem z tego samego szablonu utworzyć zupełnie różne strony.

Niestety życie i użytkownicy weryfikują jak to jest z tym w rzeczywistości. Być może proces tworzenia jest bezproblemowy jednak nawet takimi narzędziami musi się posługiwać ktoś kto zna się na stronach internetowych (pojęcie estetyki mile widziane).

Publikowane w domenie manifo.com witryny niestety nie wyglądają profesjonalnie:
strony -> http://www.google.pl/search?q=site:manifo.com
zapytanie dodatkowo o blogi -> http://www.google.pl/search?q=site:manifo.com+blog

Wiele z nich prezentuje się wręcz tragicznie. Nie jest to oczywiście wina twórców manifo a samych użytkowników. Przykład ten pokazuje w prosty sposób, że nawet najlepsze rozwiązania nie gwarantują sukcesu.

Teraz czas na cennik.
Pakiet podstawowy jest darmowy, ma jednak parę ograniczeń: limit transferu 500MB miesięcznie, pojemność dysku (na pliki, zdjęcia itp.) 100MB, belkę górną i stopkę manifo oraz reklamy.

Manifo oferuje także wersje płatne swoich usług.
- Już za 25pln/rok wyłączą reklamy i zwiększą limity pięciokrotnie. Można podpiąć własną domenę.
- Polecany pakiet kosztuje 99pln brutto/rok i zwiększa limity 50 krotnie (w porównaniu z darmowym), kasuje belki i reklamy, umożliwia dodanie domeny a także aktywację statystyk.
- Za dwie stówki rocznie mamy brak limitów.

Czy warto?

Ja osobiście nie odważyłbym się stawiać strony na darmowym hostingu, w dodatku w cudzej domenie (mojafirma.manifo.com). Oczywiście płacenie za domenę nie gwarantuje profesjonalizmu, ale gwarantuje bezpieczeństwo w przypadku kiedy zechcemy zrezygnować z danego systemu czy usługodawcy. W grę zatem wchodzi opcja płatna, która daje przewagę innym ofertom hostingowym jedynie owym edytorem. Jeżeli nie znamy się jednak na Tworzeniu stron a chcemy żeby nasz biznes prezentował się dobrze - zlećmy to raczej komuś ktoś się zna, nie grzebmy sami ;)

Jeżeli miałbym wybierać manifo na platformę pod swojego bloga to także nie zrobiłbym tego w wersji darmowej. Lepszy w tym wypadku jest chociażby Blogger.com - też ma sporo fajnych narzędzi i suwaczków dla laików. Pełno szablonów w sieci i udostępnia możliwość podpięcia swojej domeny - nie emituje reklam, nie wymusza stopek (są, ale można kasować) i nie blokuje statystyk.

Manifo to według mnie fajne narzędzie dla amatorów. Jakbym szukał miejsca na swoją małą stronę to zamiast republiki, interii, cba, yoyo itp. wybrałbym właśnie takie coś.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz